لیفت صورت

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

لیفت صورت

عوامل متعددی باعث تغییراتی در پوست صورت می شود . مهم ترین عوامل پیری پوست ، افزایش سن و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب می باشد . عضلاتی که در صورت وجود دارد از جمله قسمت های پیشانی ، اطراف چشم ، اطراف لبها که در موقعیت شادی ، هیجان و .. دچار تغییراتی  می شود . استفاده بیش از حد از این عضلات روند پیری صورت را تسریع می کند . جاذبه یکی از عواملی است که باعث شل شدن پوست و تحلیل بافت های الاستینه پوست شود . چربی هایی که در صورت وجود دارند با گذشت سن کاهش پیدا می کنند . عضلاتی مانند دور چشم ، زیر گردن ، اطراف لب با افزایش سن زودتر برعکس سایرعضلات صورت قوی می شوند که تاثیر منفی بر زیبایی فرد می گذارد . همچنین استخوان صورت نیز با افزایش سن تحلیل می رود . در ادامه به درمان و پیشگیری از موارد ذکر شده می پردازیم .

لیفت صورت با جراحی 

اصطلاح لیفت به معنی کشیدن در یک ناحیه می باشد . بسیاری از افراد تصور می کنند لیفت صورت تنها درناحیه سطحی پوست انجام می شود در صورتی که اینطور نیست . این تغییرات باید در لایه های زیرین پوست نیز ایجاد شود تا اثرات آن چشمگیر باشد . ممکن است به همراه لیفت از تزریق چربی و از پروتز برای تقویت استخوان های گونه ، چانه و.. استفاده شود .

لیفت صورت

لیفت صورت

نقاط لیفت صورت

  1. لیفت بالای چشم

لیفتی که در ناحیه ابروها و پیشانی انجام می شود . معمولا افرادی که سن بالا دارند عضلات پیشانی آنها قوی شده به نحوی که خط و چروک در این ناحیه دارند .همچنین عضلات اخم و ابرو پیشانی را پایین می کشند که فاصله بین چشم و ابرو این افراد کاهش می یابد . این تغییرات با عمل لیفت معکوس می شود و عضلات اخم نیز کات یا بریده می شود .

  1. لیفت پایین چشم

در قسمت گونه ، چانه و گردن لیفت انجام می شود . معمولا برش در قسمت جلو و پشت گوش زده می شود .

 در صورتی که پزشک فشار زیادی در حین جراحی به صورت وارد نکند و برش ها دقیق  باشد هیچ گونه اسکاری برجای نمی گذارد .جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

نقاهت لیفت صورت

این عمل به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود و نیاز به بستری در بیمارستان نیست . این عمل باید در بیمارستان باید انجام شود .فرد فردای روز جراحی می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد .

عوارض لیفت صورت

بسیاری از افراد از جای بخیه و اسکار بعد از لیفت صورت نگران هستند . امروزه با روش های جدید برش ها بسیار کوچک بوده به نحوی که جای بخیه در صورت مشاهده نمی شود . مخصوصا لیفت در پیشانی برش در موها انجام می شود که اصلا قابل مشاهده نیست . ممکن است در نواحی که برش خوردن می شود ریزش مو باشد که موقتی است و جای نگرانی نیست . عوارض ناشی از این جراحی به مهارت پزشک متخصص بستگی دارد . در صورتی که پزشک فشار زیادی در حین جراحی به صورت وارد نکند و برش ها دقیق  باشد هیچ گونه اسکاری برجای نمی گذارد .

پیشگیری از پیری صورت

  • استفاده از کرم های ضد آفتاب
  • تزریق بوتاکس برای تحلیل عضلات پیشانی و ابرو

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.
مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

Call Now Button