ترمیم بوتاکس  

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

ترمیم بوتاکس

بوتاکس همان سم تضعیف شده بوتولینوم است که برای رفع چین و چروک ریز پیشانی و دور چشم استفاده می شود . این سم باعث می شود رابطه عصب و عضله بهم می ریزد . در حالت طبیعی  عصب فرمان می دهد و عضلات منقبض می شوند. این سم مانع از فرمان عصب می شود در نتیجه عضلات شل می شوند . اگر عضله ای گرفته باشد ، شل می شود. اگر چروکی در صورت ایجاد شده باشد ، با تزریق این سم چروک باز می شود .

کاربرد تزریق بوتاکس

  1. درمانی
  • درمان لوچی چشم
  • درمان دوبینی
  • درمان میگرن و سردرد
  • درمان تعریق بیش از حد
  1. زیبایی

از بوتاکس به همراه مزوتراپی در رفع چین و چروک ریز صورت نیز استفاده می شود .

قبل و بعد بوتاکس

.

عکس قبل و بعد بوتاکس

عکس قبل و بعد بوتاکس

نقاط تزریق بوتاکس

بوتاکس در گذشته جنبه درمانی داشته است و در رشته چشم پزشکی از جمله درمان انحراف چشم استفاده می شده است . امروزه علاوه بر درمان برای زیبایی و جوانسازی پوست نیز استفاده می شود . نقاطی که تزریق این ماده انجام می شود به شرح ذیل می باشد :

  • پیشانی

با گذشت زمان و استفاده بیش از حد از عضلات پیشانی مانند اخم کردن باعث می شود عضلات منقبض می شود و ماده ای ترشح می کند که باعث ایجاد چروک می شود . بوتاکس اد مانع از ترشح این ماده شده در نتیجه انقباض عضلانی متوقف می شود . عضله شل شده و پوست به تدریج صاف می شود .

  • اطراف چشم

چروک هایی در اطراف چشم ایجاد می شود که بهترین روش از بین بردن آنها تزریق بوتاکس می باشد . کنار چشم بهترین نقطه برای تزریق می باشد .

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

  • خط اخم

استفاده از عضلات بالای ابرو و افزایش سن باعث ایجاد خط اخم می شود که با تزریق این ماده در بالای ابرو به تدریج برطرف می شود .

  • اطراف لب

بوتاکس برای قسمت تحتانی صورت توصیه نمی شود زیرا نه تنها تاثیر چندانی ندارد بلکه ممکن است عوارضی برای فرد ایجاد می کند . بهتر است برای اطراف لب و حجیم کردن آن از تزریق ژل استفاده شود.

فیلم تزریق بوتاکس

ترمیم بوتاکس

بوتاکس 4 تا 7 ماه ماندگاری دارد و بعد از این مدت برای قوام مجدد عضلات صورت مجدد باید تزریق انجام شود . آیا باید تا آخر عمر تزریق کرد ؟ واقعیت اینست که تاثیر این ماده موقت است و مادام العمر نیست و باید بعد از از بین رفتن اثر آن تزریق مجدد انجام داد . ولی در صورتی که به موقع تزریق انجام شود فواصل بین ترمیم بوتاکس به تدریج کمتر می شود و نیازی به ترمیم در فواصل مشخص نیست

سن تزریق بوتاکس

به منظورزیبایی از زمانی که چروک ها ظاهر شود که معمولا از سن 20 سالگی می باشد می توان تزریق انجام داد ولی برای درمان می توان از سن 2 سالگی تزریق را انجام داد . برای سن های بالای 70 سال نیز بهتر است از روش های دیگری استفاده کنند . زیرا در سن بالا پوست به خودی خود شل می باشد و بوتاکس پوست را شل تر می کند.

نتیجه

تاثیر بوتاکس مادام العمر نیست و برای ماندگاری تاثیرآن باید در فواصل منظم تزریق شود . ولی در صورتی که در زمان های مشخص تزریق شود فواصل مراجعه برای ترمیم کمتر می شود .

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button