عوارض تزریق فیلر

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

عوارض تزریق فیلر

زمانی که سن و سال فرد افزایش پیدا می کند، پوست شل و افتاده ظاهرپیدا می کند این عارضه برای شخص اصلا خوشایند نسیت، چرا که سن را پیر و فرتوت نشان می دهد از این رو انسان در پی یافتن راهی برای آن است که چهره را جوان و شاداب نماید. اخیرا یکی از تزریقاتی که باعث خون رسانی به سلول های مرده پوست شده است و بسیار مورد استقبال نیز قرارگرفت، تزریق فیلر یا تزریق ژل می باشد.

تزریق فیلر به جوانسازی پوست صورت کمک شایانی می کند. اما سوالات زیادی که در این راستا مطرح شده است در این  مورد این است که آیا تزریق فیلرعوارض و معایب دارد؟ مراقبت های این تزریق چیست؟ تزریق کردن فیلر در کدام قسمت صورت بهترین کارایی و خدمات را برای متقاضی به همراه می آورد؟ و دیگر سوالات مشابه…

جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید، پس با ما همراه باشید…

عوارض تزریق فیلر

تزریق فیلر چیست و از چه موادی ساخته شده است؟

ژل یا فیلر موادی از مولکول قندی است که از بافت پیوندی تولید شده است و در نقش اسیدی ظاهر شده است. ژل ها از هیالورونیک اسید بدست می آید که برای جوانسازی و زیباسازی چهره کمک کننده هستند. این بافت به راحتی در بافت بدن جایگزین می شود و عوارض حادی برای بدن ندارد.

شایان ذکر است که بگوییم چون این مواد از بافت های بدن ساخته شده است در نتیجه  هیچ گونه آلرژی و حساسیتی برای بدن ایجاد نمی کند و عوارضی برای بدن به همراه ندارد.

بهترین مزایای که برای بدن ایجاد می کند شامل:

 • هیچ گونه دوره نقاهت ندارد، در نتیجه متقاضی بعد از تزریق می تواند به راحتی به ادامه امور روزمره خود بپردازد.
 • نتایج آن بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است.
 • هیچ گونه عوارض و خطراتی را برای فرد ایجاد نمی کند.
 • به احیا و پر کردن منافذ خالی صورت می پردازد.

نواحی رایج تزریق فیلر

 • چین و چروک پیشانی و خط اخم (چروک های در اثر حرکات طبیعی چهره)
 • زیر چشم (گودی های زیر چشم، چین و چروک دور چشم ها و…)
 • گونه، خط فک و چانه (جهت زاویه دار نمودن صورت)
 • جای زخم همچون، جوش و آکنه و یا برخی از جراحی ها
 • خط لبخند و چین و چروک دور لب
 • بینی (عمل زیبایی بینی بدون جراحی)
 • لب ها (تزریق ژل به لب)

چه کسانی می توانند تزریق فیلر را انجام دهند؟

تزریق فیلر را همه افرادی که از نظر سلامت روحی و جسمی و همچنین مورد تایید دکتر پوست می توانند انجام دهند. این روش مناسب افرادی است که نمی خواهند جراحی پلاستیک در چند ماه اخیر انجام دهند نیز قابل اجرا است.

آیا تزریق فیلر عوارض جانبی ایجاد می کند؟

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، تزریق فیلر دارای عوارض جانبی ندارد درصورتی که به متخصص پوست و یا پزشک پوست حاذق مراجعه شود. اما ممکن است که در برخی مواقع  با برخی عوارض از جمله:

 • تراوش فیلر از محل فیلر
 • عفونت یا مقداری خراش
 • برآمدگی های کوچک اطراف تزریق
 • ممکن است آسیب رساندن به عروق خونی
 • انسداد برخی بافت ها

گفته می شود که رخداد این عوارض نادر است و در صورت بروز هرکدام به خصوص کبودی، ورم زیر پوست، تورم، برآمدگی و… حتما باید به پزشک پوست مراجعه شود و علائم بررسی گردد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر یا تزریق ژل چگونه باید صورت گیرد؟

اگر بعد از تزریق فیلرموضع مقداری دچار قرمزی و تورم گردید، جای نگرانی ندارد و بعد از چند روز از بین می رود.

در صورتی که علائم و نشانه ها بعد از چند روز برطرف نشد، حتما باید به پزشک اطلاع داده شود.

بهتر است که از استعمال لوازم آرایش تا 24 ساعت اجتناب شود.

از هرگونه فشار و ماساژ به محل تزریق تا 6 ساعت خودداری شود.

تا زمانی که در ناحیه تزریق قرمزی و تورم وجود دارد، از قرار دادن موضع در سرما و گرمای زیاد ، اجتناب گردد.

از مصرف داروهایی که خون را رقیق می کند، به خصوص آسپرین به پزشک خود اطلاع دهید، چراکه این داروها باعث خونریزی و کبودی می گردد.

کلام آخر

دوام فیلر بالا است اما بدان معنا نمی باشد که همیشگی خواهد بود. برای این که بهترین نتیجه را برای فرد به ارمغان بیاورد بهتر است یا تکرار شود یا این که از درمان های ترکیبی استفاده شود. یک فرد می تواند برای از بین بردن چین و چروک 6 الی 12 بار پروسه تزریق را تکرار نماید. بهترین روش در این راه مشاوره با دکتر پوست می باشد.

امروزه طبق شاخص های زیبایی،عوارض تزریق فیلر بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button