کاشت مو ترکیبی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

کاشت مو ترکیبی

به طور کلی روش های کاشت مو بر اساس نوع برداشت مو تقسیم بندی می شود . در این تقسیم بندی دو روش وجود دارد :

  1. تک روش : کاشت مو به روش FUT یا FIT
  2. ترکیبی : ترکیب دو روش FUT و FIT

کاشت مو ترکیبی چیست ؟

در این روش باریکه ای که از پوست مو ( حدود 5000 تار مو ) که بین 700 تا 2000 گرافت  برداشته می شود . در روش ترکیبی هم باریکه مو برداشته می شود و هم از بالا و پایین خط بخیه که پشت سر بیمار ایجاد می شود با روش FUT به اندازه ای که بتوان مو برداشته می شود . ولی به طور کلی موی بیشتری نسبت به تک روش می توان برداشت و کاشت انجام داد .

کاشت مو ترکیبی

کاشت مو ترکیبی

کاشت مو ترکیبی یک روزه

فردی که از جلوی سر تا پشت سر دارای تاسی هستند باید از روش ترکیبی استفاده کنند . البته برای این افراد می توان از روش FUT به صورت دو بار در دو سال انجام داد اما این کار زمان بر بوده و نتیجه مطلوب حاصل نمی شود . روشی که امروزه برای این افراد استفاده می شود روش ترکیبی است. در این عمل دو روش FUT و FIT  در یک روز انجام می شود .

در روش ترکیبی گرافت بیشتری می توان در این قسمت ایجاد کرد البته همان طور که گفتیم باید شرایط لازم وجود داشته باشد .جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

تراکم مو در کاشت مو ترکیبی بیشتر است ؟

در صورتی که فرد 8 تا 9 سانتی متر از جلوی سر فاقد مو باشد از یکی از روش های FUT و FIT استفاده می شود تا مقداری از تاسی را پوشش داد . افراد در بسیاری از موارد درخواست می کنند تا پزشک از روش ترکیبی استفاده کند تا تراکم موی آنها بیشتر شود که اشتباه می باشد . روش ترکیبی وسعت بیشتری از مو را می تواند پوشش دهد ولی این بدان معنی نیست که تراکم بیشتری را پوشش دهد . دو مورد تعیین کننده تراکم مو می باشد :

  • تعداد شکاف هایی که پزشک می توان در پوست ایجاد کند و پوست تحمل آن را داشته باشد . اینکه در یک سانتیمتر پوست پزشک چند شکاف می تواند ایجاد کند . در صورتی که پوست به رنگ سفید شده و شل شود نشان دهنده مردن پوست در آن ناحیه می باشد در نتیجه دچار نکروز می شود و مو را قبول نمی کند .
  • ضخامت مو : افرادی که موی ضخیم تری داشته باشند مسلما نتیجه بهتری خواهد بود .

نتیجه :

در نتیجه اگر بتوان در قسمتی از مو (8 سانتیمتر بالاتر از خط مو ) تعداد شکاف های مناسب ایجاد شود با یک جلسه FUT حدود 1500 تا 1700 گرافت می توان برداشت و کاشت مو انجام شود . اگر 2500 شکاف در این وسعت مو ایجاد شود ، پوست می میرد و دچار نکروز می شود .

در روش ترکیبی گرافت بیشتری می توان در این قسمت ایجاد کرد البته همان طور که گفتیم باید شرایط لازم وجود داشته باشد .

پاسخ

Call Now Button