لیفت صورت

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

لیفت صورت

عوامل متعددی باعث تغییراتی در پوست صورت می شود . مهم ترین عوامل پیری پوست ، افزایش سن و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب می باشد . عضلاتی که در صورت وجود دارد از جمله قسمت های پیشانی ، اطراف چشم ، اطراف لبها که در موقعیت شادی ، هیجان و .. دچار تغییراتی  می شود . استفاده بیش از حد از این عضلات روند پیری صورت را تسریع می کند . جاذبه یکی از عواملی است که باعث شل شدن پوست و تحلیل بافت های الاستینه پوست شود . چربی هایی که در صورت وجود دارند با گذشت سن کاهش پیدا می کنند . عضلاتی مانند دور چشم ، زیر گردن ، اطراف لب با افزایش سن زودتر برعکس سایرعضلات صورت قوی می شوند که تاثیر منفی بر زیبایی فرد می گذارد . همچنین استخوان صورت نیز با افزایش سن تحلیل می رود . در ادامه به درمان و پیشگیری از موارد ذکر شده می پردازیم .

لیفت صورت با جراحی 

اصطلاح لیفت به معنی کشیدن در یک ناحیه می باشد . بسیاری از افراد تصور می کنند لیفت صورت تنها درناحیه سطحی پوست انجام می شود در صورتی که اینطور نیست . این تغییرات باید در لایه های زیرین پوست نیز ایجاد شود تا اثرات آن چشمگیر باشد . ممکن است به همراه لیفت از تزریق چربی و از پروتز برای تقویت استخوان های گونه ، چانه و.. استفاده شود .

لیفت صورت

لیفت صورت

نقاط لیفت صورت

  1. لیفت بالای چشم

لیفتی که در ناحیه ابروها و پیشانی انجام می شود . معمولا افرادی که سن بالا دارند عضلات پیشانی آنها قوی شده به نحوی که خط و چروک در این ناحیه دارند .همچنین عضلات اخم و ابرو پیشانی را پایین می کشند که فاصله بین چشم و ابرو این افراد کاهش می یابد . این تغییرات با عمل لیفت معکوس می شود و عضلات اخم نیز کات یا بریده می شود .

  1. لیفت پایین چشم

در قسمت گونه ، چانه و گردن لیفت انجام می شود . معمولا برش در قسمت جلو و پشت گوش زده می شود .

 در صورتی که پزشک فشار زیادی در حین جراحی به صورت وارد نکند و برش ها دقیق  باشد هیچ گونه اسکاری برجای نمی گذارد .جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

نقاهت لیفت صورت

این عمل به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود و نیاز به بستری در بیمارستان نیست . این عمل باید در بیمارستان باید انجام شود .فرد فردای روز جراحی می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد .

عوارض لیفت صورت

بسیاری از افراد از جای بخیه و اسکار بعد از لیفت صورت نگران هستند . امروزه با روش های جدید برش ها بسیار کوچک بوده به نحوی که جای بخیه در صورت مشاهده نمی شود . مخصوصا لیفت در پیشانی برش در موها انجام می شود که اصلا قابل مشاهده نیست . ممکن است در نواحی که برش خوردن می شود ریزش مو باشد که موقتی است و جای نگرانی نیست . عوارض ناشی از این جراحی به مهارت پزشک متخصص بستگی دارد . در صورتی که پزشک فشار زیادی در حین جراحی به صورت وارد نکند و برش ها دقیق  باشد هیچ گونه اسکاری برجای نمی گذارد .

پیشگیری از پیری صورت

  • استفاده از کرم های ضد آفتاب
  • تزریق بوتاکس برای تحلیل عضلات پیشانی و ابرو

پاسخ

Call Now Button