ریزش ابرو بعد از کاشت

مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

در این مقاله به توضیح مفصل و جامع پیرامون ریزش ابرو بعد از کاشت پرداخته شده است، جهت کسب اطلاعات لازم پیرامون کاشت ابرو و مراحل آن بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید.  پس با ما همراه باشید.

یکی از علل جراحی و اقدامات زیبایی در صورت، حس تنوع طلبی افراد است که آنان را به سوی انجام انواع عمل های تهاجمی و غیر تهاجمی می کشاند.

 • چه مشکلاتی ممکن است بعد از کاشت ابرو به وجود بیاید؟
 • آیا ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی است؟
 • توصیه های مهم بعد از کاشت ابرو کدام ها می باشد؟

علت ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو چیست؟

اخیرا یکی از این نوع پروسه های زیبایی در چهره، کاشت و یا پیوند ابرو به صورت کاملا طبیعی می باشد. ما در این مقاله سعی نموده ایم که به توضیح جامع و مفصل پیرامون کاشت ابرو و همچنین علت ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو بپردازیم. جهت کسب اطلاعات لازم در این زمینه بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید و لطفا ما راهمراهی کنید…

بیماری، استرس، تغذیه نامناسب، علل ژنتیکی و وراثتی و… همگی در کم پشتی ابروها، مژه وحتی موی سر دخیل هستند اما با پیشرفت علم و تکنولوژی فرد نباید مایوس و نامید شود چرا که روش های زیادی برای احیای آن ابداع شده است.

زیبایی چهره امری است که افراد برای کسب آن به راههای زیادی دست می زنند. یکی از اعضایی که توجه کمتری بدان می شود، ابروها می باشد در حالی که باید بگوییم کم پشتی و نافرمی ابروها چهره را بدفرم و زشت جلوه می دهد. خوشبختانه اخیرا برای رفع این عارضه کاشت ابرو با موی طبیعی در بیشتر مطب های پوست و کلینیک های زیبایی در حال اعمال است. توصیه می نماییم که متقاضیان این پروسه باید به دکتر پوست خوبی مراجعه کنند تا بعد از کاشت هیچ گونه عوارضی رخ ندهد، همچنین بهترین نتایج را برای فرد به ارمغان بیاورد.

ریزش ابرو بعد از کاشتهدف از کاشت ابرو

کاشت ابرو برای سه هدف کلی صورت می گیرد که شامل:

ترمیم کامل: این روش برای افرادی مناسب است که به صورت ژنتیکی و وراثتی بدون ابرو متولد شده اند. همچنین برای کسانی که ابروی کم و یا به علت سوختگی ابروهای خود را از دست داده اند، صورت می گرد.

ارتقا و افزایش: این روش نیز برای افرادی مناسب است که از تراکم ابروی خود راضی نیستند و خواهان ابروهای پهن و کلفت در صورت می باشند.

اصلاح جزئی: این روش نیز برای افرادی صورت می گیرد که فقط نیاز به اصلاح کم و جزئی دارند تا دیگر برای پر نمودن برخی موقعیت ابروهای خود از مداد ابرو استفاده نکنند.

آمادگی قبل از کاشت ابرو

پیوند و یا کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو که بر روی جمجمه صورت می گیرد نیاز به برخی مراقبت ها و نکات قبل و بعد از این پروسه دارد که فرد باید آن را به خوبی انجام دهد که شامل:

به هیچ وجه قبل از کاشت ابرو از دارو و یا مکملاتی که باعث رقیق شدن خون می شود، استفاده نکنید.

اجتناب از دخانیات، دو سه هفته قبل از کاشت ابرو الزامی می باشد.

متقاضی باید تا 48 ساعت قبل از پیوند ابرو از مشروبات و نوشیدنی های الکلی مصرف نکند.

بهتر است که در مراجعه به کلینیک و یا مطب پزشک، فرد در ناحیه صورت به خصوص موضع ابروها هیچ گونه آرایش و یا پمادی استفاده نکرده باشد.

کاشت ابرو

کاشت ابرو روش های زیاد و متنوعی دارد، که به دو روش سنتی و نوین در حال انجام است. باید بگوییم که پیوند ابرو یکی از چالش برانگیزترین روش های زیبایی به شمار می آید.

کاشت ابرو پروسه ای است غیر تهاجمی برای افرادی که فاقد ابرو و یا ابروهای بسیار کم هستند، بسیار مناسب و بهترین نتایج را برای متقاضی به همراه می آورد.

فرد در ابتدا باید به یک  متخصص ویا پزشک پوست زیبایی باتجربه مراجعه نماید تا پزشک با استفاده از سوزن های بسیار نازک جدا نمودن فولیکول های مو از سر خود شخص می نماید. سپس به صورت یکی یکی یا دو تا دوتا در موضع ابرو به صورت کاملا طبیعی پیوند داده می شود.  در این روش پزشک جهت اجرای دقیق از میکروسکوپ برای تعیین مکان مناسب استفاده می کند و در آخر جهت زاویه سازی و رشد دقیق نقاط را بررسی می کند.

توجه داشته باشید که تار مو باید در جای مناسب خود و مطابق جهت ابرو صورت گیرد. بهتر است که هم سطح پوست پیوند ایجاد شود و فرد بعد از آن مراقبت ها و نکات را رعایت کند تا نتیجه ایده آل باشد.

یکی از سوالات رایج در این زمینه علل ریزش ابرو است که بسیار از پزشک پوست پرسیده می شود و متقاضی خواهان دانستن آن می باشد.

به گفته بهترین پزشک پوست برای کاشت ابرو این است که پروسه ریزش ابرو همچون ریزش مو شایع نمی باشد و می توان گفت که علل متعددی برای ریزش وجود دارد.

آیا کاشت ابرو عوارض و خطراتی دارد؟

در صورتی که فرد به پزشک پوست و متخصص زیبایی حرفه ای خود مراجعه کند هیچ گونه عوارض و معایبی را برای او به همراه نخواهد آورد، اما اخیرا با ظاهر شدن پزشکان آماتور برای این پروسه حساس، برخی از عوارض همچون عفونت در محل پیوند به دلیل استفاده از وسایل چندبار مصرف شده، ایجاد کرده اند که برطرف شدن آن خود نیاز به مراجعه به پزشکان دیگر را در پی داشته است. همچنین اگر متقاضی بلافاصله بعد از پیوند صورت را شست و شوی دهد، باعث عفونت و در نتیجه تبدیل شدنش به التهاب خواهد شد.

استفاده از روش های FIT و FUT  ممکن است که خونریزی را به همراه داشته باشد، که بعد از گذر چند ساعت کاملا برطرف می شود و جای نگرانی ندارد.

اما مهم ترین عارضه کاشت ابرو، عدم نداشتن خواب یکسان بین ابروها می باشد که اگر فرد بعد از آن مراقبت ها را به خوبی انجام دهد، برطرف می شود. برای این که هیچ گونه عوارض و خطراتی را برای فرد ایجاد نشود، بهترین گزینه بعد از پرس و جو و دیدن نمونه کار پزشک به او مراجعه شود، چرا که پروسه کاشت ابرو حساس است و هر پزشکی توانایی این عمل را ندارد.

علت ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو چیست؟

 علل ریزش ابرو

 • علل ژنتیکی و وراثتی
 • برخی از مشاغل همچون قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و یا بخارات
 • کندن ابرو به دلیل وسواس فکری
 • داشتن برخی از بیماری های پوستی مانند: لوپوس یا سالک پوستی
 • آسیب و صدمه دیدن ابرو بر اثر سوختگی و یا فرآیندهای زیبایی مثل تاتو و هاشور
 • برخی درمان ها مثل شیمی درمانی و رادیوتراپی
 • علل هورمونی
 • کمبود برخی از ویتامین ها در بدن
 • مصرف برخی از داروها و قرص ها
 • و…

سوالات متداول بعد از کاشت ابرو

اما یکی از سوالات متداولی که افراد این پروسه می پرسند در این است که چرا بعد از کاشت ابرو، موی آن ریزش می کند؟ آیا رخداد این عارضه امری طبیعی می باشد یا پزشک آماتوراست؟

در ادامه باید اظهار نماییم که برای این که کاشت ابرو نتایج خوب و دراز مدتی را به همراه بیاورد، فرد باید مراقبت های بعد از آن را اعمال کند و تمام دستورالعمل های آن رااز دکتر خود جویا شود.

 ریزش ابرو بعد از کاشت امری طبیعی است و جای نگرانی ندارد چرا که بعد از دو هفته ممکن است که ساقه ابرو یا قسمتی از آن ریزش کند در حالی که ریشه همچنان در جای خود است.

علت ریزش ابرو در این می باشد که ابروهای کاشته شده بسیارضعیف هستند و نمی توانند رشد کنند در نتیجه ریزش می کنند. در واقع می توان گفت که ریزش ابرو بعد 12 روز رخ می دهد که جای نگرانی ندارد و بعد از مدت زمانی کم مجددا رویش می کند. دکتر پوست برای رویش دارویی تجویز می کند تا رویش را سریع تر نماید. شایان ذکر است که بگوییم متقاضی می تواند نتیجه نهایی را بعد از 6 ماه مشاهده کند.

برای اطلاع از مراحل کاشت ابروشما را به مشاهده این کلیپ دعوت می نمایم.

کاشت ابرو مناسب افرادی است که در چهره دارای ابروهای کم پشت و یا ریزش مو دارند، بسیار گزینه مناسبی می باشد. اما قبل از مراجعه برای این پروسه باید حتما مشاوره های لازم را با دکتر لحاظ شود تا مانعی برای این کار وجود نداشته باشد.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، کاشت ابرو بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button