مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

کدام نکات را باید قبل از لیزرموهای زائد رعایت شود؟

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

در این مقاله سعی شده است که توضیحات کامل پیرامون مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد گردآوری شود، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

اخیرا لیزر کردن موهای زائد بدن و صورت از روش های محبوب و پرطرفدار در بین خانم ها به حساب آمده است. لیزر موهای زائد روشی غیر تهاجمی و بدون ریسک است که در زمان کم می تواند از شر موهای اضافی بدن خلاص شد. اما به منظور دستیابی به بهترین نتایج و مزایا بهتر است که مراقبت های قبل و بعد از آن به خوبی رعایت شود تا از رویش مجدد آن جلوگیری به عمل آورد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

متقاضی باید از 1 ماه قبل از لیزر کردن موهای زائد از رفتن به سولاریوم و ترکیبات برنزه کننده خودداری کند.

فرد باید  4 هفته قبل از آغاز لیزر اپیلاسیون و بلیچ کردن موهای بدن و صورت خود اجتناب نمایید.

بهتر است که 72 ساعت قبل از لیزر کردن داروهای حساس کننده به نورخورشید مصرف ننماید.

اگر فرد سابقه ی از بیماری زونا و یا هرپس را داشته باشد، باید قبل از لیزر کردن از داروهای ضد ویروسی استفاده نماید.

بهتر است که محل لیزر کردن فاقد هرگونه زخم و آکنه و حتی ضایعات عفونی باشد.

مراقبت های بعد از لیزر کردن موهای زائد

بهتر است که پس ازلیزر کردن موهای زائد از یخ و کمپرس آب سرد به منظور بی حس کردن ناحیه لیزر شده استفاده شود. گفته می شود که این اقدام را قطعا دکتر پوست یادآوری خواهد نمود.

اگر هرگونه علائمی غیر طبیعی بعد از لیزر کردن در متقاضی ایجاد شود حتما باید به پزشک پوست خود مراجعه نمایید. بندرت مشاهده شده است که ضایعاتی مانند جوش در ناحیه لیزر شده ایجاد شده است. متقاضی باید به یک دکتر پوست حاذق و باتجربه مراجعه نماید و فقط به هزینه بسنده نکند چرا که امروزه پزشک های آماتور بسیار شایع شده اند.

بهتر است که متقاضی 10 روز قبل از لیزر کردن موهای بدن و صورت خود را اسکراب نماید این امر کمک شایانی در ریزش موهای زائد و حذف کامل آن می کند.

بهتر است که فرد بلافاصله بعد از لیزر کردن موهای زائد در معرض آفتاب قرار نگیرد زیرا که ممکن است بدنش در برابر نورخورشید واکنش نشان دهد و پوست را تیره نماید.

چکیده مطلب

لیزر کردن هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد اما برخی افراد پوست حساسی دارند و دستگاه لیزر را بر روی بدن با مقداری درد احساس می کنند به همین جهت دکتر از برخی کرم و پمادهای بی حسی قبل از شروع پروسه استفاده می کند و سپس لیزر کردن را آغاز می کند چنانچه متقاضی پوست حساسی داشته باشد، با دستور و تایید دکتر پوست خود قرص تیلنول را 30 دقیقه قبل از لیزر بهتر است که مصرف کند.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button