درمان جای جوش

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

درمان جای جوش

تغییرات هورمونی مخصوصا در سنین بلوغ و نوجوانی باعث می شود غدد چربی بزرگتر شود . در صورت افزایش غدد چربی میکروبی در دهانه غدد چربی قرار می گیرد . در نتیجه مجرای غده چربی را می بندد و باعث رشد این میکروب و در نهایت ایجاد جوش می شود . جوش را می توان با محلول های مخصوص و آنتی بیوتیک های خوراکی از بین برد اما بعد از آن جای جوش یا آکنه بر روی پوست باقی می ماند برای درمان آن چه باید کرد ؟ در ادامه با ما همراه باشید .

 جای جوش

تغییرات رنگدانه ای پوست که به دنبال آکنه یا جای جوش ایجاد می شود ( راحتترین و بهترین فرم آکنه می باشد ) یکی از معضلاتی است که امروزه افراد را درگیر کرده است .  در اینجا درباره روش های درمان جای جوش صحبت می کنیم .

درمان-جای-جوش

درمان-جای-جوش

روش های درمان جای جوش

کرم برای از بین بردن جای جوش

روش های درمانی معمول شامل کرم های موضعی که روش های سطحی شیمیایی پوست می باشد . از آنجائیکه در این فرم از اسکار های آکنه ،افزایش رنگدانه های ملانین پوست وجود دارد  و تغییر رنگ مشاهده می شود ، کرم های روشن کننده و لک بر می توانند در این راستا مورد استفاده قرار بگیرند . اما باید بدانید اینگونه لک ها با کک و مک یا با لکه های ملاسما ( لکه هایی که در دوران بارداری ایجاد می شود ) متفاوت است . هم از نظر مکانیسم تولید و هم از نظر روش درمان . زیرا این لکه ها به دنبال التهاب پوستی ایجاد شده اند و تغییر رنگدانه های پوستی و موارد دیگر را شامل می شود . ولی خوشبختانه برای درمان آن پزشک متخصص پوست می تواند با استفاده از کرم های موضعی در دوره زمانی می تواندآن را بهبود بدهد .

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

درمان جای جوش با میکرونیدلینگ

جای جوش تنها در سنین بلوغ وجود ندارد بلکه در سنین بزرگسالی نیز دیده می شود . برخی از آکنه ها به صورت چاله بوده و عمیق می باشد به گونه ای که با کرم های موضعی بهبود نمی یابند . یکی از روش های موثر در درمان این مشکل میکرونیدلینگ است . در این روش سوزن های ریز و کوچکی در سطح پوست ایجاد می شود . این سوزن زخم سطحی در قسمت مورد نظر ایجاد می کند . در این زمان پوست شروع به ترمیم و کلاژن سازی می کند در نتیجه به تدریج پوست در این ناحیه شروع جوان می شود و جای جوش پر می شود .

تعداد جلسات میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش

تعداد جلسات مراجعه برای انجام میکرونیدلینگ بستگی به نوع اسکار دارد :

  • در صورتی که سطحی باشد 3 تا 4 جلسه لازم است .
  • در صورتی که جای جوش عمیق باشد و به همراه ترک های پوستی باشد نیاز به 5 جلسه درمان دارد .

البته تعداد جلسات درمان به نظر دکتر پوست بستگی دارد و فاصله بین هر جلسه معمولا 1 ماه یا بیشتر می باشد .

نتیجه

جای جوش یا آکنه مشکلی است که باید تحت نظر دکتر پوست درمان شود زیرا هر آکنه ای متفاوت می باشد و درمان خاص خود را دارد . استفاده از روش های سنتی و خانگی بدون تجویز پزشک نه تنها تاثیری در درمان ندارد بلکه فرد را دچار عوارض می کند .

پاسخ

Call Now Button