مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

بعد از کاشت ابرو فرد باید اقداماتی جهت حفظ و نگهداری انجام دهد تا نتیجه کاشت موفق باشد. موهای کاشت شده در ناحیه ابرو مانند ابروی طبیعی نیاز به نگهداری و مراقبت دارد. در غیر این صورت دچار ریزش می شود و فرد از نتیجه رضایت نخواهد داشت. در ادامه به طور مفصل به این اقدامات می پردازیم.

کاشت ابرو روش انجام آن

همانطور که عامه مردم مطلع هستند کاشت به معنای اضافه کردن موهای طبیعی بدن خود فرد به ناحیه مورد نظراست بیشتر افرادی که دچار کم پشتی موی سر هستند و یا به دلایلی باعث ریزش مو شدید شده اند ممکن است از روش کاشت مو برای افزایش موهای سر خود استفاده کنند. ابرو هم از این مورد مستثنا نخواهد بود و ممکن است به دلایلی که در ادامه مقاله بیان خواهیم کرد دچار ریزش و کم پشتی شود. برای رفع این مشکل باید از روش زیبایی کاشت ابرو استفاده کرد. کاشت ابرو به روش زیر در افراد انجام خواهد شد:

در کاشت ابرو موهای نازکتر از پشت سر  و یا قسمت بالایی ران و نقطه های دیگر بدن جهت پیوند به ابرو برداشته می شوند، البته تراکم ابروها مشابه ابروهای طبیعی نیست که با تکرار،عمل تراکم ابرو ها بیشتر می شوند. در ناحیه انتهای خارجی یعنی دم ابرو به دلیل زاویه تند ابروی طبیعی، احتمال دارد از نظر خواب ، مو حالت سیخ سیخ به خود بگیرد که با استفاده از پماد ویتامین A+D یا روغن زیتون و یا fish oil  روغن ماهی می توانید این مشکل را برطرف کنید.

برخی از افراد بعد از انجام کاشت ابرو بیان کرده اند که هنوز خواب موهای پیوند داده شده با موهای طبیعی ابرو یکسان نشده اند، به این دلیل است که از موهای ضخیم استفاده شده است خانم هایی که کاندید انجام این عمل هستند باید حتما با تحقیقات بسیار نزد یک پزشک خوب و با تجربه مراجعه کنند.

کاشت ابرو با بیهوشی:

به طور حتم کسانی که قصد انجام این روش زیبایی را دارند این سوال برایشان مطرح خواهد شد آیا کاشت ابرو درد دارد و برای انجام آن نیاز به  بیهوشی است؟

باید در جواب این سوال بیان کنیم که کاشت ابرو به دلیل اینکه با پیشرفته ترین روش و با تیغ های بسیار نازک جراحی انجام خواهد شد بسیار درد کمی دارد و اصلا نیاز به بیهوشی نیست و تنها این روش با بی حسی موضعی انجام خواهد شد.

مراحل انجام عمل کاشت ابرو

نحوه انجام کاشت موی ابرو

تعداد جلسات برای کاشت ابرو

به دلیل اینکه این ناحیه دارای وسعت کمی است و نیاز به موهای زیادی ندارد، درکل بین (50 تا 100) عدد تار مو که در هر فرد متفاوت است، در نتیجه این روش زیبایی در یک جلسه ی 6 الی 7 ساعته انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است که این روش نیاز به تمدید مجددا ندارد و در یک جلسه به طور کامل انجام خواهد شد.

علل ریزش موی ابرو

اولین سوال پر تکرار برای افراد این است که به چه دلیلی موی ابرو دچار ریزش خواهد شد؟

دلیل ریزش موی ابرو در افراد متفاوت است اما دلیل کلی این ریزش می تواند شامل این موارد باشد، خانم ها به طور حتم  در زمان های مشخص و منظمی به بهداشت و زیبایی صورت خود خواهند پرداخت که ابرو به عنوان عضوی از بدن از آن بی نصیب نخواهد بود. در واقع یکی از دلایل ریزش موی ابرو هم می تواند اصلاح بیش از اندازه ابرو باشد زیرا با اصلاح بیش از اندازه ریشه موهای ابرو به مرور زمان از بین رفته و یا کاهش می یابد. دلیل بعدی که باعث ریزش موی ابرو خواهد شد ابتلا به بیماری های خاص و زمینه ایی است که اگر دقت کرده باشید برخی از افراد از همان ابتدای کودکی دارای رشد کم موی ابرو بوده اند. دلیل دیگر ریزش ابرو و کم پشتی آن، افزایش سن بین افراد است.

علل ریزش ابرو

عوامل ریزش ابرو

چه کسانی کاندید مناسب برای کاشت ابرو هستند؟

به طور حتم کسانی که به دلایل بیان شده و یا به هر دلیلی دیگری از رشد کم ابروهای خود رنج خواهند برد بهترین کاندید برای انجام این روش زیبایی هستند. انجام کاشت ابرو هیچ ارتباطی با سن افراد ندارد و خانم ها، حتی در برخی از موارد آقایان هم می توانند در هر رده سنی این روش را انجام دهند. لازم به ذکر است کسانی که دارای مشکلات خونی و یا انقعاد خون هستند باید اول نزد پزشک معالج مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرند سپس این روش زیبایی را انجام دهند.

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد؟

 • تا 3 روز پماد تتراسایکلین روی بخیه به صورت مداوم بزنید.
 • تا 2 هفته از سیگار، قلیان استفاده نکنید و الکل ننوشید.
 • ورزش، پیاده روی، استخر فعالیت سنگین تا 2 هفته انجام ندهید.
 • پانسمان را بعد از 24 ساعت باز کنید و دیگر احتیاج به بستن پانسمان ندارید.
 • 24 ساعت بعد از عمل، سر را به عقب برده و در سرشور شستشو دهید نباید به هیچ عنوان آب بر روی ابرو بریزد.
 • بعد از 3 روز پماد سیکابیو (cicabio) را به محل بخیه می زنید.
 • روغن بادام تلخ را روزی 2 بار تا دو هفته دور کادر ابرو می ریزید تا خودش بر روی ابرو سر ریز شود و ابرو را بپوشاند.
 • تا دو هفته نباید به ابرو دست بزنید.
 • وضعیت خوابیدن باید به صورت طاق باز باشد ( قرار دادن بالشت دور گردنی ) صورت با بالش در تماس نباشد.
 • در سه روز اول کمپرس یخ به صورتی که با ابرو برخورد نکند بر روی چشمان قرار دهید و دو روز بعد از آن کمپرس گرم بر روی چشمان قرار دهید.
 • تا یک هفته به هیچ عنوان خم نشوید.
 • بعد از سه روز پماد ترمیم کننده روی بخیه پشت سر هم بزنید.

اصلاح بعد از کاشت ابرو

پس از 1 الی2 ماه که موهای پیوند داده شده در ابرو به طور کامل رشد کردند فرد می تواند همانند موهای طبیعی ابرو خود با آن ها برخورد کند و آن ها را اصلاح کند و حتی می تواند رنگ هم کند و جای هیچگونه نگرانی برای فرد نیست.

تنها ذکر این نکته الزامی است که ممکن است بعد از مدتی که کاشت ابرو را انجام دادید موهای ابرو دچار ریزش شود که این امر کاملا طبیعی بوده و اصلا جای نگرانی نیست.

استفاده از مواد آرایشی بعد از کاشت ابرو

سر را بعد از 2 ماه می توانید رنگ کنید و ابرو را بعد از سه ماه می توانید رنگ کنید تا قبل از رنگ کردن ابرو می توانید از سایه ابرو استفاده کنید اما به هیچ عنوان از مداد یا ریمل ابرو استفاده نکنید. تا دو هفته ابرو را قیچی یا موچین نکنید.

فعالیت های روزانه بعد از کاشت ابرو

کسانی که این روش زیبایی را انجام داده اند همیشه دچار این سوال خواهند شد که چه مدت زمانی بعد از عمل می توان به فعالیت های روزانه خود بازگشت؟ در قسمت های بالا در رابطه با مراقبت های بعد از کاشت ابرو توضیحات کاملی بیان شده است اما اگر بخواهیم به صورت مختصر و کلی در رابطه با این مسئله صحبت کنیم افرادی که این روش را انجام داده اند حدود 48 ساعت بعد می توانند به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند.

استحمام بعد از کاشت ابرو

بعد از یک هفته حمام کنید . آب پاش را از آب پر کرده و چند قطره از شامپو بچه به آن اضافه کنید تا بتوانید شستشو دهید از فاصله 25 تا 30 سانتیمتر با آب پاش ابروها را اسپری کنید.

ریزش ابرو بعد از کاشت

یکی از نگرانی های افراد بعد از کاشت ابرو، ریزش آن هاست. در واقع باید گفت در صورتی که کاشت به درستی و در خواب مناسبی انجام شود و فرد مراقبت های لازم را بعد از پیوند ابرو انجام دهد احتمال ریزش وجود ندارد. ابروی کاشت شده مانند ابروی طبیعی نیاز به مراقبت دارد در غیر این صورت دچار ریزش می شود.

زمان مراجعه به پزشک بعد از کاشت ابرو

دو هفته بعد از کاشت ابرو برای کشیدن بخیه به دکتر پوست خودتان مراجعه کنید.

همانطور که بیان شد خانم هایی که کاشت ابرو را انجام داده اند باید مواردی را بعد از انجام این روش زیبایی رعایت کنند و در قسمت قبلی مقاله به صورت کامل در رابطه با این مسئله اطلاعاتی برای شما عزیزان ارائه داده شد.

نمونه کاشت ابرو

نمونه ای از کاشت ابرو به روش طبیعی

عوارض احتمالی کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو برای بیشتر افراد پیش خواهد آمد که آیا کاشت ابرو دارای عوارض است یا خیر؟

عمل کاشت ابرو با بهترین و بروزترین متد ها موجود انجام خواهد شد. درنتیجه دارای عوارض نیست و تنها عوارضی که می تواند برای فرد به دنبال داشته باشد شامل موارد زیر است:

 1. ممکن است ابرو دچار کبودی، التهاب، یا ورم شود.
 2. ممکن است بیمار احساس خارش در ناحیه عمل شده داشته باشد که این خارش برای یک تا دو روز ماندگاری دارد.
 3. احتمال دارد کمی خون مردگی و تورم به مدت 3 روز در اطراف چشم دیده شود.

نتیجه گیری

پس بهتر است بدانید یکی از مهم ترین عامل میزان موفقیت در انجام هر نوع عمل زیبایی و درمانی رعایت دقیق نکات مراقبتی مطابق با دستوراتی که از سوی پزشک متخصص صادر شده است.

چنانچه با مطالعه مطالب فوق پرسشی در ذهن تان ایجاد شده است می توانید در انتهای این مقاله در بخش تتحت عنوان “دیدگاه” مطرح نمائید تا دکتر زمانی نیا با تخصص و درایتی که دارند نسبت به پاسخ گویی آن اقدام کنند.

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button