ماندگاری تزریق بوتاکس

ماندگاری تزریق بوتاکس

یکی از اقداماتی که برای جوانسازی صورت استفاده می شود تزریق بوتاکس می باشد . بوتاکس نوعی سم ضعیف شده است که حاوی پروتئین می باشد که توسط باکتری به نام کلستودیوم تولید می شود . این باکتری چند نوع سم تولید می کند که دو نوع آن مصارف زیبایی دارد . این سم در گذسته باعث مرگ انسان می شد که در سال ۱۹۸۰ مصارف درمانی آن کشف شد . در ابتدا در زمینه چشم پزشکی مانند انرحاف چشم یا اسپاسم پلک و در بیماری های عصبی و عضلانی  استفاده می شد .  حدود ۲۰ سال از این سم برای مصارف زیبایی هم استفاده می شود . بوتاکس باعث از بین رفتن چین و چروک صورت از جمله پیشانی و بخصوص دور چشم می شود . از بوتاکس می توان به همراه مزوتراپی برای چین و چروک ظریف تر استفاده می شود . این کار چین و چرک های ریز صورت را نیز از بین می برد .

ماندگاری-تزریق-بوتاکس

ماندگاری-تزریق-بوتاکس

ماندگاری تزریق بوتاکس

اثر بوتاکس از ۴ الی ۷ ماه باقی می ماند . اگر با فواصل منظم تزریق صورت گیرد، دچار عوارضی نمی شوید .

بهترین مارک بوتاکس

بوتاکس توسط شرکت امریکایی تولید می شود که برای همه انواع آن استفاده می شود . شرکت انگلیسی به نام دیسپرت و شرکت کره ای به نام نورونوکس نوعی از بوتاکس را تولید می کنند که در ایران نیز موجود است و مورد تایید است . متاسفانه انواعی از بوتاکس چینی وجود دارد که به اشتباه به نام کانادایی در بازار وجود دارد معتبر و مورد تایید نیست و باعث بروز عوارضی می شود . اصولا کشور کانادا بوتاکسی تولید نمی کند بنابراین فریب تبلیغات سودجویانه را نخورید.

از بوتاکس می توان به همراه مزوتراپی برای چین و چروک ظریف تر استفاده می شود . این کار چین و چرک های ریز صورت را نیز از بین می برد .جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های ۳ -۴۴۹۶۱۶۲۲ تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

باورهای اشتباه درباره بوتاکس

باور اشتباه : کرمهای ضد چروک ، چروک ها را از بین می برند . واقعیت صحیح : عمق چروک های قابل رویت در پوست بیشتر از آن است که کرمها قادر به از بین بردن آنها باشند .

باور غلط : تزریق بوتاکس در صورت عدم تمدید باعث افزایش چین و چروک یا شل شدن صورت می شود . واقعیت صحیح : تزریق بوتاکس باعث فلج موقتی و برگشت پذیری عضلات تزریق شده به مدت تقریبی ۳-۶ ماه می شود و در صورت تمدید نشدن تزریق چروک ها اضافه نخواهد شد .

باورهای اشتباه: بهترین راه برداشتن خال لیزر است . واقیت صحیح : خالها انواع مختلف سطحی عمقی و مخلوط دارند که انتخاب بهترین روش درمانی بسته به نوع آن با پزشک متخصص است و در بعضی از آنها جراحی و در بعضی لیزر روش ارجح است .

باور اشتباه : لسز پوست سرطان زاست . واقعیت صحیح : عمق نفوذ لیزرهای پوستی که توسط دستگاههای استاندارد و معتبر توسط متخصصین این رشته بر روی پوست به کار می رود ۱ تا ۲ میلیمتر بیشتر نبوده و سرطان زا نیست .

تاثیر بوتاکس

بوتاکس دارای دو تاثیر مهم می باشد :

  1. درمانی

بوتاکس در درمان بیماری هایی به شرح ذیل استفاده می شود :

  • اختلالات چشم مانند انحراف چشم
  • بیماری های عضلانی مانند گرفتگی عضلات
  • بیماریهای عصبی مانند پارکینسون
  • بیماری های اختلالات مثانه ماندد بی اختیاری ادرار
  • بیماری فیشر مقعد
  • تعریق زیاد دست و پا و زیر بغل
  • سردرد های میگرنی
  1. زیبایی
  • از بین بردن چین و چرک دور چشم و پیشانی ، اخم

مطالب مرتبط با این مقاله :

تزریق ژل

 

 

پاسخ

18 − پانزده =

Call Now Button