۶ دقیقه
برداشت مو برای کاشت ابرو

برداشت مو برای کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

آنچه می خوانید...

برداشت مو برای کاشت ابرو یکی از مراحل اولیه و بسیار مهم عمل کاشت ابرو طبیعی است. پیوند ابرو امروزه به یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی تبدیل شده است که در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود.

در این روش گرافت‌ها یا فولیکول‌های مو از نواحی مخصوصی برداشت شده و در قسمت ابرو پیوند داده می‌شوند. بدین صورت موها در محل جدید خود رشد کرده و ابروهایی پرپشت و زیبا به وجود می‌آورند. در این مقاله می‌خواهیم به صورت تخصصی به نحوه برداشت مو برای کاشت ابرو و باید و نبایدهای آن در عمل کاشت ابرو بپردازیم.

برداشت مو برای کاشت ابرو
برداشت مو برای کاشت ابرو

برداشت مو برای کاشت ابرو

برداشت مو برای کاشت ابرو یکی از اصلی ترین مراحل کاشت ابرو است. برای برداشت موها ابتدا پزشک باید ناحیه اهدایی را مشخص کند. ناحیه اهدایی همان قسمتی است که گرافت های مو از آن جا گرفته می‌شوند. موهای ناحیه اهدایی باید از تراکم، ضخامت و سلامت لازم برخوردار باشند. در غیر این صورت موها نمی‌توانند در قسمت ابرو به خوبی رشد کنند.

پس از مشخص کردن ناحیه اهدایی توسط پزشک، گرافت های مو به روش‌های مختلفی از ناحیه مورد نظر جدا می‌شوند. پس از جدا کردن گرافت ها از ناحیه اهدایی، فولیکول های مورد نظر برای کاشت در محل جدید آماده خواهند شد.

مرحله برداشت مو برای کاشت ابرو بسیار مهم است. زیرا اگر این مرحله به صورت اصولی و حرفه‌ای انجام نشود، عمل کاشت موفقیت آمیز نخواهد بود. انتخاب صحیح محل اهدایی، نحوه برداشت گرافت ها و تفکیک و آماده سازی آن‌ها برای کاشت اهمیت بالایی دارد. تمامی این نکات مربوط به نحوه برداشت مو برای کاشت ابرو هستند.

برداشت مو از پشت سر برای کاشت ابرو

همان طور که قبلا اشاره کردیم، جهت برداشت مو برای کاشت ابرو از ناحیه اهدایی استفاده می‌شود. ناحیه اهدایی می‌تواند از ناحیه پشت سر باشد. تراکم موهای سر زیاد است. درنتیجه برداشت موها از آن ناحیه برای دیگران قابل مشاهده نمی‌باشد. این خود یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید.

برای برداشت مو از پشت سر از حد فاصل میان پشت دو گوش تا پشت گردن بهره می‌برند. البته گاهی مواقع برای برداشت گرافت از موهای نازک اطراف شقیقه و پیشانی نیز استفاده می‌کنند.

کاشت ابرو بدون درد

برای مشاوره کاشت ابرو طبیعی می توانید با شماره های 44961622 یا 09128914595 تماس بگیرید یا اسم و شماره تان را در فرم زیر وارد کنید:

چرا برداشت مو برای کاشت ابرو از ناحیه سر انجام می شود؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا برداشت مو برای کاشت ابرو از ناحیه سر انجام می‌شود؟ اولین دلیل آن ضخیم و متراکم بودن موهای این ناحیه است. در واقع موهای سر نسبت به موهای بدن قوی‌تر هستند. درنتیجه برای کاشت ابرو بسیار موثرتر عمل می‌کنند.

دلیل دیگر تطابق طبیعی موهای سر به دلیل نزدیکی بیشتر با موهای ابرو است. این تطابق طبیعی باعث می‌شود که عمل کاشت بسیار طبیعی‌تر جلوه کند. موهای سر به دلیل تراکم و حجم بالایی که دارند، بسیار راحت تر برداشت می‌شوند. به همین دلیل پروسه برداشت مو خیلی سریع تر انجام شده و زمان زیادی را صرف نمی‌کند.

نحوه برداشت مو برای کاشت ابرو

نحوه برداشت مو برای کاشت ابرو بستگی به روش انتخابی برای انجام عمل کاشت ابرو طبیعی دارد. در واقع تفاوت اصلی روش های انجام کاشت مو نیز در نحوه برداشت مو است. برداشت مو به دو روش FUT و FUE برای کاشت ابرو انجام می‌شود. هر دو این روش ها در کلینیک های کاشت ابرو توسط پزشکان به کار می‌روند.

که بهترین جواب روش با جراحی FUT می باشد و روش بدون جراحی FUE یا SUT  روش مناسبی نیست و نتیجه ای ندارد.

برش پشت سر برای کاشت ابرو

یکی از روش‌های برداشت مو برای کاشت ابرو، روش FUT است که به روش برش پشت سر هم معروف می‌باشد. این روش بهترین روش برداشت مو برای کاشت ابرو می باشد در این روش از موهای ناحیه پشت سر که در لایه های زیرین قرار دارند بهره می‌برند. برای این کار ناحیه ای از پوست پشت سر به صورت خطی برش داده می‌شود. سپس موها به صورت نواری برداشت شده و ناحیه مورد نظر را بخیه می‌زنند. به همین دلیل این روش به بخیه زدن نیاز دارد. اما نگران نباشید. زیرا ناحیه مورد نظر در مدت زمان کمی بهبود پیدا می‌کند.

برداشت مو برای کاشت مو به روش FUT این مزیت را دارد که می‌توان تعداد زیاد و تراکم بالایی از فولیکول را برداشت کرد. این کار تنها در یک نوبت انجام شده و مدت بسیار کمی زمان می‌برد. بنابراین از نظر بسیاری از پزشکان روش FUT برای برداشت مو می‌تواند بسیار به صرفه و مفید باشد.

کاشت ابرو بدون برش سر مناسب نیست

روش دوم برداشت مو برای کاشت ابرو روش FUE است. این روش بدون برش زدن و بخیه خوردن پوست سر انجام می‌شود. در FUE فولیکول های مو به صورت تک تک و نه به صورت نواری و یا گروهی برداشته خواهند شد. در این روش از ابزاری به نام پانچ بهره می‌برند. به وسیله پانچ، تک تک موها به صورت جداگانه از ناحیه اهدایی برداشته می‌شوند. در نتیجه نیازی به برش زدن یا بخیه زدن ناحیه مورد نظر نیست.

این روش، روش مناسبی برای کاشت ابرو نمی باشد و نتیجه دلخواه شما را نخواهد داد.

آیا برداشت مو برای کاشت ابرو درد دارد؟

بسیاری از بیماران از درد ناشی از برداشت مو برای کاشت ابرو هراس دارند. زیرا فکر می‌کنند که این کار بسیار دردآور است. اما جالب است بدانید که مرحله برداشت مو با بی حسی موضعی کامل انجام می‌شود. یعنی ناحیه اهدایی ابتدا با استفاده از سوزن های مخصوص و مواد بی حس کننده قوی، کاملا بی حس خواهد شد.

همچنین ناحیه ابرو در هنگام انجام پیوند نیز به صورت کامل بی حس می‌شود. درنتیجه بیمار هیچگونه درد و ناراحتی را هنگام این کار تجربه نمی‌کند. بعد از رفع شدن بی حسی، مقداری درد حس می‌شود که با قرص های مسکن تجویزی قابل مهار است.

جمع بندی

در این مقاله به نحوه برداشت مو برای کاشت ابرو و بررسی روش های مختلف برای انجام این کار پرداختیم. برای کاشت ابرو حتما به بهترین کلینیک کاشت ابرو طبیعی مراجعه کنید. زیرا در این کلینیک ها عملیات برداشت مو و پیوند ابرو با استفاده از جدیدترین و ایمن‌ترین روش ها انجام می‌شود. استاندارد مشخصی برای هزینه کاشت ابرو وجود ندارد. برخی از افراد تمایل به پیوند ابروی پرپشت دارند و برخی طبیعی بنابراین هزینه آن برای هر فردی متفاوت می باشد.

برای مشاوره کاشت ابرو می‌توانید با شماره های 44961622 یا 09128914595 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *