تزریق ژل لب

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب چگونه صورت می گیرد؟

آیا تزریق ژل لب عوارض جانبی را به همراه دارد؟

یکی از پردرخواست ترین درمان های تزریق ژل افزایش حجم لب می باشد. متاسفانه استفاده از تکنیک نادرست سبب شده که بیماران از بروز نتایج غیر طبیعی و اغراق شده ترس داشته باشند.

در هنگام حجم دهی لب تعیین مناطقی که نیازمند افزایش حجم می باشند مهم است: جسم لب، حاشیه خارجی لب یا هر دو. یکی از راههای شکل دهی لب و تشدید فرم آن تزریق حاشیه ورمیلیون است. در این محل یک فضای بالقوه وجود دارد که در صورت ورود درست به آن می توان فیلر را در مسیر خطی در حاشیه لب تزریق نمود.

تزریق ژل لب

جهت افزایش حجم لب یا بهبود قرینگی لب ها، تزریق ژل را می توان در جسم لب (صورتی رنگ) انجام داد نسبت ایده آل برای لب بالا به لب پایین 6/1:1 می باشد. دستیابی به این نسبت منجر به ایجاد نمای طبیعی در لب ها می گردد.

یکی از نکاتی که در هنگام تزریق لب ها از نظردور می ماند صاف شدن ستون های فیلترومی است که با جهت تشدید فیلتروم سبب افزایش وضوح و برجسته شدن مختصر لب بالا می گردد.

روش تزریق ژل لب

تنها فیلرها و ژل های هیالورونیک اسید باید در لب تزریق گردند. تزریق ژل بداخل لب ها می تواند به میزان زیادی دردناک باشد. می توان پیش از تزریق از بلوک دندانی یا بی حس کننده  موضعی استفاده نمود. برخی از تزریق کنندگان عقیده دارند که زمانی که فیلر حاوی لیدوکائین است نیاز به استفاده از بی حسی نمی باشد. دکتر پوست باتجربه، تزریق ها را آهسته انجام می دهد و سوزن رااز نقطه ای که قبلا از آن تزریق صورت گرفته و بی حس شده است وارد می کند. این تزریق ها عموما در سطح بافت زیر جلدی سطحی صورت می گیرند. ماساژ پس از تزریق به بخش شدن یکنواخت فیلر کمک می کند. تزریق در ورمیلیون از خارج به داخل صورت می گیرد. در هنگام تزریق در ورمیلیون لمس بسیار مهم است تا مشخص شود که فیلر تا کجا وارد شده است و نواحی فاقد فیلر یا جا افتاده مشخص گردد. تزریق را می توان به روش رو به جلو(پیش گرد) انجام داد به گونه ای که نواری از فیلر در طول ورمیلیون ایجاد گردد. بطور جایگزین می توان فیلر را به دو شکل رو به عقب (پس گرد) نیز تزریق کرد.

حجم دهی جسم لب را نیز می توان با تزریق در نواحی ای که نیازمند افزایش حجم هستند بهبود بخشید. بجای اینکه لبها را یک ساختار واحد بلند در نظر بگیرید، آن ها را به زیر واحدهای کوچکتر تقسیم نموده و هر یک را به شکل مناسب پر کنید. لب های اغراق شده اغلب در اثر پر کردن بیش از حد لب ها بدون توجه به زیر واحدهای زیبایی آن رخ می دهد. هیچ گاه لب ها را مثل (پرکردن سوسیس) تحت تزریق قرار ندهید.

با تزریق اندکی فیلر می توان وضوح ستون های فیلترومی را افزایش داد. پس از تزریق ستون های فیلترومی را فشار دهید تا وضوح لبه های آن را افزایش دهید.

شاین ذکر است که بگوییم به عنوان یک قانون کلی از تزریق بیش از 2 سی سی ژل در لب ها در یک جلسه پرهیز کنید. از تزریق بیش از  حد در لب فوقانی بویژه افرادی که لب های باریک دارند پرهیز کنند. بجای این که در لب های باریک تزریق بیش از حد انجام دهید از تزریق توکسین بوتولینوم جهت برجسته کردن و لیفت لب ها استفاده کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

در صورت نیاز از یخ و کمپرس سرد استفاده کنید.

کبودی و تورم محتمل است، اما در عرض چند روز کاهش پیدا می کند و کاملا برطرف می شود.

چکیده مطلب

تزریق ژل لب می تواند منجر به عود عفونت هرپس سیمپلکس (تبخال) گردد. در هر بیماری که تحت تزریق لب قرار می گیرد و سابقه ای از تبخال دارد می بایست یک دوره کوتاه مدت داروهای ضد ویروسی تجویز گردد و مصرف نماید تا عارضه برطرف شود. البته رخداد این عفونت بسیار نادر می باشد.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، تزریق ژل به لب به منظور حجیم کردن لب، بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button