رعایت نکات مهم قبل و بعد از تزریق ژل

مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

رعایت نکات مهم قبل و بعد از تزریق ژل

یکی از پروسه های بی خطر و غیر تهاجمی جهت شزیباسازی و برجسته نمودن برخی از مواضع صورت و یا بدن که بسیار مورد توجه افراد علی الخصوص جوانان واقع شده، تزریق ژل یا همان تزریق فیلر می باشد. اگر خواهان دانستن این موضوع هستید که بهترین برند تزریق فیلر یا ژل کدام است؟ و یا همچنین مراقبت های قبل و بعد از آن چگونه می باشد؟ بهتر است که این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا اطلاعات کافی و جامع در مورد تزریق ژل و کاندیدای مناسب آن را دریافت کنید. پس با ما همراه شوید…

رعایت نکات مهم قبل و بعد از تزریق ژل

ژل چیست؟

ژل موادی است که در بدن افراد یافت می شود و باعث روان شدن بافت های همبند خواهد شد. این ماده مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است و عملکرد شکل دهی و فرم دهی را بر عهده دارد. البته باید متذکر شویم که محبوب ترین برند ژل، اسید هیالورونیک می باشد، چرا که هیچ گونه عوارض و معایبی را برجای نمی گذارد.

اگر ژل را در موضع مذکور به درستی تزریق کنند، علاوه بر جذب شدن در پوست زیرین، به بهبود رطوبت و کیفیت آن نیز کمک شایانی می نماید.

ژل را در کدام نواحی تزریق می کنند؟

 • پروتز گونه
 • پروتز چانه
 • زیبا نمودن بینی بدون نیاز به عمل
 • افتادگی زیر چشم و یا فرورفتگی های آن قسمت ها
 • اصلاح خط اخم
 • پروتز لب
 • جوان سازی دست ها
 • حجم دهی صورت
 • پروتز باسن
 • خطوط لب
 • کناره های تحتانی بینی در دو طرف
 • پروتز واژن
 • و…

انواع ژل

ژل را می توان براساس کارایی به سه دسته تقسیم کنند که شامل:

ژل هایی که از اسید لاکتیک ساخته شده و دیر در پوست جذب می شود. مدت زمان تاثیرگذاری آن یک تا یک سال و نیم است اما یکی از عوارض آن گلوله شدن آن در زیر پوست می باشد.

 • ژل هایی وجود دارد که به کلاژن سازی زیر پوست کمک می کند و نتایج عالی را برای متقاضی به همراه می آورد.
 • ژل هایی که از ترکیبات اکرولیک ساخته شده و به راحتی جذب پوست نمی شود و ممکن است که به صورت گلوله گلوله زیر پوست نمایان شود. شایان ذکر است که بگوییم دکتر پوست از این نوع ژل ها کم تر استفاده می کند.

مراحل تزریق ژل

متقاضی در ابتدا باید در پی یافتن پزشک پوست خوب و همراه با دانش زیاد و یا متخصص زیبایی باتجربه باشد که مورد معاینه قرار گیرد.

سپس پزشک به بررسی پرونده سلامت و اینکه از داروی خاصی استفاده می کند یا خیر می پردازد.

بعد از مشاوره و انتخاب بهترین برند ژل توسط فرد، محل مورد نیاز برای تزریق را تعیین می کنند.

پزشک قبل از پروسه تزریق موضع را با پمادهای لیدوکائین بی حس می کند و با سوزنی نازک استریل شده، مواد را به زیر پوست منتقل می کند.

اگر متقاضی با یک جلسه به نتیجه دلخواه نرسد، ممکن است که پزشک تعداد جلسات را به دو و یا سه جلسه ادامه دهد. اما تفاوتی که در جلسه اول با دیگر جلسات وجود دارد، این است که در اولین مرحله، میزان موادی که تزریق می شود، بیشتر است و نتایج در همان جلسه به خوبی قابل ملاحظه است و در دیگر مراحل نتایج بسیار کم و خفیف ظاهر می شود.

 

 

مزایای تزریق ژل

 • با تزریق ژل نتایج بلافاصله قابل مشاهده است.
 • این پروسه به هیچ گونه دارو و یا پمادی نیاز ندارد.
 • مدت زمان تزریق ژل 15 تا 20 دقیقه می باشد و زمان بر نیست.
 • چون محل تزریق ژل را با پمادهای لیدوکائین بی حس می کنند در نتیجه هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد.
 • میزان رضایت افراد از تزریق آن بسیار بالا می باشد.
 • نیاز به دوره نقاهت و یا بستری شدن را ندارد.
 • ژل مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکاست.
 • در صورت عدم رضایت فرد، برگشت پذیر می باشد.
 • این پروسه غیر تهاجمی است که از ایمنی بالایی برخوردار می باشد.

نکته: روش های زیبایی دارای مزایا و معایبی است که باتوجه به سلامت و وضعیت بیمار و همچنین ویژگی های او، در انتخاب بهترین برند و مواضع مورد نیاز، کمک شایانی به دکتر پوست و یا متخصص زیبایی جهت درمان و تزریق می کند.

رعایت نکات مهم قبل و بعد از تزریق ژل

عوارض تزریق ژل

هر کدام از جراحی های زیبایی و یا درمانی دارای عوارض و مزایایی است و هیچ گونه پروسه و یا عملی را نمی یابید که هیچ گونه عوارض جانبی را نداشته باشد ولو اندک.

عوارض نشات گرفته از تزریق ژل و یا تزریق فیلر بسیار به برند و نوع ژلی دارد که فرد انتخاب نموده است. اما ژل هایی وجود دارد که به مرور زمان در پوست قوام و شکل ثابت را می یابد و به بدن هیچ گونه واکنشی را نشان نمی دهد. با انتخاب نادرست ژل ممکن است که باعث ایجاد گلوله های در زیر پوست بشود که برای خارج نمودن آن فرد با مشکل مواجه می شود.

مهم ترین عامل در ایجاد عوارض در صورت، تکنیک نادرست و عدم تبحر پزشک می باشد که علاوه بر ضد عفونی نکردن و استریل ننمودن موضع، عفونت را ایجاد می کند. در اینجا نیز متذکر می شویم که این مورد نیز درمان دارد و با ضد میکروبی نمودن به راحتی قابل حل خواهد بود.

کاندیدای تزریق ژل

تزریق ژل را طیف سنی گسترده ای می توانند انجام دهند که پزشک باتوجه به هدف و نیاز متقاضی و پرونده سلامت اعمال می کند.

به طور کلی از این پروسه همه افراد خواه جوانان برای تزریق ژل در لب و یا افراد مسن برای برطرف نمودن چین و چروک می توانند استفاده نمایند و به مطب و یا کلینیک های زیبایی مراجعه کنند.

باید بگوییم که در صورتی که دارای بافت هایی که شل و یا چروک هستید، بهترین گزینه برای تزریق ژل و یا تزریق فیلر می باشید.

اقدامات قبل و بعد از تزریق ژل

فرد نباید بعد از تزریق موضع را ماساژ و یا فشار دهد.

فرد باید از رفتن به سولار و یا قرار گرفتن در معرض نورخورشید به مدت زیاد اجتناب کند، رعایت این نکته تا دو هفته الزامی می باشد.

تا 24 ساعت بعد از تزریق بهتر است که فعالیت های سنگینی صورت نگیرد، این امر باعث افزایش جریان و گردش خون می شود.

آرایش کردن بعد از تزریق هیچ گونه ممانعتی ندارد، اما بهتر آن است که تا 24 ساعت صورت نگیرد.

اگر تزریق ژل لب صورت گرفته باشد، تا 48 ساعت نباید نوشیدنی های داغ مصرف شود.

ممکن است که بعد از تزریق مقداری کبودی و خون مردگی در پوست ایجاد شود که کاملا طبیعی است و به مرور برطرف خواهد شد.

بهتر است که در روز اول تزریق از مصرف مقدار زیاد نمک خودداری شود، زیرا باعث تورم موضع می شود.

اگر ژل در ناحیه صورت تزریق شده باشد، نباید در حین خواب رو به صورت قرار بگیرید چرا که باعث منتشر شدن ژل در ناحیه صورت می شود.

رعایت نکات مهم قبل و بعد از تزریق ژل

چکیده مطلب

متقاضی باید به پزشکی باتجربه و حاذق جهت تزریق ژل مراجعه کند تا علاوه بر به ارمغان آوردن صورت طبیعی، نتایج نیز کاملا موفقیت آمیز و ایده آل حاصل شود. برخی از افراد گمان می کنند که تزریق ژل به لب، ظاهر را غیر طبیعی جلوه می نماید در حالی که اگر با دوز پایین تزریق شود، علاوه بر طبیعی بودن، قابل تشخیص هم نخواهد بود.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، رعایت نکات مهم قبل و بعد از تزریق ژل بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button