پی آر پی مو

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

پی آر پی مو

پی آر پی یکی از روش های موثر در تقویت مو ، جوانسازی پوست ، ترمیم زخم ، رفع تیرگی دور چشم ، بعد از لیزر های تهاجمی مانند CO2 و مسائل ارتوپدی می باشد . در این روش محلولی از که پلاسمای خون فرد تهیه شده به مناطق مورد نیاز تزریق می شود . در این مقاله قصد داریم درمورد کاربرد PRP در تقویت مو صحبت کنیم .

پی آر پی مو  چیست ؟

پی آر پی PRP روشی است که در آن از خون فرد گرفته می شود و سانتری فوج می شود و مقدار زیادی از پلاسما از خون جدا می شود . این پلاسماها حاوی پلاکت است از طریق کیت های خاص از خون جدا می شود. پللاکت ها حاوی هورمون رشد هستند . آن قسمت تغلیظ شده پلاکتی را جدا کرده و در قسمتهایی که نیاز است تزریق می شود. طیف زیادی از مراجعین به مطب دکتر پوست افرادی هستند که دارای موهای کم پشت یا کم مویی دارند و می خواهند موهایی پرپشت داشته باشند . با پی آر پی می توان افزایش قطر مو ، افزایش تعداد موها را داشته باشید . این روشی خطر و عوارضی برای فرد ندارد .

عکس پی-آر-پی-مو

عکس پی-آر-پی-مو

پی آر پی  مودر مردان

علت کم مویی یا تاسی در مردان اغلب به علت ژنتیک و ارثی است که ژن غالب از طریق پدر یا مادر به ارث می رسد که اصطلاحا به آن آندروژنتیک آلوپسیا می گویند .برای درمان این موارد در ابتدا از درمان دارویی مانند همه جای دنیا استفاده می شود . از محلول ماینوکسی به میزان 5% بسته به نظر پزشک متخصص استفاده می شود . در موارد شدید که ریزش مو فعال است و مدام از دوره هایی که دارویی است مانند قرص فیراکشنال تجویز می شود . اگر با کمک دارو نتوان ریزش مو را متوقف کرد و پرحجم کرد از روش کاشت مو استفاده می شود.

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست در غرب تهران با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

پی آر پی مو در زنان

در زنان معمولا به علل محیطی از جمله تغذیه ، استرس ، مشکلات تیروئید ، کم خونی و هورمونی است . پی آر پی در زنان نتایج موثری در افزایش رشد مو و تقویت آن دارد .

پی آر پی بعد از کاشت مو

پی آر پی در برخی موارد بعد از کاشت مو به روش FUT انجام می شود . این کار معمولا بعد از 6 ماه برای تقویت موهای کاشته شده انجام می شود . برای تقویت موهای کاشته شده نیاز به یک جلسه در ماه می باشد .

پی آر پی مو در چند جلسه انجام می شود ؟

معمولا بعد از 2 الی 3 جلسه تزریق پی آر پی در مو می توان نتایج افزایش قطر و تعداد موها را مشاهده کرد . در ماه اول نیاز به 3 تا 6 جلسه تزریق می باشد و بعد از گذشت 6 ماه در صورت نیاز می توان آن را تکرار کرد .

عوارض پی آر پی مو 

از آنجائیکه در این روش از پلاسمای خون فرد برای تقویت مو استفاده می شود تاکنون عوارضی ناشی از این روش گزارش نشده است .

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.
مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

Call Now Button