۲ دقیقه
هایفو

هایفوتراپی چیست و آیا موثر است؟

آنچه می خوانید...
Rate this post

هایفوتراپی چیست ؟ هایفوتراپی، یک گونه درمان با موج‌های فوکوس شده اولتراسونیک با شدت بالا یا به اختصار HIFU، یک درمان غیر مهاجم برای پیری صورت است. این روش جزء روند رو به افزایشی درمان‌های ضد پیری است که برخی از مزایای لیفت صورت را بدون نیاز به جراحی ارائه می‌دهد. در این مقاله به بررسی هایفوتراپی چیست می پردازیم.

هایفوتراپی

به گزارش جامعه زیبایی پلاستیک آمریکا، روش‌های غیر جراحی در سال ۲۰۱۷ با ۴.۲ درصد افزایش محبوبیت روبه‌رو شدند. این درمان‌های کمتر تهاجمی دوره بازگشت به سلامتی کوتاه‌تری نسبت به گزینه‌های جراحی دارند، اما نتایج آن‌ها همچون لیفت صورت، برجسته نیست و به مدت زمان طولانی نمی‌مانند. به علت این موضوع، پزشکان پوست، دکتر زمانی نیا، تنها برای موارد کمتر شدید تا متوسط یا نشانه‌های اولیه پیری از فرم صورت HIFU پیشنهاد می‌دهند. در این مقاله، به بررسی اینکه این روش شامل چه مواردی می شود می‌پردازیم. همچنین موثر بودن و مشکلات جانبی احتمالی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

هایفوتراپی چیست ؟ هایفو از موج‌های اولتراسونیک برای ایجاد گرما در سطح عمیق پوست استفاده می‌کند. این گرما سلول‌های هدف پوست را آسیب می‌رساند که باعث می‌شود بدن سعی کند آن‌ها را ترمیم کند. بدن برای این کار، کلاژن را تولید می‌کند تا در رشد سلول‌ها کمک کند. کلاژن یک ماده در پوست است که به آن ساختار و انعطاف می‌دهد.

پزشکان معمولاً با تمیز کردن منطقه انتخاب شده از صورت و استفاده از یک ژل، بازسازی فرم صورت با HIFU را آغاز می‌کنند. سپس از یک دستگاه دستی استفاده می‌کنند که موج‌های اولتراسونیک را به صورت برخاسته ارسال می‌کند. هر جلسه معمولاً ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

بعضی افراد در طول درمان احساس ناراحتی کمی می‌کنند، و بعضی از آن‌ها پس از آن درد دارند. پزشکان ممکن است قبل از انجام روش موضعی برای کمک به جلوگیری از این درد از بیهوشی موضعی استفاده کنند. داروهای ضد درد بدون نیاز به نسخه، مانند استامینوفن یا ایبوپروفن نیز ممکن است کمک کنند.

برخلاف روش‌های زیبایی دیگر، از جمله برداشتن مو با لیزر،  HIFU نیازی به هیچ نوع آماده‌سازی قبلی ندارد. همچنین، پس از پایان یک جلسه، هیچ زمان بازگشتی وجود ندارد، به این معنی که افراد می‌توانند پس از دریافت درمان HIFU به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهند.

افراد ممکن است بین یک تا شش جلسه نیاز داشته باشند، به تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد که نتایج مطلوب را می‌خواهند.

هایفوتراپی
دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (ارتش) فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *