۵ دقیقه
کاشت ابرو به روش FIT

پیوند مو برای ترمیم ابرو های آسیب دیده

آنچه می خوانید...
Rate this post

بهترین روش برای بازسازی و ترمیم ابرو با اجرای فولیکول‌های موی تکی به‌وسیله تکنیک FUT  امکان‌پذیر است. بررسی ابروهای مردانه و زنانه به ما این امکان را می‌دهد که یک بازسازی زیبایی ابرو را طراحی کنیم که نیازمند 70 تا 120 پیوند مو می‌باشد. انتخاب موی اهدا کننده، زاویه قرارگیری، تطابق و جهت ردیف‌ها مو بر نتایج تأثیرگذار است، همچنین اثرات جوش خوردن پوست آسیب دیده و بهبود پوست نیز تأثیر دارد. جزئیات برنامه‌ریزی، تکنیک، بیهوشی موضعی و مراقبت پسا عمل، و همچنین نقاط ضعف روش‌های قدیمی، در این مقاله مورد بحث قرار گرفته‌اند.

معرفی ترمیم ابرو

ابروها به تکمیل حرکات صورت کمک می‌کنند. سه عضله مهم برای بیان چهره، یعنی عضلات اربیکولاریس اکولای، کوروگاتورها و اکسیپیتوفرونتالیس، در زیر ابروها واقع شده‌اند. علاوه بر این، ابروها از حرکت تعرق به سمت چشمان جلوگیری می‌کنند. در این مقاله، به بررسی کاشت ابرو در مواردی که ابرو دچار سوختگی یا دیگر موارد اسیب دیدگی شده است، پرداخته می شود. بازسازی ابرو پس از سوختگی یا آسیب به دنبال بهبود تمام نقص‌های عملکردی دیگر صورت برنامه‌ریزی می‌شود. اجرای کاشت ابرو یا پیوند ابرو یا ترمیم ابرو تا زمانی که جای دیگری برای انجام اقدامات لازم برای صورت باقی نمانده باشد و جوانسازی اثرات جوانسازی پوست به پایان رسیده باشد، اجرا نمی‌شود. هر اقدام بیشتر برای بازسازی اثر جوان سازی، پیچیدگی‌های پوستی، پیوندهای پوستی و افزایش بافت می‌تواند موجب تغییر سطح ابروهای بازساخته شده شده و آنها را کج یا نامتقارن کند. در این مدت، بیمار باید با آرایش، زیبایی ابرو خود را مدیریت کند. به بیانی ساده تر، ابتدا باید تمامی ارکان صورت که به ابرو ها مرتبط می باشند به سلامت کامل رسیده، سپس کاشت ابرو انجام شود.

مواردی که باید برای ترمیم ابرو به بیمار توضیح داد

باید به بیمار برای انتظارات واقع‌بینانه مشاوره داده شود، زیرا ممکن است ۵ تا  ۱۰ درصد از پیوندها از دست رفته و یا به ‌طور اشتباه جهت‌گیری پیدا کنند؛ همچنین، نیاز به برش مکرر پیوندها هر ۲ تا ۳ هفته یکبار وجود داشته باشد. برای مدیریت جهت رشد پیوندها، ممکن است بخواهد از وازلین برای تنظیم جهت رشد پیوندها استفاده کند و ممکن است رشد نامنظم یا موج‌دار به دلیل بافت اسکاری یا زخم شده رخ دهد. بیشتر اوقات، نیاز به جلسه دوم برای افزایش چگالی کاشت ابرو وجود دارد، و در بازه‌های منظم ممکن است هنوز از آرایش ابرو برای بهبود ظاهر استفاده شود. احتمال وجود اینکه بیماری اصلی فعال شود و ابروهای پیوند شده را از بین ببرد، نیز وجود دارد. پس، برای بیمارانی که زخم یا بیماری باعث از بین رفتن ابروی آنها شده است، مشاوره با دکتر راجع به کاشت ابرو پیش از پیوند ابرو کاملا ضروری است. برای مشاوره رایگان با دکتر سمیه زمانی نیا، متخصص در کاشت ابرو با بهترین کیفیت و تعداد موی ممکن، تماس بگیرید!

ویژگی های ابروی طبیعی

ابروها از سطرهای کمانی متوالی (۵ تا ۷ سطر) از موهای روی حاشیه محدوده محیطی چشم تشکیل شده‌اند. موهای ابروها کوتاه، نازک اما سفت و غیرقابل انعطاف با یک خمیدگی کم در امتداد بدن و به سمت انتها هستند. ابروهای نژاد اروپائی کلفت تر از موهای سر هستند، در حالی که ابروهای آسیایی نازک‌تر از موهای سر هستند. ابروهای مردان ممکن است به طول ۵ تا ۶ سانتیمتر و عرض ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر باشند، در حالی که ابروهای زنان به طول ۴.۵ تا ۵ سانتیمتر می باشند. ابرو از سه قسمت تشکیل شده است که از داخل به خارج شامل سر، بدنه و انتها است. بخش داخلی یا سر تقریباً ۱۰ تا ۱۵درصد یا ۰.۶ تا ۰.۸ سانتیمتر از ابرو را تشکیل می‌دهد، زیر حاشیه محدوده محیطی دایروی چشم واقع شده و دارای یک یا دو سطر موی خطی عمودی است. سر یا ابتدای ابرو،  دارای تعدادی موی کوتاه و سبک است؛ بسیاری از زنان و برخی از مردان ممکن است نخواهند این قسمت را به طور زیاد بازسازی یا برجسته کنند. بازسازی سر ابرو می‌تواند جزئی یا حتی در طراحی نهایی نادیده گرفته شود. قسمت میانی یا بدنه تقریباً ۶۰ درصد یا ۲.۵ تا ۳ سانتیمتر از ابرو را تشکیل می‌دهد که به تدریج به سمت بالا خمیده می‌شود و بر حاشیه محدوده محیطی چشم قرار دارد، با موهایی که به سمت پایین و به سمت بیرون نشانه‌گری شده‌اند. بدنه گسترده‌ترین، وسیع‌ترین و بخش حیاتی‌تر بازسازی ابرو است. قرار دادن متقاطع به ازای حاشیه دایروی و پایینی برای همپوشانی در مرکز، در طول محور طولی ابرو، بهترین برنامه برای بازسازی زیبای ابرو است. سومین قسمت یا دم تقریباً ۲۰ تا ۲۵ درصد کمتر از یک چهارم یا ۱.۲ تا ۱.۷ سانتیمتر از ابرو را تشکیل می‌دهد. دم بالای حاشیه محدوده محیطی قرار دارد، به سمت افقی‌تر و به سمت بیرون‌تر جهت‌گیری شده است و به‌طور فیزیولوژیک به طور عمودی کمتر از محل داخلی موها است؛ بنابراین، از دست رفتن موی ابرو از هر دلیلی به راحتی در بخش انتهایی قابل توجه است. در مقاله بعدی، توضیحات بیشتری راجع به ترمیم ابرو های آسیب دیده می دهیم.

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (ارتش) فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *