خطرات کاشت ابرو

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

خطرات کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو در بانوان چیست؟

آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

آیا خارش ابرو بعد از کاشت طبیعی است؟

چه زمانی شستشوبعد از کاشت ابرو مقدور می باشد؟

در این مقاله به توضیح جامع و مفصلی پیرامون خطرات کاشت ابرو پرداخته شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

یکی از مواردی که در جهت زیباسازی چهره کمک شایانی می کند، ابرو می باشد که هر چقدر ابرو پرحجم، مرتب و یک دست باشد، صورت را جذاب تر می کند، اما این جمله بدین معنا نمی باشد که افرادی که ابروهای کم حجم و کم پشتی دارند، چهره ای نازیبا دارند، بلکه حجم ابرو باید متناسب با گردی صورت باشد.

ویژگی موی ابروها

موی ابرو بسیار خاص است و باید از گرافت های پشت گوش انتخاب شوند. گفته می شود که رنگ ابرو با رنگ موی گرفته شده متفاوت است به همین دلیل دکترپوست با انتخاب گرافت ها اقدام به رنگ نمودن آن می کند تا یک دست شوند.

با پیوند مو در ابروها ممکن است که حالت و مقداری پیچ داشته باشد که با گذشت زمان حالت ابروها به صورت خوابیده خواهد شد و تمام ابروها یک دست می شوند.

در اوایل کاشت ممکن است که ابروها بیش از اندازه رشد کند که برای رفع این عارضه بهتر است که موهای ابرو را مرتب و کوتاه شود.

خطرات کاشت ابرو

عوارض و خطرات کاشت ابرو به روش FIT و  FUT

در ابتدای امر متذکر می شویم که کاشت ابرو خطرات و معایبی حادی را ایجاد نمی کند در صورتی که به یک پزشک پوست حاذق و باتجربه مراجعه شود، اما برخی از علائم ممکن است بلافاصله بعد از کاشت نمایان شود که عبارتند از:

  • بی حسی موضعی
  • عفونت خیلی کم و جزئی
  • متورم شدن دور چشم
  • ملتهب شدن پوست
  • خارش و سوزش
  • مورمور شدن پوست و بی حس شدن آن
  • خونریزی در حین انجام پروسه

شایان ذکر است که بگوییم بدلیل ایجاد عوارض و خطرات روش های FIT و  FUT منسوخ شده است و پزشکان از روش های مدرنی که هیچ گونه عوارضی را ایجاد نکند، استفاده می نمایند که یکی از این روش ها SUT می باشد.

شستشوی بعد از کاشت ابرو

تا یک روز نباید صورت شستشو داده شود به خصوص ناحیه پیوند داده شده که مقداری متورم است.

به هیچ وجه نباید در حین شستشو از آب داغ استفاده شود.

از رفتن به استخر و جکوزی تا 72 ساعت اجتناب کنید.

بهتر است که زیاد ناحیه کاشت دستکاری نشود و در صورت لمس باید به یک سمت موی ابرو را هدایت نمایید.

چکیده مطلب

برای این که کاشت ابرو نتایج خوبی را برای متقاضی به همراه داشته باشد، باید مراقبت های قبل و بعد از پیوند رعایت شود تا کاشت ابرو ماندگاری بالایی داشته باشد.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، خطرات کاشت ابرو  بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button