مزوتراپی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

مزوتراپی

مزوتراپی یکی از روش های درمانی غیرتهاجمی در حوزه پوست و زیبایی است . این کلمه از دو کلمه مزو به معنای میانی و تراپی به معنای درمان می باشد . در این روش برخی داروهای بیولوژیک مانند انواع ویتامین ها ، آنزیم ها ، مواد معدنی ، داروهای هورمونی یا فاکتورهای رشد یا مولکول های طبیعی با ساختار پروتئینی از طریق سوزن های بسیار ریز و در حجم بسیار کم در دفعات زیاد به بدن تزریق می شود . با این روش دیگر نیاز به مصرف خوراکی و استعمال به صورت موضعی نیست در نتیجه نتایج سریعتر مشاهده می شود .

مزوتراپی

مزوتراپی

تاریخچه مزوتراپی

فرانسویان در سال 1959 نخستین بار از مزوتراپی برای درمان ناشنوایی به کار بردند . در این زمان یک پزشک فرانسوی با تزریق داروی پروکائین در اطراف گوش یک بیمار ناشنوا باعث بازگشت شنوایی او شد . از آن تاریخ به بعد پزشکان از این روش برای درمان برخی مشکلات موضعی و تسکین درد استفاده کرده اند . تا اینکه در سال های اخیر از این روش برای درمان مواردی مانند مشکلات پوستی صورت ، گردن ، پف چشم ، تیرگی و پف چشم ، درمان چاقی و از بین بردن لک های و چین و چروک های پوست و درمان ریزش مو همه گیر شد .

مزوتراپی یکی از روش های درمانی غیرتهاجمی در حوزه پوست و زیبایی است .جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

کاربرد مزوتراپی

  • جوانسازی و لیفتینگ صورت
  • رفع تیرگی دور چشم
  • رفع پف دور چشم
  • از بین بردن سلولیت و چاقی موضعی در اندام های مختلف
  • تقویت رشد موی سر و درمان ریزش مو
  • رفع غبغب و افتادگی چانه
  • از بین بردن چین و چروک های پوست
  • کاهش درد
  • از بین بردن لک صورت و ملاسمای ناشی از بارداری ( مهم ترین کاربرد این روش می باشد)

مزوتراپی لاغری موضعی 

در واقع این روش جایگزینی برای اعمال جراحی مانند لیپوساکش شود با استفاده از این روش چربی های شکم ، ران ، پهلو و غبغب را از بین برد . برای نخستین بار پزشکان با کشف دارویی که چربی را حل می کند در بافت چربی تزریق کرده اند که باعث حل شدن چربی و در نهایت از بین بردن آن شد . اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دوزهای زیادی از این ماده استفاده می شد که بالطبع عوارض زیادی را به همراه داشت . بنابراین در مناطق کوچکی باید از این دارو استفاده شود . توصیه می شود برای کاهش چربی زیاد این روش ایده آل نیست زیرا چربی محدودی را از بین می برد و نباید انتظار زیادی از مزوتراپی داشت . نکته قابل توجه در این روش اینست که شاخص توده بدنی فرد باید پایین تر از 30 باشد تا نتایج مطلوبی حاصل شود . چنانچه عدد کمتر از 25 باشد وزن فرد نرمال است و نیازی به رژیم غذایی نیست . در صورتی که عدد بین 25 تا 30 باشد بیمار به همراه رژیم غذایی می تواند از مزوتراپی استفاده کند .

نحوه مزوتراپی لاغری

در ابتدا به بافت هدف که سلول های حاوی چربی که زیر پوست هستند دارو تزریق می شود . در نتیجه سلول ها شکسته و آزاد می شود و در نهایت از بین می روند . بعد از این پروسه سلول های مرده از طریق خون و از کلیه و روده ها دفع می شود . موادی که برای از بین بردن چربی به بدن تزریق می شود ، بیشتر از محلول هایی استفاده می شود که باعث ورم و کبودی می شود که بنابراین دوز آن توسط پزشک باید در هر جلسه مشخص باشد و بیش از حد بالا نباشد زیرا عوارض دیگری نیز به همراه خواهد داشت .

مطالب مرتبط با این مقاله :

تزریق ژل 

تزریق بوتاکس

کاشت مو

پاسخ

Call Now Button