۶ دقیقه

علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت چیست؟ راه‌های درمان

آنچه می خوانید...
Rate this post

معمولاً افرادی که ابروهای نامناسب، نامرتب، ریزش‌دار یا ضعیف دارند، از روش زیبایی کاشت ابرو استفاده می‌کنند. پزشک در کاشت ابرو برای تراکم و فرم بهتر ابروها از موهای طبیعی بخش‌های دیگر بدن (سر) برداشته و به ناحیه ابرو پیوند می‌دهد. در مواقعی بعد از کاشت ابرو فرد شاهد سیخ شدن آن ها خواهد بود‌.‌ به طور کلی ممکن است بعد از کاشت فرد از خواب نامناسب ابروها، تیز تیز شدن یا سیخ شدن آنها نگران و ناراضی باشد. 

البته اگر دکتر متخصص کاشت ابرو به درستی کاشت را انجام دهد و در جهت خواب ابرو انجام شود، ابروها سیخ نمی شود و خواب و تراکم عالی خواهیم داشت.

در این مقاله اطلاعاتی جامع و کامل در مورد علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت و روش های درمان آن در اختیار شما قرار می‌دهیم. 

علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

بعد از کاشت عوامل و دلایل متعددی در سیخ شدن ابروها موثر بوده که شامل موارد زیر می‌باشد:

ایجاد التهاب بر اثر انتخاب مواد نامناسب

زمانی که پزشک در عمل کاشت ابرو از موهای طبیعی یا مواد مصنوعی بی‌کیفیت استفاده کند در بافت پوست و زیر پوست التهاب و تحریک‌هایی ایجاد می‌شود. در مواردی هم فرد به مواد استفاده شده در این عمل زیبایی حساسیت داشته که سبب سرخ شدن و التهاب پوست می‌شود. التهاب بعد از کاشت ابرو یک امر طبیعی بوده که فرد می‌تواند با مصرف داروهای ضد التهاب و رعایت بهداشت آن را درمان کند. 

خواب ابرو بعد از کاشت

جنس پوست و مو

در خواب طبیعی موهای کاشت شده و خروج آنها در ناحیه ابرو، جنس پوست و مو نقش بسیار زیادی دارد. افرادی که پوست آسیب پذیر، حساس، خشک یا چرب دارند ممکن است بعد از کاشت ابرو موهای پیوند داده شده به خوبی رشد نکرده یا خروج نامناسبی داشته باشند. ضخامت و جنس مو نیز در خروج طبیعی موهای کاشت شده در ابرو موثر است، برای مثال موی ظریف خواب و خروج بهتری داشته ولی تراکم آن کم است. 

در حالی که خواب و خروج موهای ضخیم مقداری نامنظم بوده، اما تراکم آن بیشتر است. بنابراین پزشک باید بهترین جنس از موهای طبیعی را برای کاشت ابرو انتخاب کند تا خواب ابرو بعد از عمل بهبود یابد. 

​​​​​​عدم مهارت و تخصص پزشک

در عمل کاشت ابرو تکنیک و کیفیت تاثیر بسیار زیادی دارد. در صورتی که پزشک ماهر و متخصص این عمل زیبایی را انجام ندهد، در این صورت در عمق کاشت موها، فاصله، جهت و زاویه آنها خطاهایی رخ می‌دهد. این خطاها سبب می‌شود که موهای کاشت شده در ناحیه ابرو به صورت نامرتب، تیز تیز یا سیخ شده بیرون بیایند. برای اینکه این مشکل ایجاد نشود باید بهترین کلینیک و پزشک متخصص را انتخاب کنید.

علت سیخ سیخ شدن ابرو بعد از کاشت چیست؟

تطابق نداشتن جنس موهای طبیعی با جنس موهای کاشت شده

در مواردی جنس و ضخامت موهای طبیعی فرد با جنس و ضخامت موهای کاشت شده توسط پزشک تطابق ندارند. برای مثال ممکن است موهای کاشت شده رنگ دار تر، صاف تر، نازک تر، فرتر یا ضخیم تر باشند. به همین خاطر جهت و خواب موهای کاشت شده با جهت و خواب موهای طبیعی فرد متفاوت بوده و سبب نامطلوب شدن فرم ابرو و سیخ شدن آنها می‌شود. 

رعایت نکردن مراقبت‌های لازم در دوران نقاهت

فرد بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو باید به تمام مراقبت‌های لازم بعد از آن توجه داشته باشد تا موهای کاشت شده منظم تر رشد کنند. این مراقبت‌ها شامل عدم استفاده اعصابون‌های تحریک کننده یا لوسیون‌ها، استفاده از داروهای ضدعفونی و ضد التهاب، عدم خاراندن پوست یا قلم زدن، عدم شست و شو یا تماس با آب گرم، قرار نگرفتن در سولاریوم یا نور خورشید و استفاده نکردن از وسایل آرایشی ابرو یا چشم می‌باشد. 

با انجام این مراقبت‌ها موهای کاشت شده در قسمت ابروها بهتر و سریع‌تر رشد پیدا کرده و بهبود می‌یابد.

نمونه های کاشت ابرو طبیعی با خواب مناسب و پرتراکم توسط دکتر سمیه زمانی نیا:

برای مشاوره کاشت ابرو طبیعی می توانید با شماره های 44961622 یا 09128914595 تماس بگیرید یا اسم و شماره تان را در فرم زیر وارد کنید:

خواب ابرو بعد از کاشت

برای خواب ابرو بعد از کاشت حتماً دستورالعمل‌های لازم که توسط پزشک داده شده را رعایت کنید. معمولاً پزشک متخصص برای مراقبت از ابروهای جدید به شما رعایت دستورالعمل‌هایی را توصیه خواهد کرد. برای مثال بعد از کاشت از لمس یا خراشیدن محل درمان خودداری کنید، داروهای عفونت زدای موضعی یا مرطوب کننده‌های خاص استفاده کنید. علاوه بر آن از انجام تمرین و فعالیت‌هایی که موجب تعریق شما می‌شود، خودداری کنید. 

سیخ شدن ابروها بعد از کاشت تا حدودی طبیعی بوده برای بهتر شدن آنها می‌توانید از مداد، پودر، ریمل ابرو یا صابون و ژل های موجود در بازار استفاده کنید. همچنین برای بهبود ظاهر ابروها و رشد بهتر آنها در رژیم غذایی حتماً امگا ۳، زینک، ویتامین e، A ،C و مواد معدنی مهم را مصرف کنید. 

در صورت سیخ شدن یا نامنظم بودن بیش از اندازه زاویه رویش موهای جدید، حتماً برای ترمیم به کلینیک خود مراجعه نمایید. در این موارد فولیکول‌های بد کاشته شده، برداشته می‌شوند و خط رویش را در فرد تصحیح می‌کنند. 

درمان سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

برای درمان سیخ شدن ابرو تعدادی راهکار و راه حل وجود دارد که عبارتند از:

  1. برای بهتر شدن وضعیت سیخ شدن ابرو بعد از عمل زیبایی به آنها ضربه نزده و آنها را لمس نکنید. 
  2. با مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو مثل استفاده از ماسک‌های مرطوب کننده و ترمیم کننده، تمیز کردن و شستشوی منظم می‌توانید باعث مراقبت از ابروهای خود بعد از کاشت شوید تا سیخ نشوند. 

سیخ سیخ شدن ابرو بعد از کاشت

آیا بعد از کاشت سیخ شدن ابرو طبیعی است؟ سیخ شدن ابرو پس از کاشت طبیعی نیست. در مواردی به دلیل آسیب و تحریک بافت‌های پیرامون ابرو، درد یا سیخ شدن ابروها در این ناحیه رخ می‌دهد. 

اگر سیخ شدن ابروهای فرد بعد از کاشت به همراه علائمی همچون التهاب، قرمزی و درد مزمن باشد باید هرچه سریع‌تر به پزشک خود مراجعه نماید تا علت تشخیص داده شده و درمان مناسبی برای او تجویز شود. 

سیخ سیخ شدن ابرو برای برخی از افراد بعد از این عمل زیبایی، به عنوان یک مشکل ناخوشایند ایجاد می شود. زمانی که ابروهای فرد سیخ می‌شود به معنای این است که موهای کاشت شده توسط پزشک از حالت طبیعی خارج شده و در زاویه‌های مختلف خمیدگی پیدا می‌کنند. در این حالت دیگر ابروهای فرد زیبایی و فرم مطلوب را نداشته و بسیار نامرتب هستند.

سخن پایانی

با توجه به این مطلب، بانوان و آقایان بعد از کاشت ابرو باید دستورالعمل‌های لازم را به طور کامل رعایت کنند. با انجام این دستورالعمل‌ها و نکات لازم ابروهای آن ها خوش فرم باقی می‌ماند.

اگر کاشت ابرو با خواب درست ابرو انجام شود حالت طبیعی خود را خواهد داشت. پس در انتخاب پزشک کاشت ابرو حتما دقت کنید. در صورت التهاب بیش از حد، قرمزی و سیخ شدن غیرطبیعی ابروها باید سریعا به پزشک و کلینیک خود مراجعه کنید. 

برای مشاوره کاشت ابرو طبیعی می‌توانید با شماره های 44961622 یا 09128914595 تماس بگیرید.

منابع استفاده شده در مطلب:

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (ارتش) فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *