نکاتی بعد از کاشت ابرو

نکاتی بعد از کاشت ابرو

نکاتی بعد از کاشت ابرو را می توان به چند دسته تقسیم بندی کرد:

  • مراقبت های دارویی:

بعد از کاشت ابرو یکسری داروهایی برای افراد نوشته می شود که حاوی آنتی بیوتیک هستند و به مدت چند روز استفاده می شود. این داروها ضد خارش و ضد التهاب می باشد. این داروها از همان زمانی که کاشت ابرو انجام می گیرد و بیمار به منزل مراجعت می نماید باید استفاده از داروها را آغاز کند و طبق دستور دکتر پوست و یا متخصص در زمان های لازم و به مقدار لازم استفاده کند.

نکاتی بعد از کاشت ابرو

  • پرهیز از سیگار و الکل:

استفاده از سیگار و الکل بعد از کاشت هر نوع مو بالاخص کاشت ابرو مضر است. از این رو بعد از کاشت ابرو حتما باید استفاده از آنها پرهیز شود.

  • نحوه خوابیدن:

نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو حداقل به مدت ۴ روز باید به گونه ای نیمه نشسته باشد. در واقع زاویه بدن باید ۴۵ درجه باشد و آن گونه بخوابد.

در هنگام خواب هم باید یک بالشی به شکل U  بگذارند تا سر ثابت قرار بگیرد.

به مدت ۴ روز این خوابیدن رعایت شود و بعد از آن می تواند به راحتی به طور عادی و طبیعی بخوابد.

  • نحوه حمام کردن:

به مدت ۴۸ ساعت از حمام کردن باید پرهیز شود. بعد از این زمان به مدت دو هفته نحوه حمام کردن باید بدین شکل باشد که سر دوش سیار حمام را بردارد و به کف سرشان بچسباند و موها و کف سرشان را بشورد.

 

البته شامپوی مورد استفاده نیز باید شامپوی بچه باشد.

مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که اگر کف شامپو و آب از روی ابروها بگذرد اشکالی ندارد اما ضرب آب دوش نباید مستقیما روی ابروها باشد.

*البته این مراقبت به مدت ۱۴ روز لازم است و بعد از آن می توانید به طورعادی حمام کند.

زمانی که بخیه ها برداشته شود ( بعد از ۱۴ روز) باید به طور عادی حمام نماید و نیم ساعت باید حمام طول بکشد. در این مدت ۴ یا ۵ بار باید کف غلیظ و گرم را روی ابروها بگذارند و با آهستگی آب کشی  نماید. سپس با گوش پاک کن می تواند پوسته های ابرو را بردارد.

  • نحوه شستن صورت:

صورت را از چشم به پایین می تواند بشورید اما برای شستشوی ابروها باید از اسپری استفاده کند. ( به مدت ۱۴ روز این مراقبت ها باید انجام شود.)

عصر روز  بعد از کاشت ابرو دو تا اسپری برمی دارد یکی از اسپری ها را به مقدار یک قاشق غذا خوری شامپوی بچه می ریزد سپس با یک استکان آب جوشیده شده و ولرم شده مخلوط و آن را تکان می دهد تا کف کند.

اسپری دوم را یک استکان آب جوشیده ولرم می ریزد.

برای شستشوی ابروها باید بدین نحو عمل کند که کف شامپو روی ابروها اسپری می شود و به مدت زمان پنج دقیقه صبرمی کند بعد  با اسپری آب کف ها را می شوید.

*باید توجه شود که این اقدام به مدت ۱۴ روز و هر دوازده ساعت تکرار کرد.

  • مراقبت های غذایی بعد از کاشت ابرو:

پرهیز غذایی خاصی برای افرادی که کاشت ابرو داشته اند وجود ندارد. ولی می توانند برای بهبود زخم ها از انواع میوه های تازه از جمله آناناس و موز استفاده نمایند و نیز آن که از قرص ویتامین C می توان استفاده