نکاتی بعد از کاشت ابرو

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

نکاتی بعد از کاشت ابرو

نکاتی بعد از کاشت ابرو را می توان به چند دسته تقسیم بندی کرد:

  • مراقبت های دارویی:

بعد از کاشت ابرو یکسری داروهایی برای افراد نوشته می شود که حاوی آنتی بیوتیک هستند و به مدت چند روز استفاده می شود. این داروها ضد خارش و ضد التهاب می باشد. این داروها از همان زمانی که کاشت ابرو انجام می گیرد و بیمار به منزل مراجعت می نماید باید استفاده از داروها را آغاز کند و طبق دستور دکتر پوست و یا متخصص در زمان های لازم و به مقدار لازم استفاده کند.

نکاتی بعد از کاشت ابرو

  • پرهیز از سیگار و الکل:

استفاده از سیگار و الکل بعد از کاشت هر نوع مو بالاخص کاشت ابرو مضر است. از این رو بعد از کاشت ابرو حتما باید استفاده از آنها پرهیز شود.

  • نحوه خوابیدن:

نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو حداقل به مدت 4 روز باید به گونه ای نیمه نشسته باشد. در واقع زاویه بدن باید 45 درجه باشد و آن گونه بخوابد.

در هنگام خواب هم باید یک بالشی به شکل U  بگذارند تا سر ثابت قرار بگیرد.

به مدت 4 روز این خوابیدن رعایت شود و بعد از آن می تواند به راحتی به طور عادی و طبیعی بخوابد.

  • نحوه حمام کردن:

به مدت 48 ساعت از حمام کردن باید پرهیز شود. بعد از این زمان به مدت دو هفته نحوه حمام کردن باید بدین شکل باشد که سر دوش سیار حمام را بردارد و به کف سرشان بچسباند و موها و کف سرشان را بشورد.

 

البته شامپوی مورد استفاده نیز باید شامپوی بچه باشد.

مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که اگر کف شامپو و آب از روی ابروها بگذرد اشکالی ندارد اما ضرب آب دوش نباید مستقیما روی ابروها باشد.

*البته این مراقبت به مدت 14 روز لازم است و بعد از آن می توانید به طورعادی حمام کند.

زمانی که بخیه ها برداشته شود ( بعد از 14 روز) باید به طور عادی حمام نماید و نیم ساعت باید حمام طول بکشد. در این مدت 4 یا 5 بار باید کف غلیظ و گرم را روی ابروها بگذارند و با آهستگی آب کشی  نماید. سپس با گوش پاک کن می تواند پوسته های ابرو را بردارد.

  • نحوه شستن صورت:

صورت را از چشم به پایین می تواند بشورید اما برای شستشوی ابروها باید از اسپری استفاده کند. ( به مدت 14 روز این مراقبت ها باید انجام شود.)

عصر روز  بعد از کاشت ابرو دو تا اسپری برمی دارد یکی از اسپری ها را به مقدار یک قاشق غذا خوری شامپوی بچه می ریزد سپس با یک استکان آب جوشیده شده و ولرم شده مخلوط و آن را تکان می دهد تا کف کند.

اسپری دوم را یک استکان آب جوشیده ولرم می ریزد.

برای شستشوی ابروها باید بدین نحو عمل کند که کف شامپو روی ابروها اسپری می شود و به مدت زمان پنج دقیقه صبرمی کند بعد  با اسپری آب کف ها را می شوید.

*باید توجه شود که این اقدام به مدت 14 روز و هر دوازده ساعت تکرار کرد.

  • مراقبت های غذایی بعد از کاشت ابرو:

پرهیز غذایی خاصی برای افرادی که کاشت ابرو داشته اند وجود ندارد. ولی می توانند برای بهبود زخم ها از انواع میوه های تازه از جمله آناناس و موز استفاده نمایند و نیز آن که از قرص ویتامین C می توان استفاده کرد.

  • پماد زدن به ابروها:

به مدت 4 روز بعد از کاشت ابروها باید پماد جنتامایسین چشمی زد. پماد زدن به نحو ضربه ای  و آرام نه اینکه پماد را محکم زد و تا چهار روز بعد از کاشت ، بعد از هربار شستشو که ابروها خودبخود در مجاورت هوا خشک شد ، میزان بسیار کمی از جنتامایسین را برداشته و به طوری که گفته شد استفاده کرد .

نکاتی بعد از کاشت ابرو

چه زمانی بخیه ها بعد از کاشت ابرو کشیده می شود؟

بعد از 14 روز بعد از کاشت ابرو تمامی بخیه ها برداشت خواهد شد.

شستشوی ابرو بعد از 14 روز کاشت ؛

شستن ابروها دیگر با شامپوی بچه نیست. بلکه بعد از دوهفته هر روز باید با صابون بچه صورت شستشو داده شود.

کمی کف  آن را روی ابروها می گذارند و با براش آن را پاک می کنند تا پوسته های اضافی از روی ابروها برداشته شود.

هدف از این شستشو ها این است که پوسته های اضافی داخل ابرو پاکسازی شود.

زمان برداشتن پانسمان پشت سر ( یعنی منطقه ای از سر که از آن مو برداشت شده است و به ابروها اضافه شده است، چه زمانی است؟

فردای کاشت ابرو پانسمان را باید بر داشت و تا چهار روز فقط پماد باید زد.

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button