مزوتراپی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

مزوتراپی

مزوتراپی یکی از روش های درمانی غیرتهاجمی در حوزه پوست و زیبایی است . این کلمه از دو کلمه مزو به معنای میانی و تراپی به معنای درمان می باشد . در این روش برخی داروهای بیولوژیک مانند انواع ویتامین ها ، آنزیم ها ، مواد معدنی ، داروهای هورمونی یا فاکتورهای رشد یا مولکول های طبیعی با ساختار پروتئینی از طریق سوزن های بسیار ریز و در حجم بسیار کم در دفعات زیاد به بدن تزریق می شود . با این روش دیگر نیاز به مصرف خوراکی و استعمال به صورت موضعی نیست در نتیجه نتایج سریعتر مشاهده می شود .

مزوتراپی

مزوتراپی

تاریخچه مزوتراپی

فرانسویان در سال 1959 نخستین بار از مزوتراپی برای درمان ناشنوایی به کار بردند . در این زمان یک پزشک فرانسوی با تزریق داروی پروکائین در اطراف گوش یک بیمار ناشنوا باعث بازگشت شنوایی او شد . از آن تاریخ به بعد پزشکان از این روش برای درمان برخی مشکلات موضعی و تسکین درد استفاده کرده اند . تا اینکه در سال های اخیر از این روش برای درمان مواردی مانند مشکلات پوستی صورت ، گردن ، پف چشم ، تیرگی و پف چشم ، درمان چاقی و از بین بردن لک های و چین و چروک های پوست و درمان ریزش مو همه گیر شد .

مزوتراپی یکی از روش های درمانی غیرتهاجمی در حوزه پوست و زیبایی است .جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

کاربرد مزوتراپی

  • جوانسازی و لیفتینگ صورت
  • رفع تیرگی دور چشم
  • رفع پف دور چشم
  • از بین بردن سلولیت و چاقی موضعی در اندام های مختلف
  • تقویت رشد موی سر و درمان ریزش مو
  • رفع غبغب و افتادگی چانه
  • از بین بردن چین و چروک های پوست
  • کاهش درد
  • از بین بردن لک صورت و ملاسمای ناشی از بارداری ( مهم ترین کاربرد این روش می باشد)

مزوتراپی لاغری موضعی 

در واقع این روش جایگزینی برای اعمال جراحی مانند لیپوساکش شود با استفاده از این روش چربی های شکم ، ران ، پهلو و غبغب را از بین برد . برای نخستین بار پزشکان با کشف دارویی که چربی را حل می کند در بافت چربی تزریق کرده اند که باعث حل شدن چربی و در نهایت از بین بردن آن شد . اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دوزهای زیادی از این ماده استفاده می شد که بالطبع عوارض زیادی را به همراه داشت . بنابراین در مناطق کوچکی باید از این دارو استفاده شود . توصیه می شود برای کاهش چربی زیاد این روش ایده آل نیست زیرا چربی محدودی را از بین می برد و نباید انتظار زیادی از مزوتراپی داشت . نکته قابل توجه در این روش اینست که شاخص توده بدنی فرد باید پایین تر از 30 باشد تا نتایج مطلوبی حاصل شود . چنانچه عدد کمتر از 25 باشد وزن فرد نرمال است و نیازی به رژیم غذایی نیست . در صورتی که عدد بین 25 تا 30 باشد بیمار به همراه رژیم غذایی می تواند از مزوتراپی استفاده کند .

نحوه مزوتراپی لاغری

در ابتدا به بافت هدف که سلول های حاوی چربی که زیر پوست هستند دارو تزریق می شود . در نتیجه سلول ها شکسته و آزاد می شود و در نهایت از بین می روند . بعد از این پروسه سلول های مرده از طریق خون و از کلیه و روده ها دفع می شود . موادی که برای از بین بردن چربی به بدن تزریق می شود ، بیشتر از محلول هایی استفاده می شود که باعث ورم و کبودی می شود که بنابراین دوز آن توسط پزشک باید در هر جلسه مشخص باشد و بیش از حد بالا نباشد زیرا عوارض دیگری نیز به همراه خواهد داشت .

مطالب مرتبط با این مقاله :

تزریق ژل 

تزریق بوتاکس

کاشت مو

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.
مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

Call Now Button