عوارض بعد از کاشت ابرو

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

عوارض بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو، روش ایمنی است اما همانند هر روش دیگری می تواند با عوارض ناشی از بی حسی موضعی و یا حساسیت همراه باشد. عفونت از دیگر مواردی است که ممکن است بعد از کاشت ابرو دیده شود، که در چنین شرایطی، بدن گرافت را پس می زند. البته از آن جایی که در کاشت  از موی سر خود فرد پیوند زده می شود، احتمال بروز عفونت بسیار کم خواهد بود.

برخی افراد ممکن است با علائمی مانند کبودی و یا خارش در ابروهای خود مواجه شوند، که البته بعد از چند روز برطرف خواهد شد. روی هم رفته عوارض ناشی از کاشت ابرو بسیار جزئی بوده و در برخی موارد مشاهده می شود.

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست در غرب تهران با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید  

آیا بعد از کاشت ابرو ظاهر آن طبیعی است ؟

برخی افراد بعد از کاشت ابرو ، نگران ظاهر زیبایی خود نیز هستند. چرا که فولیکول های جدید از فرق سر گرفته می شوند که رشد سریعی دارند، به همین خاطر بسیاری از بیماران نگران این موضوع هستند که ابروها فرم وز کرده ای به خود بگیرد. اما متخصصین از این موضوع خبر داده اند این مورد تنها در پانزده درصد بیماران مشاهده می شود.

هر تار موی اهدایی فولیکول خاص خود را دارد، به همین خاطر، ایجاد برش یکی از مهم ترین مراحل کاشت  می باشد. در صورتی که عمق برش ایجاد شده زیاد باشد، می تواند منجر به ایجاد اسکار و زخم شود.

در صورتی که برش در زاویه مناسب ایجاد نشود، ابرو با ظاهر غیر طبیعی رشد خواهد کرد.

عکس کاشت ابرو

عکس کاشت ابرو

رشد ابرو بعد از کاشت

نکته ای که در خصوص کاشت ابرو وجود دارد این است که تقریبا چند ماه طول می کشد تا ابروها رشد کنند.

نقاهت بعد از کاشت ابرو

دوره نقاهت کاشت ابرو بسیار راحتی را در مقایسه با تاتو به همراه دارد. توصیه می شود بعد از کاشت، ابروها خیس نشوند و تا حد امکان از آرایش کردن ابروها خودداری شود.

با توجه به موارد گفته شده، توصیه می شود جهت پیشگیری از بروز عوارض احتمالی، کاشت ابرو را نزد متخصص با تجربه یا دکتر پوست انجام دهید.

توصیه های بعد از کاشت ابرو

 • تا ۳ روز پماد تتراسایکلین روی بخیه به صورت مداوم بزنید .
 • تا ۲ هفته از سیگار ، قلیان استفاده نکنید و الکل ننوشید .
 • ورزش ، پیاده روی ، استخر فعالیت سنگین تا ۲ هفته انجام ندهید .
 • پانسمان را بعد از ۲۴ ساعت باز کنید و دیگر احتیاج به بستن پانسمان ندارید .
 • ۲۴ ساعت بعد از عمل ، سر را به عقب برده و در سرشور شستشو دهید نباید به هیچ عنوان آب بر روی ابرو بریزد .
 • بعد از ۳ روز پماد سیکابیو (cicabio) را به محل بخیه می زنید .
 • روغن بادام تلخ را روزی ۲ بار تا دو هفته دور کادر ابرو می ریزید تا خودش بر روی ابرو سر ریز شود و ابرو را بپوشاند .
 • تا دو هفته نباید به ابرو دست بزنید .
 • وضعیت خوابیدن باید به صورت طاق باز باشد ( قرار دادن بالشت دور گردنی ) صورت با بالش در تماس نباشد .
 • در سه روز اول کمپرس یخ به صورتی که با ابرو برخورد نکند بر روی چشمان قرار دهید و دو روز بعد از آن کمپرس گرم بر روی چشمان قرار دهید .
 • تا یک هفته به هیچ عنوان خم نشوید .
 • بعد از سه روز پماد ترمیم کننده روی بخیه پشت سر هم بزنید .

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button