۲۴ دقیقه
حرکات صورت بعد از بوتاکس

صفر تا صد تزریق بوتاکس

آنچه می خوانید...
5/5 - (4 امتیاز)

تزریق بوتاکس، نام تجاری است که در تزریق مواد به پوست به کار برده می شود. موادی که مانع از حرکات عضلات و ماهیچه ها می شوند و از ایجاد چین و چروک و بدتر شدن آن ها پیشگیری می کنند.

تزریق بوتاکس، شامل تزریق مایع غنی از پروتئین می باشد به پوست جهت رفع چین و چروک و خطوط. از جمله اثرات افزایش سن می توان به کاهش تولید کلاژن در بدن و ظاهر شدن چین و چروک و خطوط بر روی پوست صورت و یا سایر نواحی بدن اشاره کرد. در تزریق بوتاکس، عضلات، ماهیچه ها و اعصاب به طور موقت فلج می شوند، در نتیجه از میزان چین و چروک ها نیز کاسته خواهد شد.

تزریق بوتاکس، روش بسیار ایمنی است که نیازی به انجام هیچ گونه تست آلرژی پیش از انجام آن نیست. نیازی به بی هوشی و یا بستری شدن نیست، چرا که این تزریق کاملا بدون درد است. سال هاست که این روش مورد استقبال مردم و پزشکان قرار گرفته و نتایج بسیار خوبی را نیز به همراه داشته است.

نحوه تزریق بوتاکس

دوزهای پایینی از این تزریق توصیه می شود و به مرور زمان نیز بیشتر نخواهد شد. این مواد مجدد جذب بدن شده و از طریق کلیه ها دفع خواهند شد.

سوزن های استفاده شده در این تزریق، بسیار ظریف و باریک می باشند و تنها مقدار کمی از مواد به سطح زیرین پوست ناحیه مورد نظر تزریق می شود. نحوه عمل بوتاکس به این صورت است که این ماده، سیگنال هایی که از سمت سیستم عصبی به عضلات و ماهیچه ها فرستاده می شود را بلاک و مسدود می کند. پس از تزریق، هیچ گونه انقباضی در عضلات صورت نمی گیرد، به همین خاطر، خطوط و چین و چروک ها شل و نرم خواهند شد.

تزریق بوتاکس عمدتا در نواحی مانند پیشانی، اطراف چشم و خط لبخند کاربرد دارد. خطوط ایجاد شده بر روی پوست به دلیل تماس بیش از حد با نور خورشید و یا اثرات نیروی جاذبه زمین، با بوتاکس برطرف نخواهند شد.

معمولا بلافاصله بعد از تزریق، نتایج مشهود نمی باشد، چندین روز طول می کشد تا نتایج این تزریق مشخص شود. بهتر است در طول این مدت، مصرف مشروبات الکلی تا حد امکان محدود شود. مصرف داروهای ضد التهابی و آسپیرین، بایستی دو هفته پیش از بوتاکس قطع شود، تا احتمال بروز کبودی و التهاب کمتر شود.

تزریق بوتاکس معمولا سه تا شش ماه ماندگاری دارد. به مرور زمان، اثرات تزریق کمتر خواهد شد و عملکرد ماهیچه ها به حالت قبل بر می گردد و چین و چروک بر روی پوست مجدد ظاهر خواهد شد. در چنین شرایطی، تزریق مجدد بوتاکس توصیه می شود.

البته ناگفته نماند، با این که احتمال ظاهر شدن خطوط بر روی پوست بعد از تزریق وجود دارد، اما از شدت و عمق آن ها قطعا کاسته خواهد شد.

اگر قصد انجام تزریق بوتاکس دارید می توانید جهت دریافت مشاوره، شماره خود را وارد کنید تا مشاوران با شما تماس بگیرند.

برای مشاوره تزریق بوتاکس می توانید با شماره های 44961622 یا 09128914595 تماس بگیرید یا اسم و شماره تان را در فرم بالا وارد کنید.

 

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به عنوان روشی برای جوانسازی پوست، مزایای زیر را به همراه دارد:

 • نتایج طبیعی و قابل مشاهده بدون نیاز به جراحی
 • بعد از تزریق، فرد بلافاصله قادر به انجام فعالیت های روزانه خود می باشد
 • این روش کاملا بدون درد است، و برای اینکه بیمار کوچک ترین احساس ناخوشایندی نداشته باشد، از مواد بی حس کننده نیز استفاده می شود
 • داشتن پوستی نرم و لطیف بعد از تزریق، باعث می شود تا شما ظاهر طبیعی تری داشته باشید و شاید بسیاری از افراد متوجه تزریق بوتاکس در شما نشوند

چه افرادی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند؟

تزریق بوتاکس در:

 • خانم های باردار
 • مادران شیرده
 • افرادی که از بیماری های عصبی رنج می برند
 • افرادی که داروهای خاص مصرف می کنند

ممنوع می باشد.

 
 

 مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

در زیر به نکات مراقبت بعد از بوتاکس اشاره می کنیم:

 • انجام حرکاتی مانند بالا بردن ابروها و یا خم کردن تا چند ساعت بعد از تزریق، ممنوع می باشد.
 • از ماساژ دادن و یا لمس ناحیه تزریق، به مدت 24 ساعت باید خودداری شود.
 • از خوابیدن به پشت و یا تمرینات ورزشی باید به مدت سه ساعت خودداری شود، به خصوص در صورتی که بین دو ابرو تزریق انجام شده باشد.
 • باید تا حد امکان از تماس با نور خورشید و یا حرارت بالا به دور بود. چرا که گرما و حرارت باعث بالا رفتن فشار خون، و افزایش التهاب و تورم خواهد شد.
 • در برخی موارد شاهد بروز سردرد بعد از بوتاکس هستیم، که در چنین شرایطی بهتر است داروهای مسکن مصرف شود.
 
بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس دور چشم

آیا تزریق بوتاکس دور چشم دارای عوارض جانبی می باشد؟

محل دقیق تزریق بوتاکس دور چشم کجاست؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون تزریق بوتاکس دور چشم گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس بهتر است که با ما همراه باشید.

هیپرتروفی عضله گردچشمی (اربیکولاریس اکولی) سبب پری ناحیه پلک تحتانی در هنگام لبخند زدن یا نگاه گوشه چشمی می گردد که در هنگام استراحت بارز نیست.

عضله گرد چشمی (اربیکولاریس اکولی) چشم را احاطه کرده و به سه قسمت تقسیم می گردد: اربیتال، پره سپتال و پره تارسال. هیپرتروفی بخش پره تارسال عضله منجر به پری پلک تحتانی در هنگام لبخند زدن فرد می شود.

 
 

نحوه تزریق بوتاکس دور چشم

توکسین بوتولینوم در محاذات خط عمود بر مرکز مردمک حدود 3 میلی متر زیر خط رویش مژه تحتانی تزریق می شود. در هر پلک یک تزریق صورت می گیرد. تزریق درست زیر جلد انجام می شود.

 
تزریق بوتاکس دور چشم

احتیاطات لازم جهت تزریق بوتاکس دور چشم

تزریق در عضله اربیکولاریس پره تارسال منجر به پهن شدن فاصله دو پلک می گردد در نتیجه در افرادی که دچار شلی زمینه ای پلک تحتانی هستند، اسکلرای آن ها بیش از حد در معرض دید است یا افراد با سابقه خشکی چشم از تزریق پرهیز کنید.

شایان ذکر است که بگوییم در صورتی که به یک پزشک پوست حاذق و باتجربه برای این پروسه مراجعه شود، هیچ گونه مراقبت های خاصی را بعد از تزریق نیاز ندارد و تنها باید از دستکاری و ماساژ دادن محل تزریق باید اجتناب شود.

 
 

آیا تزریق بوتاکس دور چشم دارای عوارض جانبی و خطرات خاصی می باشد؟

بهتر است که تزریق را نزد یک دکترپوست باتجربه صورت گیرد زیرا در صورت مراجعه به پزشکی آماتور ممکن است که باعث پهن شدن فاصله بین دو پلک گردد این عارضه به سبب خشکی چشم است که پزشک آماتور نتوانسته است که تشخیص دهد.

تزریق در افراد با شلی پلک تحتانی یا سندرم چشم خشک باید با احتیاط صورت گیرد. پس از تزریق ممکن است که مقداری کبودی و تورم رخ دهد، که امری طبیعی است و به مرور و با گذر چند ساعت کاهش پیدا می کند.

نکاتی در مورد تزریق بوتاکس دور چشم

پیش از تزریق تون پلک تحتانی را چک کنید. تشخیص دقیق این بیماران در میان بیمارانی که از پف زیر چشمی شکایت دارند حیاتی است.

بیماران باید جهت افتراق بین فتق چربی زیر چشمی و هیپرتروفی عضله اربیکولاریس اکولی تحت مشاهده قرار گرفته  و درمان صحیح صورت گیرد.

به دلیل دامنه وسیع تر اثر دیسپورت، در این ناحیه تزریق بوتاکس ترجیح داده می شود.

تزریق بوتاکس در چانه

آیا تزریق بوتاکس در چانه درد دارد؟

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در چانه چگونه است؟

در ادامه این مطلب توضیحات جامع و مفصلی پیرامون تزریق بوتاکس به چانه گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

برخی افراد در هنگام صحبت کردن یا حتی استراحت به شکل غیر عمدی دچار چروک خوردگی چانه می شوند. این حالت اغلب توسط بیمار مورد توجه قرار نمی گیرد و پزشک این مساله را به وی گوشزد می کند. چین خوردگی چانه همچنین متعاقب تعبیه پروتز چانه یا در افراد با چانه کوچک مشاهده می گردد. آتروفی بافت چربی زیر جلدی و درم پوشاننده عضلات ممکن است در ایجاد چانه چین خورده دخیل باشد. بدلیل این که فرورفتگی های حاصله در چانه ظاهر پرتقال راایجاد می کند این حالت را چانه پوست پرتقالی نیز اطلاق می کنند.

شایان ذکر است که بگوییم دو عضله جفت منتالیس (چانه ای) از حفره انسیزیور مندیل منشاء گرفته و مستقیما وارد درم پوست چانه می گردند. انقباض عضلات منتالیس سبب بالا (جلو) رفتن لب تحتانی می شود (حالتی که لب ورچیدن اطلاق نی گردد: لب و لوچه ای آویزان). انقباض این عضله همچنین در ایجاد چین چانه ای دخیل است.

روش تزریق بوتاکس در چانه

توکسین بوتولینوم در دو یا سه محل به شکل عمقی داخل عضله تزریق می گردد. از دوز مجموع 3 تا 10 استفاده می شود.

تزریق بوتاکس وسط پیشانی
حرکات صورت بعد از بوتاکس

احتیاطات لازم در تزریق بوتاکس در چانه

دکتر پوست در ابتدا با بررسی و مشاهده آناتومی صورت اقدام به تزریق بوتاکس در قسمت پایین داخلی چانه بین چین و چانه ای و لبه تحتانی استخوان مندیبل انجام می دهد. این پروسه درد آور نبوده و نیاز به مراقبت های خاصی بعد از تزریق ندارد مگر این که تا 24 ساعت از ماساژ دادن قسمت تزریق شده خودداری شود. در صورت رخداد هر گونه علائم غیر طبیعی فورا به پزشک پوست خود مراجعه نمایید.

 

عوارض جانبی تزریق بوتاکس در چانه

انجام تزریق در بالای چین چانه ای عضله گرد دهانی (اربیکولاریس اوریس) را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است منجر به افتادگی لب تحتانی یا حتی آب ریزش دهانی گردد.

تزریق کمتر از حد امکان دارد سبب انقباض غیر طبیعی عضله شده و در نتیجه جهت رفع این اختلال نیاز به دوز مجدد اضافی می باشد.

اما باید اضافه نماییم که این پروسه عوارض جانبی خاصی ندارد و رخداد هر گونه علائم و عوارضی بسیار نادر است.

 

برخی نکات در مورد تزریق بوتاکس در چانه

تزریق بوتاکس را به شکل قرینه در دو طرف در بطن عضله باید صورت گیرد.

این تزریق تقریبا بدون درد و کبودی است.

ظاهر متقاضی را در هنگام انقباض عضله به وی نشان دهید. این کار می تواند سبب درک علت تزریق برای وی شود و نتایج را به خوبی درک نماید.

 

تزریق بوتاکس زیر بغل

 • بوتاکس زیر بغل چیست؟
 • آیا تزریق بوتاکس زیر بغل عوارض دارد؟
 • دوز بوتاکس زیر بغل چقدر باید باشد؟
 • مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل به چه شیوه ای باید باشد؟

در ادامه این مقاله سعی شده است که به توضیح مختصری پیرامون تزریق بوتاکس زیر بغل پرداخته شده، برای اطلاع بیشتر درمورد نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل، اثرات جانبی، مدت ماندگاری آن و… با ما همراه شوید.

سم بوتولینوم یا بوتاکس از نوعی باکتری به نام کلستریدیوم تولید شده است که عملکرد آن جهت فلج نمودن برخی عضلات فعال استفاده می شود. در صورتی که به دکتر پوست حاذق و باتجربه مراجعه شود، هیچ گونه خطرات و عوارضی را به همراه ندارد و نتایج ایده آل را برای متقاضی به ارمغان می آورد.

تزریق بوتاکس در کنار ایجاد زیبایی جنبه درمانی نیز دارد و علاوه بر برطرف نمودن میگرن در خنثی نمودن اسپاسم های ماهیچه ای و هایپرهیدروز(تعرق زیر بغل) نیز بسیار موثر می باشد.

تزریق بوتاکس در زیر بغل

اگر شما جزء افرادی هستید که روزانه با کوچک ترین فعالیتی زیر بغلتان تعرق پیدا می کند، کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس هستید چرا که میزان تعریق بدنتان با استفاده مداوم از برخی  مواد جهت کنترل تعرق کم نمی شود بلکه برعکس مقدار رطوبت زیر بغل را افزایش می دهد.

تزریق-بوتاکس
تزریق-بوتاکس

یکی از مزایای بوتاکس در این می باشد که پیام های شیمیایی از طرف مغز برای ایجاد غدد رطوبتی در زیر بغل را مهار می کند و از تعرق جلوگیری می کند. باید بگوییم که تزریق بوتاکس علاوه برمهار تعرق زیر بغل، در سایر قسمت ها نیز جلوگیری به عمل می آورد و اجازه نمی دهد که دمای بدن افزایش پیدا کند.

روش تزریق بوتاکس زیر بغل

در ابتدا متذکر می شویم که برای این که از تعرق بیش از اندازه زیر بغل مصون باشید باید به یک دکتر پوست خبره مراجعه نمایید. متاسفانه برخی از متقاضیان این پروسه را در بعضی از آرایشگاه ها اعمال می کند که علاوه بر صرف هزینه مضاعف عوارض جبران ناپذیری را نیز برایشان در پی دارد.

پزشک در وهله اول با استفاده از سوزنی کوچک، در چند ناحیه از زیر بغل تزریق را انجام می دهد و بلافاصله جهت کنترل درد کمپرس یخ را قرار می دهد تا بی حس شود و بیمار هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس ننماید.

پزشک معمولا از 50 واحد بوتاکس در هر کدام از قسمت های زیر بغل استفاده می کند. متقاضی بعد از تزریق می تواند به امور روزمره زندگی و روتین خود باز گردد.

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس بعد از 2 تا 7 روز قابل مشاهده می باشد و جهت تکرار این پروسه بهتر است که 6 ماه بعد از اولین جلسه رخ دهد.

نکاتی قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل

 • افراد باید 3 روز قبل از تزریق از شیوکردن زیر بغل اجتناب ورزند.
 • بهتر است در صورت مصرف هرگونه دارو به خصوص قرص های رقیق کننده خون، حتما به پزشک معالج اطلاع دهند، چرا که بعد از تزریق باعث ایجاد تورم و کبودی خواهد شد.
 • از دستکاری نمودن ناحیه اجتناب شود زیرا اثرات خود را از دست می دهد.
نکات قبل از بلفاروپلاستی

خواص تزریق بوتاکس

آیا بوتاکس بهترین روش  برای از بین بردن چین و چروک های ناشی از پیری روی صورت است؟ برای پاسخ به این پرسش مطلب زیر را دنبال کنید.

احتمالا تا به حال در مورد تزریق بوتاکس شنیده اید یا شاید خودتان یک و چند بار آن را تجربه کرده کرده باشید.

بوتاکس نوعی سم است که از طریق باکتری تولید شده و پس از رقیق و ضعیف شدن موجب کنترل حرکت عضلات صورت می شود تا از به وجود آمدن چین و چروک روی صورت خودداری نماید. امروزه شایع ترین عمل زیبایی تزریق بوتاکس می باشد تا جایی که در اطراف خود بسیاری از افراد را می شناسیم که از این طریق جوانی و شادابی را برای خود به ارمغان آورده اند.

خواص تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس خوب است؟

برای رفع چین و چروک صورت بهترین و سریع ترین روش تزریق بوتاکس است.  این پروسه  به مدت 10 الی 20 دقیقه طول می کشد و شروع اثر آن بین 4 الی 7 روز است. پس از تزریق بوتاکس می توانید به سرعت به زندگی عادی و سر کار خود بازگردید، بدون این که کسی متوجه آن شود.

ماندگاری تزریق بوتاکس با توجه به تعداد تزریق های انجام شده در جلسات قبل بین 4 تا 6 ماه طول می کشد. اگر در یک سال هر 3 ماه تزریق بوتاکس انجام دهید، کم کم فواصل تزریق های بعدی کاهش می یابد و با تزریق بوتاکس کمتر، شاهد اثرات طولانی تری خواهید بود.

در چه مواردی که نباید بوتاکس تزریق شود؟

دربرخی موارد نباید تزریق بوتاکس انجام گیرد، که عبارتند از:

 • در صورت داشتن اختلالات انعقادی
 • مصرف برخی از داروهای ضد انعقاد خون
 • زمان بارداری
 • در سنین کمتر از 18 سال و بیشتر از 75 سال
 • در صورت داشتن بیماری هایی مانند ام اس، میاستنی گراویس، نفروپاتی، نارسایی کلیه، بیماری های قلبی و عروقی حاد
 • در صورت داشتن ضعف ایمنی و یا بیماری های عفونی مزمن
 • انجام واکسیناسیون در 2 هفته اخیر
 • فلج عضلانی بی دلیل
تماس با دکتر زمانی نیا

آیا بوتاکس موجب افسردگی می شود؟

تزریق بوتاکس اطراف چشم،  لبخند افراد را تحت تاثیر قرارمی دهد و این تصور را به وجود می آورد که گویی آن ها اصلا نمی خندند. با در نظر گرفتن این نکته که شادی و خوشحالی درونی است و خندیدن می تواند درخوب جلوه دادن شادی ما اثر بخش باشد، بنابراین می توان گفت که انجام بوتاکس می تواند به افسرده شدن کمک کند.

یک درمان جدید از طریق تزریق بوتاکس

از تزریق بوتاکس می توان برای درمان برخی بیماری ها مانند رفع چین و چروک و جوانسازی پوست صورت، برطرف کردن اسپاسم گردن، میگرن و درمان اختلالات ماهیچه های چشم استفاده نمود.

اخیرا برای بالابردن سینه تزریق بوتاکس استفاده می شود. تزریق بوتاکس به ماهیچه های کوچک قفسه سینه، موجب برگشت ماهیچه های سینه و درمان افتادگی آن می شود. البته این تنها در حد یک نظریه بوده و هنوز انجام آن تصویب نشده است.

مزایای تزریق بوتاکس

اخیرا یکی از پروسه های زیبایی که در بین افراد مخصوصا خانم ها مورد استقبال واقع شده است، تزریق بوتاکس می باشد که به منظور برطرف نمودن چین و چروک، شلی و افتادگی پوست صورت بسیار مثمرثمر می باشد. در این مقاله سعی شده است در مورد مزایای تزریق بوتاکس و کاربرد آن به طور جامع و مفصل پرداخته شود، جهت کسب اطلاعات لازم در این زمینه بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه بفرمایید. پس با ما همراه شوید…

بوتاکس چیست؟

بوتاکس از ماده ای به نام سم کلستریدیوم بوتولینوم که در اطراف ما یافت می شود، ساخته شده است که به منظور فلج نمودن عضلات و ماهیچه های فعال زائد کاربرد دارد. شایان ذکر است که بگوییم از این سم در زمینه زیبایی و همچنین درمانی نیز استفاده می شود.

علل تزریق بوتاکس

بوتاکس به منظور برطرف نمودن چین و چروک صورت، خطوط ناشی از انقباضات، آسیب و صدمه های عصب صورت در اثر تابش نورخورشید و اثرات نیروی جاذبه، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و اسیدی مورد استفاده واقع می شود و بهترین کارایی را برای متقاضی به همراه می آورد.

روش تزریق بوتاکس

بوتاکس روشی ایمنی و غیر تهاجمی است که دکتر پوست آن را در مطب مجهز و یا کلینیک به صورت سرپایی بدون ایجاد هیچ گونه برش تزریق می کند. روند تزریق بدین صورت است که سوزنی ظریف و باریک به سطح زیرین پوست وارد می کنند که بعد از این پروسه به منظور کاهش درد می توان از کمپرس یخ جهت التیام درد و سوزش استفاده کرد. این عمل نیاز به هیچ گونه آمادگی قبل از تزریق ندارد و تنها پزشک پرونده سلامت جسمی و روحی فرد را مورد ارزیابی قرار می دهد. چون این تزریق غیر جراحی می باشد در نتیجه متقاضی بعد از آن توانایی پرداختن به فعالیت های روزمره خود را دارد و نیاز به استراحت و بستری شدن ندارد.

گفته می شود که در جلسات اولیه دکتر پوست از دوزهای پایین جهت تزریق استفاده می کند تا واکنش بدن را بسنجد اما در جلسات بعدی در صورت لزوم میزان دوز آن مقداری بیشتر می شود.

نواحی تزریق بوتاکس در زمینه زیبایی و درمانی

اگر تزریق بوتاکس در جهت زیبایی مورد استفاده قرار گیرد در نواحی همچون موارد زیر کاربرد دارد که شامل:

 • اطراف و گوشه های دو چشم
 • اطراف دو ابرو
 • خطوط اخم
 • برطرف کردن خط خنده
 • چین و چروک صورت
 • خطوط افقی پیشانی
 • شلی و افتادگی صورت
 • و…

اما اگر بوتاکس در زمینه درمانی مورد استفاده قرار گیرد، در موارد ذیل کاربرد دارد که عبارتند از:

 • رفع تعریق زیر بغل
 • اصلاح لبخند لثه ای
 • برطرف نمودت تعریق کف دست و پا
 • درمان میگرن های شدید
 • و…

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس باعث مسدود نمودن سیگنال های عصبی و انقباضات عضلات می شود که چین و چروک و خطوط موجود در صورت را کاملا محو می نماید و در نتیجه جوانسازی و زیباسازی پوست را برای فرد به ارمغان می آورد.

دیگر مزایای تزریق بوتاکس شامل:

 • بدون نیاز به جراحی نتایج طبیعی و قابل مشاهده خواهد بود.
 • باعث لطیف و نرم شدن پوست می شود به گونه ای که صورت طبیعی خواهد شد و اطرافیان متوجه تزریق نمی شوند.
 • روشی بی درد می باشد که پزشک از مواد بی حسی در این پروسه استفاده می کند.

عوارض تزریق بوتاکس

همانطور که متذکر شدیم، تزریق بوتاکس با سم باکتریایی است که باید به پزشک باتجربه و خبره مراجعه شود تا هیچ گونه عوارض جانبی را درپی نداشته باشد، اما درصورت بروز هرگونه علائم نباید نگرانی و استرس به متقاضی دست دهد، چراکه بعد از گذشت چند روز کاملا برطرف می شود.

برخی از عوارض تزریق بوتاکس شامل:

 • خشک شدن چشم ها
 • سر درد
 • حساسیت های پوستی
 • تاری و دو بینی
 • راش و یا خارش

نکات بعد از تزریق بوتاکس

برخی مراقبت ها را بلافاصله بعد از تزریق باید رعایت شود که این نکات را پزشک باید قبل و بعد از پروسه تزریق به متقاضی آموزش خواهد داد.

 • بعد از تزریق فرد می تواند به منظور بی حس نمودن موضع از یخ و یا کمپرس های سرد استفاده کند.
 • فرد باید بعد از تزریق از ماساژ دادن و مالش و همچنین وارد آمدن کوچک ترین فشار به محل مذکور جلوگیری به عمل آورد.
 • زمان شستشوی صورت فرد نباید دست را محکم به صورت بزند زیرا فشار را به ناحیه تزریق وارد می نماید.
 • از خوابیدن و یا قرار دادن صورت رو به سمت پایین اجتناب شود به خصوص اگر در ناحیه بین دو ابرو تزریق صورت گرفته باشد.
 • انجام فعالیت های سنگین و ورزش برای چند روزی ممنوع می باشد.
 • به هیچ وجه فرد نباید در معرض مستقیم نورخورشید و یا موادهای شیمیایی و اسیدی قرار بگیرد.
 • تحت هیچ شرایطی نباید در معرض حرارت قرار گیرد، چرا که باعث کبودی، افزایش التهاب و بالا رفتن فشارخون می شود.

تزریق بوتاکس برای چه افرادی ممنوع می باشد؟

 • بیماران روحی و روانی
 • بیماران دیابتی، قلبی و عروقی
 • افراد عصبی
 • خانم های باردار و شیرده

نکته: افرادی که با مصرف برخی داروهای خاص که  باعث رقیق شدن خون آنان می شود نیز نباید بوتاکس تزریق کنند.

بیشتر افراد خواهان دانستن این موضوع هستند که چرا با تزریق بوتاکس نتایج خوب و ایده آلی را مشاهده نمی کنند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که  برخی از افراد با تزریق بوتاکس پوست صورتشان واکنش زیادی را نشان نمی دهد یا تزریق بوتاکس را پزشکی آماتور انجام می دهد که باعث فلج نمودن برخی عصب های نادست می شود. اما ممکن است که در بعضی از افراد با تزریق بوتاکس باعث تولید آنتی بادی علیه پوست می شود و نتیجه دلخواهی را برای متقاضی به همراه نمی آورد.

متقاضی باید پیش از شروع تزریق بوتاکس یا دیگر تزریقات زیبایی از جمله تزریق ژل یا تزریق فیلر و… حتما مزایا و عوارض آن را بداند تا با دید باز و آگاهی کامل این عمل را انجام دهد. بهتر آن است که برای این پروسه حتما مشاوره های لازم را با دکتر پوست انجام دهد.

بوتاکس در چه مواردی کاربرد دارد؟

بوتاکس نوعی تولید پروتئینی می باشد که از باکتری به نام کلستردیوم بوتولنیوم که این محصول باکتریایی باعث می شود که واسطه انتقال پیام ها و عضله های عصبی رااز عصب به عضله، خنثی می نماید و انتقال پیام عصبی از عصب به عضله را به صورت مقطعی و موضعی را کاملا مختل می کند.

سه روز بعد از بوتاکس

ما در این مطلب سعی نموده ایم که به توضیح جامع و مفصل پیرامون تزریق بوتاکس و همچنین بوتاکس در چه مواردی کاربرد دارد؟ بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ادامه مطلب ما را همراهی کنید…

بوتاکس چیست و از چه موادی ساخته شده است؟

بوتاکس نوعی ماده سمی است که در قالب تزریق مورد استفاده واقع می شود، که با هدف فلج نمودن عضلات فعال ایجاد کننده چین و چروک کاربرد دارد. باید بگوییم که این ماده ایمن و بی خطر است که اگر به پزشک پوست باتجربه مراجعه شود هیچ گونه عوارضی را برای فرد به همراه نخواهد آورد، اما در صورت مراجعه به متخصص آماتور ممکن است که با تزریق نادرست از این سم وارد گردش خون فرد گردد، در نتیجه عواقبی را به بار خواهد آورد.

موارد کاربرد تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس را می توان هم برای درمان و هم برای زیبایی به کار برد که دکتر پوست باتوجه به شرایط متقاضی و یا بیمار آن را تجویز می کند.

تزریق بوتاکس اگر برای درمان صورت گیرد، در زمینه درمان میگرن مزمن، انقباضات عضلانی در مواردی که نباید صورت بگیرد، مثانه پرکار یا بیش فعال، افتادگی پلک، تعریق بیش از حد و… مورد استفاده وقع می شود.

اما اگر در زمینه زیبایی و استتیک  تجویز شود، برای نواحی همچون: خطوط پیشانی، بالا بردن گوشه های لب، برطرف نمودن چروک گردن، بالا بردن نوک بینی، خطوط اخم و خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم ها و ابروها به کار می رود.

نکات بعد از تزریق بوتاکس

پروسه تزریق بوتاکس وقت گیر و زمان بر نمی باشد و در صورتی که پزشک پوست خبره و حرفه ای باشد، بعد از بی حس نمودن موضع این فرآیند را در عرض 10 الی 15 دقیقه و با احتیاط تزریق می کند.

اما متقاضی باید چند نکته را برای مشاهده نتیجه سریع رعایت کند، که شامل:

 • از ماساژ دادن و دستکاری نمودن ناحیه تزریق بشدت اجتناب ورزد.
 • اگر بوتاکس را در ناحیه  خط اخم و خط لبخند تزریق شود؛ باید به مدت 4 ساعت متقاضی به طور مداوم اخم و لبخند را تکرار کند تا مواد تزریقی اقدام به جذب عضله ای بهتری را انجام دهد.
 • ازمصرف هرگونه دارو قرص حاوی آنتی بیوتیکی چه قبل و چه بعد از تزریق اجتناب شود و بهتر است که به پزشک قبل از تزریق اطلاع داده شود.
 • بهتر است تا 24 ساعت استحمامی صورت نگیرد.
 • برای بررسی نهایی می توان به پرشک پوست مراجعه کرد.

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس نیز به عوامل زیادی بستگی دارد که فرد حتما باید به پزشک مراجعه کند تا دکتر پوست با توجه به: سن و سال، جنسیت فرد، آناتومی صورت، مقدار چین و چروک موجود، تعداد جلسات مورد نیاز، نوع برند انتخابی بوتاکس و دیگر عوامل هزینه را تعیین کند.

 

سوالات متداول تزریق بوتاکس

برای مشاوره تزریق بوتاکس طبیعی می توانید با شماره های 44961622 یا 09128914595 تماس بگیرید یا اسم و شماره تان را در فرم زیر وارد کنید:

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (ارتش) فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *