بوتاکس پیشانی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

بوتاکس پیشانی

خطوط افقی یا چروک های پیشانی در طول پیشانی قرار دارند که با حالاتی از قبیل  اخم کردن ، ابرو بالا انداختن و.. افزایش یافته و باعث پیر به نظر رسیدن چهره فرد می شود . خانم ها اغلب ابروهایی با قوس زیاد می پسندند . در حالی که آقایان معمولا ابروهای صاف و بدون قوس را ترجیح می دهند .

از بین بردن خطوط پیشانی

درمان خطوط افقی پیشانی با تزریق بوتاکس انجام می شود که عضله عریض فرونتالیس را هدف قرار می دهد که روی پیشانی تا خطوط اتصال تمپورال کشیده شده است . الیاف عضله فرونتالیس یه صورت عمودی قرار گرفته اند و انقباض این عضله بالابرنده ابروها را بالا می برد . 2 سانتی متر تحتانی آن بیشترین تاثیر را روی ارتفاع و شکل ابروها دارد .

عکس بوتاکس-پیشانی

عکس بوتاکس-پیشانی

ارزیابی قبل از تزریق بوتاکس پیشانی

  • در ابتدا خطوط افقی پیشانی در دو حالت دینامیک ( انقباض عضلات ) و استاتیک ( در حالت استراحت ) ارزیابی می شود .
  • فرم ابروها در هر دو حالت استاتیک و دینامیک بررسی می شود .
  • افتادگی یا پتوز ابروها و آویزان یا شل بودن پوست ( درماتوشالازی پلک فوقانی ) در حالت استراحت عضله فرونتالیس ارزیابی می شود . بیماران با این وضعیت اغلب خطوط افقی در پیشانی شان دارند که به دلیل انقباض عضله فرونتالیس جهت جبران و بالاآوردن ابروهای پایین یا کاهش شلی پوست پلک فوقانی ایجاد شده اند . هر چند که درمان با بوتاکس می تواند این خطوط را بهبود بخشد اما باعث بدتر شدن وضعیت های درمان می شود . بنابراین بهتر است از درمان خطوط پیشانی در افراد با پتوز ابرو و درماتوشالازی خودداری کرد . البته پزشکانی که در مورد محل تزریق و دوز مناسب در این محل تجربه کافی دارند ممکن است چنین بیمارانی با این وضعیت های چالش برانگیز را نیز برای درمان انتخاب کنند .

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست در غرب تهران با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی

از بیمار خواسته می شود که ابروها را بالا ببرد طوری که انگار متعجب شده است . همچنن پیشانی خود را بالا بیندازد . برای اغلب بیماران نیاز به بی حسی نیست در صورت لزوم پزشک از یخ استفاده می کند .

دوز تزریق بوتاکس پیشانی

دوز تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی برای خانم ها و آقایان یکسان نیست . برای خانم ها بینی 15 تا 5/22 واحد و برای آقایان 20-25 واحد تزریق می شود .

ماندگاری بوتاکس پیشانی

معمولا میزان ماندگاری بوتاکس بر پیشانی تا 3 الی 4 ماه می باشد و بعد از آن نیاز به تزریق مجدد دارد . اگر در زمان مشخص تزریق انجام شود مدت زمان فواصل برای ترمیم کاهش می یابد.

درمان سردرد بعد از بوتاکس پیشانی

سردرد بعد از تزریق بوتاکس طبیعی است و بعد از 24 ساعت برطرف می شود . باید به این نکته توجه داشت که این سم توسط دکتر پوست و در مراکز و کلینیک های پوست و مو انجام شود در غیر اینصورت عوارضی از جمله افتادگی ابرو یا پلک متوجه فرد می شود .

پاسخ

Call Now Button