تزریق فیلر

مدت زمان مطالعه 12 دقیقه

تزریق فیلر

تزریق فیلر چیست؟

آیا تزریق فیلر عوارض جانبی را ایجاد می کند؟

مراقبت های بعد از تزریق فیلر چگونه می باشد؟

کدام نواحی برای تزریق فیلر مناسب است؟

در این مقاله به توضیح مفصل و جامع پیرامون تزریق فیلر و یا تزریق ژل پرداخته شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

یکی از روش هایی که اخیرا در بین افراد به خصوص خانم ها و حتی دختران جوان بسیار شایع شده است، تزریق فیلر یا تزریق ژل می باشد که باعث از بین رفتن موقتی چین و چروک می شود و چنانچه مراقبت های بعد از آن به خوبی صورت گیرد، بهترین کارایی و نتیجه را به همراه خواهد داشت.

فیلر از چه ماده ای تشکیل شده است؟ 

فیلر از ماده ای به نام هیالورونیک اسید تشکیل شده است که بسیار طبیعی و غیر تهاجمی بوده و مواد تشکیل دهنده ای آن عارضه ای را برای فرد در پی ندارد. ژل ها یا فیلرها برندهای مختلفی دارند و باید در انتخاب فیلر مناسب حتما به یک دکتر پوست حاذق مراجعه شود تا بعد از تزریق مواد گوله گوله نشود و کارایی معکوس را برای متقاضی به همراه نداشته باشد.

تزریق فیلر یکی از روش های درمانی مناسبی به شمار می آید که به بازگردانی حجم نواحی از بین رفته بسیار کمک می کند چراکه خود مواد تشکیل دهنده در بافت پوست انسان وجود دارد. با تکرار این تزریق کمک به باز گرداندن آن می شود. شایان ذکر است که بگوییم یکی از ژل هایی که بسیار در مطب دکترهای پوست مورد استفاده قرار می گیرد، فیلرهای پوستی است که بلافاصله بعد از تزریق می توان نتایج آن را مشاهده کرد.

تزریق فیلر

کدام نواحی مناسب تزریق فیلر می باشد؟

 • اصلاح قسمت تحتانی صورت
 • خط چانه یا بزرگ کردن آن
 • پر کردن جای جوش یا اسکار ناشی از زخم ها
 • اصلاح گودی زیر چشم
 • چین و چروک اطراف دهان و حتی گردن
 • جوان سازی و زیباسازی صورت
 • زاویه دار کردن صورت
 • لبخند لثه ای
 • بزرگ و حجیم نمودن سینه ها و باسن
 • رینوپلاستی غیر جراحی
 • بزرگ کردن گونه ها
 • حجیم نمودن و برجسته کردن لب ها
 • چین نازولبیال یا خطوط کنار لب
 • چین و چروک و یا خطوط عمیق پیشانی و دور لب

تزریق فیلردر گونه

تزریق فیلردر گونه به چه معنا است؟

آیا تزریق فیلردر گونه عوارض جانبی حادی را به همراه دارد؟

 چه مراقبت هایی باید بعد از تزریق فیلردر گونه صورت گیرد؟

 در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون تزریق فیلردر گونه گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

زمانی که برجستگی استخوانی گونه فرد کم است یا از بافت نرم روی آن بدلیل سالمندی یا کاهش حجم کاسته شده است از فیلرها می توان جهت حجم دهی بر روی استخوان گونه یا برجستگی خارجی گونه استفاده نمود. اخیرا برای حجم دهی گونه به وسیله فیلر به منظور برجسته سازی استخوان گونه و رفع کاهش حجم میان صورت، پهن کردن و لیفت میان صورت، کاهش حفره زیر چشم، کاهش شدت چینهای نازولبیال و خطوط ماریونت (تاحدی) و به طور کامل لیفت میان صورت شرح می دهد.

تزریق-فیلر-به-گونه

باید بگوییم که استخوان گونه، لبه خارجی و تحتانی اربیت، عضله اربیکولاریس یا گردی چشم و عصب اینفرا اوربیتال شاخص های مهم آناتومیک تزریق در این ناحیه هستند. عوامل دخیل در ایجاد ظاهر جوان در نمای سه رخ یک فرد شامل گونه های برجسته، پلک تحتانی کوتاه و صاف بودن گونه می باشد. استفاده از این تکنیک با کاهش فیلر مورد نیاز جهت رفع چین های نازولبیال همراه است.

روش تزریق فیلر در گونه

در این روش پزشک پوست باتجربه با تکنیک شامل تزریق یک جا (مخزنی) 2/0 سی سی از فیلر در چهار ناحیه مجزا تحت عنوان V1 تا  V4 همزمان با کشیدن پوست گونه به سمت خلف و بالا اقدام به تزریق می نماید. کشیدن پوست سبب ایجاد خال جوش در بافت و در نتیجه لیفت گونه می گردد. بسته به درجه کاهش حجم منطقه برخی از بیماران نیاز به حجم های بیشتر از 2/0 سی سی داشته و بعضی نیازمند حجم های کمتر هستند. در این تکنیک تزریق های یکجا در عمق و بر روی پریوست استخوان ماگزیلاری صورت می گیرد. اولین قدم مشخص کردن محل اتصال پلک به گونه و علامت زدن آن بر روی صورت بیمار است. محل اتصال پلک به گونه مشخص کننده محل تبدیل پوست نازک پلک به پوست ضخیم گونه است که اغلب منطبق بر حد تحتانی دایره تیره زیر چربی اربیت می باشد.

آیا تزریق فیلر بر گونه ها عوارض جانبی را به همراه می آورد؟

تزریق در این ناحیه بسیار ایمن است چرا که دور از عروق می باشد. استفاده از مانور ریفلاکس و آسپیره کردن سرنگ جهت مشاهده احتمالی خون در طول تزریق، باعث ایمن نمودن تزریق می کند و سبب جلوگیری از آسیب مستقیم به عروق ناحیه می گردد.

اما یکی از عوارض آن ممکن است که مقداری کبودی و تورم ایجاد شود که جای نگرانی ندارد و به مرور برطرف می شود اضافه می کنیم که اگر به دکتر پوست آماتور مراجعه نمایید ممکن است که عدم قرینگی در گونه ایجاد شود که رخداد این امر بسیار نادر می باشد.

یکی از مراقبت های تزریق ژل یا فیلر در گونه این می باشد که بلافاصله بعد از تزریق فیلر از کمپرس یخ استفاده کند و از ماساژدادن محل تزریق شده اجتناب ورزد.

چه افرادی نباید ژل یا فیلر تزریق کنند؟

افراد سیگاری کاندیدای خوبی برای این پروسه نمی باشند.

افرادی که از لحاظ روحی و روانی مشکل دارند.

خانم های باردار و یا شیرده بهتر است که بعد از اتمام دوران شیردهی برای این فرآیند اقدام کنند.

متذکرشویم که تزریق ژل و یا تزریق فیلرهیچ گونه محدودیت سنی ندارد و تمام افرادی که از سلامت پزشکی برخوردار هستند می توانند تزریق را انجام دهند.

برخی نکات در مورد تزریق فیلر

اگر بعد از تزریق فیلرعوارضی همچون قرمزی، کبودی و یا تورم ایجاد شود، جای نگرانی ندارد و بعد از یک هفته به مروراز بین می رود و محو خواهد شد.

این پروسه هیچ گونه دوره نقاهت ندارد و فرد بعد از تزریق می تواند به فعالیت های روزمره خود مشغول شود، اما توصیه دکتر پوست بر این است که از انجام کار زیاد و حمل اجسام سنگین اجتناب شود.

همه چیز درباره تزریق فیلر

فیلر چیست و در کدام بخش هایی ا صورت تزریق می شود؟

مراقبت های بعد از تزریق فیلر کدام است؟

در این مقاله سعی نموده ایم که در مورد همه چیز درباره تزریق فیلربپردازیم، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

علل پیری پوست؟

یکی از عللی که باعث پیری و چروکیده شدن پوست صورت می شود، عوامل محیطی و افزایش سن می باشد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی موادی به نام فیلر، بوتاکس، ژل تا حدود زیادی توانسته اند این مشکل را درمان کنند و نتایج بسیار ایده آلی را برای متقاضی به همراه بیاورند.

افراد بهتر است به دکتر پوستی مراجعه نمایند که از فیلر و ژل هایی که قابل جذب در پوست است، استفاده کند چراکه ژل هایی وجود دارد که در پوست جذب نمی شود و باعث گوله گوله شدن خواهد شد.

همه چیز درباره تزریق فیلر

کدام نواحی صورت برای تزریق فیلرمناسب است؟

تزریق فیلر یا تزریق ژل بهترین کارایی را در قسمت هایی مانند: خط چانه همراه با بزرگی واز بین بردن فرورفتگی آن، خطوط عمیق کنار لب ها (چین نازولبیال) یا حجیم کردن لب ها، خط های عمیق پیشانی، رفع گودی زیر چشم، بزرگ کردن گونه، برطرف کردن چین و چروک و اسکاری که از زخم ایجاد شده و … را دارد.

گفته می شود که این تزریق خاصیت های زیادی دارد اما بهتر است که متقاضی مراقبت های قبل و بعد از تزریق را نیز اعمال کند تا ازماندگاری بالایی بتواند بهره ببرد.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر

در ابتدا باید بگوییم جهت اعمال این پروسه حتما باید به یک مطب و کلینیک خوب مراجعه نمایید و در سالن های آرایشی به هیچ وجه تزریق را انجام ندهید. بعد از مشورت های لازم با دکتر پوست بهترین برندی که به صورت جواب می دهد را تا انتخاب نمایید و مولفه قیمت را در وهله ی بعد در نظر گیرید.

هنگام شروع و بعد از اتمام تزریق فیلر باید مقدار زیادی آب بنوشید.

در صورت مصرف هرگونه دارو که بعدا باعث کبودی و تورم می شود به پزشک اطلاع دهید.

بهتراست که فردی را با خود به همراه بیاورید و اگر استرس و اضطراب دارید حتما اطلاع دهید.

اگر تورم و کبودی بعد از تزریق ایجاد شد، طبیعی بوده و بعد از چند روز برطرف خواهد شد.

بهتر است که 24 ساعت بعد از تزریق از استعمال انواع دخانیات اجتناب کنید.

عدم قرار گرفتن در معرض مستقیم نورخورشید و وسایل حرارتی مثل سشوارالزامی است.

بعد از تزریق موضع را به هیچ وجه دستکاری و یا ماساژ ننمایید چرا که نتیجه تزریق را معکوس را به همراه می آورد.

شایان ذکر است که بگوییم برای این که مدت ماندگاری بالایی را به همراه داشته باشد، بهتر است که مراقبت های قبل و بعد از تزریق به خوبی رعایت شود.

عوارض تزریق فیلر

زمانی که سن و سال فرد افزایش پیدا می کند، پوست شل و افتاده ظاهرپیدا می کند این عارضه برای شخص اصلا خوشایند نسیت، چرا که سن را پیر و فرتوت نشان می دهد از این رو انسان در پی یافتن راهی برای آن است که چهره را جوان و شاداب نماید. اخیرا یکی از تزریقاتی که باعث خون رسانی به سلول های مرده پوست شده است و بسیار مورد استقبال نیز قرارگرفت، تزریق فیلر یا تزریق ژل می باشد.

تزریق فیلر به جوانسازی پوست صورت کمک شایانی می کند. اما سوالات زیادی که در این راستا مطرح شده است در این  مورد این است که آیا تزریق فیلرعوارض و معایب دارد؟ مراقبت های این تزریق چیست؟ تزریق کردن فیلر در کدام قسمت صورت بهترین کارایی و خدمات را برای متقاضی به همراه می آورد؟ و دیگر سوالات مشابه…

جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید، پس با ما همراه باشید…

عوارض تزریق فیلر

تزریق فیلر چیست و از چه موادی ساخته شده است؟

ژل یا فیلر موادی از مولکول قندی است که از بافت پیوندی تولید شده است و در نقش اسیدی ظاهر شده است. ژل ها از هیالورونیک اسید بدست می آید که برای جوانسازی و زیباسازی چهره کمک کننده هستند. این بافت به راحتی در بافت بدن جایگزین می شود و عوارض حادی برای بدن ندارد.

شایان ذکر است که بگوییم چون این مواد از بافت های بدن ساخته شده است در نتیجه  هیچ گونه آلرژی و حساسیتی برای بدن ایجاد نمی کند و عوارضی برای بدن به همراه ندارد.

بهترین مزایای که برای بدن ایجاد می کند شامل:

 • هیچ گونه دوره نقاهت ندارد، در نتیجه متقاضی بعد از تزریق می تواند به راحتی به ادامه امور روزمره خود بپردازد.
 • نتایج آن بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است.
 • هیچ گونه عوارض و خطراتی را برای فرد ایجاد نمی کند.
 • به احیا و پر کردن منافذ خالی صورت می پردازد.

نواحی رایج تزریق فیلر

 • چین و چروک پیشانی و خط اخم (چروک های در اثر حرکات طبیعی چهره)
 • زیر چشم (گودی های زیر چشم، چین و چروک دور چشم ها و…)
 • گونه، خط فک و چانه (جهت زاویه دار نمودن صورت)
 • جای زخم همچون، جوش و آکنه و یا برخی از جراحی ها
 • خط لبخند و چین و چروک دور لب
 • بینی (عمل زیبایی بینی بدون جراحی)
 • لب ها (تزریق ژل به لب)

چه کسانی می توانند تزریق فیلر را انجام دهند؟

تزریق فیلر را همه افرادی که از نظر سلامت روحی و جسمی و همچنین مورد تایید دکتر پوست می توانند انجام دهند. این روش مناسب افرادی است که نمی خواهند جراحی پلاستیک در چند ماه اخیر انجام دهند نیز قابل اجرا است.

آیا تزریق فیلر عوارض جانبی ایجاد می کند؟

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، تزریق فیلر دارای عوارض جانبی ندارد درصورتی که به متخصص پوست و یا پزشک پوست حاذق مراجعه شود. اما ممکن است که در برخی مواقع  با برخی عوارض از جمله:

 • تراوش فیلر از محل فیلر
 • عفونت یا مقداری خراش
 • برآمدگی های کوچک اطراف تزریق
 • ممکن است آسیب رساندن به عروق خونی
 • انسداد برخی بافت ها

گفته می شود که رخداد این عوارض نادر است و در صورت بروز هرکدام به خصوص کبودی، ورم زیر پوست، تورم، برآمدگی و… حتما باید به پزشک پوست مراجعه شود و علائم بررسی گردد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر یا تزریق ژل چگونه باید صورت گیرد؟

اگر بعد از تزریق فیلرموضع مقداری دچار قرمزی و تورم گردید، جای نگرانی ندارد و بعد از چند روز از بین می رود.

در صورتی که علائم و نشانه ها بعد از چند روز برطرف نشد، حتما باید به پزشک اطلاع داده شود.

بهتر است که از استعمال لوازم آرایش تا 24 ساعت اجتناب شود.

از هرگونه فشار و ماساژ به محل تزریق تا 6 ساعت خودداری شود.

تا زمانی که در ناحیه تزریق قرمزی و تورم وجود دارد، از قرار دادن موضع در سرما و گرمای زیاد ، اجتناب گردد.

از مصرف داروهایی که خون را رقیق می کند، به خصوص آسپرین به پزشک خود اطلاع دهید، چراکه این داروها باعث خونریزی و کبودی می گردد.

کلام آخر

دوام فیلر بالا است اما بدان معنا نمی باشد که همیشگی خواهد بود. برای این که بهترین نتیجه را برای فرد به ارمغان بیاورد بهتر است یا تکرار شود یا این که از درمان های ترکیبی استفاده شود. یک فرد می تواند برای از بین بردن چین و چروک 6 الی 12 بار پروسه تزریق را تکرار نماید. بهترین روش در این راه مشاوره با دکتر پوست می باشد.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، تزریق فیلر بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.
مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

Call Now Button