میکرونیدلینگ

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روش غیرتهاجمی می باشد که طی چند سال اخیر برای درمان بسیاری از موارد پوستی استفاده می شود . این روش با لیزرهای فرکشنال قابل مقایسه می باشد . از این روش برای جوانسازی پوست ، از بین بردن چین و چروک پوست و جای جوش استفاده می شود .

نحوه انجام میکرونیدلینگ

روشی است که در آن سوزن های ظریفی با تعداد مشخصی وارد سطح پوست می شود که تعداد و عمق آنها را پزشک مشخص می کند . در این روش ابتدا بی حسی روی سطح پوست صورت زده می شود تا فرد دردی را احساس نکند . در برخی موارد ممکن است پزشک از مزوتراپی به همراه این روش برای نتایج بهتر استفاده کند . سپس سوزن ها روی سطح پوست حرکت می کند . این حرکت باعث ایجاد کلاژن سازی و فعالیت فاکتورهای رشد می شود . بدین صورت به ترمیم بافت صورت کمک می کند.

از این روش برای جوانسازی پوست ، از بین بردن چین و چروک پوست و جای جوش استفاده می شود .جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

کاربرد میکرونیدلینگ

  • از بین بردن جای سوختگی
  • از بین بردن اسکاریا یا خطوط پوستی که در اثر بارداری و بلوغ ایجاد می شود .
  • رفع چروک های سطحی پوست
  • از بین بردن منافذ باز پوستی
  • برطرف کردن لک های پوستی

میکرونیدلینگ با مزوتراپی

اگر میکرونیدلینگ همراه با مزوتراپی باشد که به آن میکرونیزلینگ می گویند کاربردهای مختلفی دارد برای شفاف سازی پوست ، از بین بردن ترک های پوستی ، رفع سیاهی دور چشم ، از بین بردن جای سوختگی استفاده کرد .

تعداد جسات میکرونیدلینگ

تعداد جسات میکرونیدلینگ به نیاز فرد متفاوت است . اما این روش معمولا به 4 تا 5 جلسه مراجعه نیاز می باشد .فاصله بین جلسات نیز بین 3 تا 4 هفته می باشد .

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

دستگاه میکرونیدلینگ

دستگاههای میکرونیدلینگ به دو روش دستی و برقی انجام می شود . روش دستی به کمک درمولورل انجام می شود که دسته فلزی به همراه سوزن های مخصوصی است که در اثر چرخش روی پوست ، سوراخ های ریز یا میکرونیدل را روی پوست ایجاد می کند . روش کار با دستگاههای برقی که به نام درماپل می باشد مجهز به کارتریج های مخصوصی است که داخل این کاتریج تعداد مشخصی از سوزن های ریز که از جنس مرغوبی تهیه شده است که نفوذ کاملی به پوست داشته باشند . این سوزن ها بدون اینکه به سطح پوست آسیبی برساند مستقیم وارد درم می شود . در استفاده از  این دستگاهها میزان نفوذ سوزن باید مشخص شود که برای قسمت های مختلف پوست به چه میزان باید وارد پوست شود . با توجه به ضخامت پوست درجه سوزن را می توان از 0.5 تا 2.5 یا بیشتر تنظیم کرد . سرعت دستگاه باید به طوری تنظیم شود که آسیبی روی سطح پوست نداشته باشد .

موارد منع میکرونیدلینگ

افرادی که دارای شرایط ذیل هستند نمی توانند از این روش استفاده کنند:

  • بارداری
  • نقص سیستم ایمنی بدن
  • استفاده از لیزرهای تهاجمی که در طی چند ماه اخیر داشته اند .
  • از داروهای لایه بردار قوی مانند آکوتان استفاده کرده باشند .

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button