درمان جای جوش

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

درمان جای جوش

تغییرات هورمونی مخصوصا در سنین بلوغ و نوجوانی باعث می شود غدد چربی بزرگتر شود . در صورت افزایش غدد چربی میکروبی در دهانه غدد چربی قرار می گیرد . در نتیجه مجرای غده چربی را می بندد و باعث رشد این میکروب و در نهایت ایجاد جوش می شود . جوش را می توان با محلول های مخصوص و آنتی بیوتیک های خوراکی از بین برد اما بعد از آن جای جوش یا آکنه بر روی پوست باقی می ماند برای درمان آن چه باید کرد ؟ در ادامه با ما همراه باشید .

 جای جوش

تغییرات رنگدانه ای پوست که به دنبال آکنه یا جای جوش ایجاد می شود ( راحتترین و بهترین فرم آکنه می باشد ) یکی از معضلاتی است که امروزه افراد را درگیر کرده است .  در اینجا درباره روش های درمان جای جوش صحبت می کنیم .

درمان-جای-جوش

درمان-جای-جوش

روش های درمان جای جوش

کرم برای از بین بردن جای جوش

روش های درمانی معمول شامل کرم های موضعی که روش های سطحی شیمیایی پوست می باشد . از آنجائیکه در این فرم از اسکار های آکنه ،افزایش رنگدانه های ملانین پوست وجود دارد  و تغییر رنگ مشاهده می شود ، کرم های روشن کننده و لک بر می توانند در این راستا مورد استفاده قرار بگیرند . اما باید بدانید اینگونه لک ها با کک و مک یا با لکه های ملاسما ( لکه هایی که در دوران بارداری ایجاد می شود ) متفاوت است . هم از نظر مکانیسم تولید و هم از نظر روش درمان . زیرا این لکه ها به دنبال التهاب پوستی ایجاد شده اند و تغییر رنگدانه های پوستی و موارد دیگر را شامل می شود . ولی خوشبختانه برای درمان آن پزشک متخصص پوست می تواند با استفاده از کرم های موضعی در دوره زمانی می تواندآن را بهبود بدهد .

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

درمان جای جوش با میکرونیدلینگ

جای جوش تنها در سنین بلوغ وجود ندارد بلکه در سنین بزرگسالی نیز دیده می شود . برخی از آکنه ها به صورت چاله بوده و عمیق می باشد به گونه ای که با کرم های موضعی بهبود نمی یابند . یکی از روش های موثر در درمان این مشکل میکرونیدلینگ است . در این روش سوزن های ریز و کوچکی در سطح پوست ایجاد می شود . این سوزن زخم سطحی در قسمت مورد نظر ایجاد می کند . در این زمان پوست شروع به ترمیم و کلاژن سازی می کند در نتیجه به تدریج پوست در این ناحیه شروع جوان می شود و جای جوش پر می شود .

تعداد جلسات میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش

تعداد جلسات مراجعه برای انجام میکرونیدلینگ بستگی به نوع اسکار دارد :

  • در صورتی که سطحی باشد 3 تا 4 جلسه لازم است .
  • در صورتی که جای جوش عمیق باشد و به همراه ترک های پوستی باشد نیاز به 5 جلسه درمان دارد .

البته تعداد جلسات درمان به نظر دکتر پوست بستگی دارد و فاصله بین هر جلسه معمولا 1 ماه یا بیشتر می باشد .

نتیجه

جای جوش یا آکنه مشکلی است که باید تحت نظر دکتر پوست درمان شود زیرا هر آکنه ای متفاوت می باشد و درمان خاص خود را دارد . استفاده از روش های سنتی و خانگی بدون تجویز پزشک نه تنها تاثیری در درمان ندارد بلکه فرد را دچار عوارض می کند .

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button