بهترین دکتر کاشت مو در تهران

مدت زمان مطالعه 18 دقیقه
 

 • چرا در عصر حاضر در بین دوستان و آشنایان، افراد کم مو کمتر میبنیم؟
 
 • چرا کم پشتی و کچل بودن مردان دیگر برای خانم ها یک معیار منفی نیست؟
 
کاشت مو در مردی جوان

مو کم پشت در زنان

زیرا داشتن حجم ایده آلی از مو امروزه یک آرزو نیست، بلکه به آسانی می توان با روش ها و متدهای روز دنیا عمل تقویت مو، کاشت مو را توسط دکتر کاشت مو، در هر سنی و برای تمامی افراد انجام داد. تنها چند مسئله حیاتی باقی می ماند که قبل از عمل کاشت مو باید بدانید که در دریافت یک نتیجه ایده آل از فرآیند پیوند و کاشت مو بسیار موثر است.

ریزش مو

ریزش مو در هر سنی ممکن است اتفاق بیافتد که اغلب در سنین بالا بیشتر مشاهده می شود اما جای نگرانی ندارد زیرا امروزه در کشور ما بیش از 22 مرکز تخصصی پوست و مو و بیش از 1000 نفر متخصص و دکتر پوست وجود دارد، در گذشته برای برخی بیماری های پوستی درمان های کمی وجود داشت آن هم در یک یا دو مرکز در کل کشور که از داروهای ترکیبی استفاده می شد، امروزه با گسترش مراکز پوستی و افزایش تعداد متخصصین در این رشته، بسیاری از بیماری ها درمان پذیر هستند و به علاوه امور زیبایی که می تواند خواص درمانی نیز داشته باشد مانند: کاشت مو، نیز پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

تاثیر کاشت مو

اما قبل از آنکه درباره کاشت مو و مراحل آن اطلاعاتی ارائه دهیم، باید بدانیم علت ریزش مو در افراد چیست و چگونه می توان با ریزش مو مقابله کرد؟

یکی از عناصر مهم که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی هر فردی دارد، موهای پر پشت و جذاب است اما ریزش مو هم یک مسئله بسیار شاع است، به علت های مختلفی ممکن است در سنین متفاوت در خانم ها و آقایان شاهد ریزش مو شدید و در نهایت کم پشتی و حتی کچلی سر باشیم، که خوشبختانه امروزه می تاون به خوبی ریزش مو را درمان کرد و یا کاشت و پیوند مو را انجام داد، در ادامه علل ریزش مو را خواهیم گفت:

پیوند مو طبیعی


علل شایع ریزش مو در آقایان و خانم ها چیست؟

مراحل ریزش مو در مردان

 

 

به طور کلی ریزش مو در آقایان شایع تر است، در ادامه به علل ریزش مو اشاره شده است:

 1. یکی از فرم های هورمون تستسترون به فولیکول های مو حمله کرده که باعث سستی و تضعیف فولیکول مو در آقایان می شود و ریزش مو از پشت سر و کناره های سر آغاز خواهد شد.
 2. تغییرات هورمونی در خانم ها ممکن است منجربه ریش مو شدید شود.

از دیگر دلایل عمومی ریزش مو:

 • ژنتیکی و سابقه خانوادگی
 • عدم مراقبت از مو و شرایط نامناسب آن
 • افزایش سن
 • ابتلا به برخی بیماری ها
 • مصرف گروهی از داروها
 • استرس و اضطراب

راه های درمانی متداول برای ریزش مو


کاشت مو چیست؟

اگر بخواهیم کاشت مو را به زبان ساده توضیح دهیم، طی فرآیند کاشت مو، فولیکول های آسیب دیده مو ترمیم یافته و دوباره رشد خواهند یافت و با برداشت واحدهای فولیکول های مو از بانک مو فرد، دسته بندی و آماده سازی گرافت ها و در نهایت کاشت گرفت انجام خواهد گرفت.


آمادگی برای کاشت مو

آمادگی کاشت مو

 

افرادی که فشار خون یا دیابت دارد محدودیتی در انجام کاشت مو ندارند اما باید به دکتر پوست خود اطلاع دهند . البته این جراحی را به شرطی می توان انجام داد که این بیماری ها کنترل شده باشد. بدین معنا که فرد فشار خون بالا ( 20-22 ) نداشته باشد. این مسئله مهم است زیرا اگر فرد فشار خون بالایی داشته باشد و کاشت مو انجام دهد، داروهایی که بعد از عمل باید مصرف کند باعث افزایش فشار خون می شود. به همین دلیل باید فشار خون باید قبل از جراحی کنترل شود. افرادی که بیماری قلبی دارند بهتر است این جراحی را انجام ندهند، زیرا داروی اصلی که در کاشت مو استفاده می شود (اپی نفرین) که اثر مستقیمی روی قلب و عروق می گذارد. ولی در صورتی که در شرایط خاصی انجام شود می توان جراحی کرد.

 

 • تا یک ماه استخر و سونا نروید.
 • از قرار گرفتن در معرض سرما و گرما شدید و آلودگی هوا و گرد و خاک خودداری کنید.
 • از انجام ورزش سنگین اجتناب کنید.

قیمت کاشت مو دکتر زمانی نیا

یکی از شایع ترین دلیل مراجعه بیماران به دکتر پوست درمان بیماری های پوستی است. بیماری های پوستی فرد را از جامعه جدا می کند. جالب است بدانید برخی از بیماری های پوست و مو درمان نمی شود بلکه کنترل می شود. البته بسیاری از بیماری های پوست و مو با درمان های نوین قابل درمان هستند. امروزه کشور ما جزو کشورهای برتر دنیا در درمان بیماری های پوستی می باشد. یکی از این موارد سلول های بنیادی است که به جرات می توان گفت ایران در رده سه کشور دنیا قرار گرفته است. از این طریق می توان لک های پوستی را از بین برد. همین باعث شده است که افرادی از اروپا برای درمان بیماری های پوستی به کشور ما می آیند تا اقدامات درمانی انجام دهند. یکی از دلایل مراجعه آنها اینست که داروهای پوستی در اروپا تحت پوشش بیمه نیستند در صورتی که در کشور ما تحت پوشش بیمه می باشد.

ممکن است هزینه فرایند و مراحل کاشت مو قابل توجه باشد، اما برای آنکه موی کاشته شده در نهایت دقت و کیفیت باشد اغلب شامل هزینه قابل توجهی است زیرا تاثیرات بسیاری زیاد و مهمی در زیبایی طبیعی فرد دارد.


مراحل کاشت مو

در این قسمت مراحل کاشت مو را به اختصار توضیح خواهی داد:

مراحل کاشت مو شماتیکقبل از انجام کاشت مو:

 1. مشاوره انجام خواهد شد و بیمار به دکتر پوست مراجعه کرده و پوست، شرایط فیزیکی، وضعیت جسمانی وی بررسی شده و در صورت نیاز آزمایشات چکاب هایی انجام می شود و در صورت تایید پزشک کاشت مو طبق مراحل زیر انجام می شود:
 2. نخست بی حسی موضعی انجام شده و محل برداشت و کاشت مو کاملا بی حس خواهد شد.
 3. از نواحی که می تواند بانک موی مناسبی برای برداشت واحدهای فولیکول مو باشد، که اغلب از پشت سر تعداد واحد های فولیکول م مورد نیاز با ابزاری مخصوص برداشته می شود.
 4. در مرحله ی بعد، گرفت ها دسته بندی و آماده سازی می شود تا واحد های فولیکول مو با تراکم مشخص انتخاب شده و آماده کاشت شوند.

در آخر پیوند بافت مو در محل مناسب انجام می شود و فرآیند کاشت مو پایان می یابد و از این پس (مراقبت های بعد از کاشت مو) بسیار مهم است.


کاشت موی سر به دو دسته تقسیم می شود

مرتب کردن واحد فولیکول

 

کاشت مو به روش های گوناگونی انجام می گیرد و تا محدوده ای از مراحل کاشت مو در کاشت موی سر، کاشت ریش و سبیل، یکسان هستند اما تفاوت های مهمی هم دارند، انتخاب یک روش درمانی مناسب علاوه بر صلاح دید پزشک به میزان ریزش مو نیز بستگی دارد، در ادامه به مرحل کاشت موی سر اشاره شده است:

 

 • کاشت مو کم تهاجمی

یکی از روش هایی که بدون کمترثین برشی واحهای فولیکول مواستخراج می شود، آن است که سراخ های باقطری بسیار اندک ایجاد شده و واحد فولیکول مو استخراج می شود و سپس کاشت مو در نقاط کم مو انجام می شود.

 
 • کاشت مو با ایجاد برش

یک راه مناسب برای کاشت مو، ایجاد برشی در پوست ناحیه ی پوست سر است که گرافت ها به صورت نواری از این ناحیه برداشته شود، فولیکول های برداشته شده مرتب، دسته بندی و برای کاشت آماده سازی می شوند. سپس محل برش ایجاد شده باید بخیه زده سود، بدین ترتیب این روش نسبت با روش قبلی دوره نقاهت طولانی تری خواهد داشت.


مرحله مرحله کاشت مو

انواع روش های کاشت مو

ریزش مو مشکلی است که 85 درصد مردان و 40 درصد زنان را تحت تاثیر قرار داده است. از روش های متعددی برای درمان این بیماری استفاده می شود. جراحی کاشت مو یکی از موثرترین روش ها و نوعی جراحی کم تهاجمی است که در آن موهایی را که از سایر قسمت های سر برداشته شده به نواحی کم پشت یا بدون مو پیوند می زنند. پزشکان از دهه 1950 این پیوندها را انجام می دهند، اما در سال های اخیر تکنیک ها بسیار تغییر کرده است که اصلی ترین و رایج ترین انواع آن شامل متد های زیر است:

 • استخراج واحد فولیکولی (FUE)
 • پیوند واحد فولیکولار (FUT)
 • SUT
 • FIT
 • روش ترکیبی

پیوند واحد فولیکولار | FUT

Follicular Unit Transplantation

آماده سازی و کاشت موروش کاشت FUT واحد فولیکولار که به آن جراحی فولیکولار واحد استریپ (follicular unit strip surgery (FUSS یا روش نواری نیز گفته می شود، یک عمل کم تهاجمی است که برای کمک به پوشاندن لکه های طاس ناشی از ریزش مو به کار می رود. در این تکنیک، جراح یک نوار باریک از پوست ناحیه پشت سر یا اطراف سر بیمار را به صورت افقی برش داده و خارج می کند. اندازه دقیق نوار به تعداد فولیکول های مورد نیاز بیمار برای پوشاندن نقاط طاس بستگی دارد. عرض این نوار معمولاً از 1 تا 1.5 سانتی متر (0.4 تا 0.6 اینچ) بیشتر نیست. سپس این نوار باریک را کنار گذاشته و پوست سر را با بخیه می بندد. این ناحیه بلافاصله توسط موهای اطراف پنهان می شود.

در مرحله بعد، تیم جراح نوار پوست سر برداشته شده را به 500 تا 2000 واحد پیوند کوچک تقسیم می کند که هر کدام موهای جداگانه یا چند مو دارند. فولیکول های مو که به صورت جداگانه از نوار خارج شده اند، دوباره در پوست سر شما قرار می گیرند و با توجه به نیاز بیمار در مناطق گیرنده دوباره کاشته می شوند. تعداد و نوع کاشت، به نوع مو، کیفیت، رنگ و اندازه منطقه پیوند بستگی دارد. این جراحی در پوشاندن خط موی عقب رفته ناشی از طاسی الگوی مردانه بهترین عملکرد را دارد.

مشاهده نمونه کارهای کاشت مو توسط دکتر سمیه زمانی نیا

 

 • در واقع بخشی از مو و پوست از قسمت های پشتی مو به شکل نواری برداشت می شود. این نوار ها زیر میکروسکوپ قرار می گیرد تا بتوانند موها را به صورت دسته ای جدا کنند.
 • هر دسته مو یک گرافت نامیده می شود که شامل چند عدد تار مو است.
 • هر گرافت مو در بخش های جلویی سر کاشته می شود. بنابراین کاشت به شکل تار به تار نیست و دسته ای از موها با هم کاشته می شوند.
 • در بخش هایی از سر که به عنوان منبع برداشت مو هستند بعد از برداشتن نوار های مویی باید بخیه انجام شود.

چه کسی کاندید مناسبی برای روش FUT است؟

در هر دو روش پیوند FUT و FUE بیمار باید به اندازه کافی روی سر خود مو داشته باشد تا بتوان از آنها برای پیوند استفاده کرد.

پیوند مو توسط دکتر زمانی نیا

 

مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (که معمولاً طاسی با الگوی مردانه نامیده می شود) بهترین کاندید برای روش FUT هستند. این حالت در مردان معمولاً در الگوی ریزش موی نوروود مشخص شده و یا خط مو به شکل M با ریزش مو در شقیقه ها ظاهر می شود. ریزش مو در زنان معمولاً از الگوی لودویگ پیروی می کند که باعث ریزش مو در قسمت بالای سر می شود. اگر یک بیماری مانند اختلال تیروئید یا آلوپسی آره آتا باعث ریزش موی بیمار شده باشد، احتمالاً جراحی FUT گزینه مناسب نخواهد بود.کاشت مو برای زنان

 


مزایای روش FUT

برخی از مزایای FUT عبارتند از:

 • اگر به تعداد زیادی فولیکول مو برای پیوند نیاز باشد، ممکن است گزینه بهتری باشد.
 • مدت زمان جراحی کوتاه تر
 • هزینه جراحی ارزان تر
 • در یک مرحله انجام می شود.

کاور ویدئو مزوتراپی مو


کاشت مو به روش FUE

جراحی های کاشت مو بین 4 تا 8 ساعت طول می کشد. جراحی FUT به طور کلی سریع تر از جراحی FUE انجام می شود. قبل از جراحی ممکن است برای بیمار داروی آرامبخش تجویز شود برای بی حس شدن پوست سر از بی حسی موضعی استفاده می شود. به همین دلیل بیمار در حین انجام عمل هوشیار و بیدار است.


استخراج واحد فولیکولی (FUE)

در روش FUE واحدهای فولیکول از مناطق مختلف سر برداشته می شود. به علاوه، جراح هر واحد فولیکولی را به صورت منفرد و یکی یکی برش می دهد و خارج می کند با این کار، جای زخم بسیار کوچکتر و کمتر قابل مشاهده است. بعد از آماده شدن فولیکول ها، ناحیه گرافت مو تمیز و بی حس می شود و سپس جراح با چاقوی جراحی یا سوزن، سوراخ یا شکاف در ناحیه طاسی ایجاد می کند و هر پیوند را با ظرافت در هر یک از سوراخ ها قرار می دهد. این فرآیند ممکن است بسیار طولانی تر از روش FUT باشد و بعضی اوقات، عمل FUE در چندین جلسه انجام می شود. این روش در بیماران با ریزش موی محدود برای مثال برای درمان بیماران مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک در کلاس 3 الگوی نوروود در مردان و یا منطقه مثلثی شکل ریزش مو به ویژه در قسمت جلوی پیشانی در زنان استفاده می شود. به دلیل اینکه تعداد فولیکول های قابل برداشت در FUE بسیار کمتر از FUT است بنابراین نمی تواند برای پوشاندن مناطق بسیار بزرگ طاس استفاده شود.

تفاوت کاشت مو FUT و FUE

مقایسه نحوه انجام روش های کاشت مو FUE و FUT

FUT و FUE هر دو از جمله روش های کاشت مو هستند که در آنها فولیکول های مو پیوند می شوند و نتایج در هر دو روش طبیعی به نظر می رسد. با این تفاوت که در FUT، جراح یک نوار از پوست پشت یا کناره های سر بیمار را برش می دهد و سپس فولیکول های مو را از این نوار استخراج می کند. اما در جراحی FUE، جراح پوست سر را به صورت نواری خارج نمی کند و به جای آن فولیکول های مو را به طور مستقیم از پوست سر خارج می کند.


مزایای روش FUE در مقایسه با FUT

FUE در حال حاضر نسبت به سایر روش های کاشت مو رواج بیشتری پیدا کرده است. برخی از مزایای FUE عبارتند از:

 • زمان ترمیم و بهبودی در ناحیه اهدا کننده سریع تر و تقریبا هفت روز است.
 • درد کمتر بعد از جراحی
 • باعث ایجاد زخم قابل توجهی نمی شود.
 • نیاز به بخیه ندارد.
 • خونریزی در حین یا بعد از عمل وجود ندارد.
 • عوارض کمتری دارد.
 • موهای سایر اعضای بدن نیز برای پیوند قابل استفاده است.
 • حتی اگر تراکم موی بیمار کم باشد باز هم می توان از این روش استفاده کرد.
 • آسیب عصبی، بی حسی یا درد دائمی ایجاد نمی کند.
 • می توان مدل موهای کوتاه در ناحیه اهدا کننده داشت.
 • یک تا دو هفته بعد از عمل می توان به فعالیت ورزشی برگشت.

مقایسه جای زخم یا اسکار در روش های کاشت مو FUE و FUT

FUE کاملاً گزینه بهتری برای افرادی است که نمی خواهند جای زخم قابل توجهی بعد از عمل داشته باشند، زیرا در این روش از از میکروپانچ های کوچک به اندازه 0.6-0.8 میلی متر برای خارج کردن فولیکول مو استفاده می شود. بنابراین جای زخم اسکارهای FUE کوچک در اندازه میکروسکوپی و گرد هستند، در حالی که اسکارهای FUT طولانی و خطی می باشند. ایجاد زخم در روش FUE کمتر است زیرا جای زخمها کوچک هستند و در پوست سر پراکنده می باشند و به همین دلیل به چشم نمی آیند. اما اسکارهای ناشی از FUT بزرگتر و همه از یک محل هستند که باعث می شود به ویژه بعد از کوتاه کردن و اصلاح موها بیشتر به چشم بیاید.


کاشت مو به روش sut

روش Sut برای کاشت مو

در روش مذکور عمل پیوند فولیکول های مو انجام می شود. مهم ترین مزایای این روش این است که بدون درد و خونریزی انجام می شود. به علاوه این که در این روش محل اسکار و زخم باقی نخواهد ماند. در نتیجه به لحاظ ظاهری نتیجه مطلوب تری حاصل می شود.

عمل پیوند فولیکول با استفاده از یک دستگاه انجام می شود و در این روش تراکم مو بسیار است.


کاشت مو به روش fit

در روش FIT با ابزاری گرافت های مو هر کدام به صورت مجزا پانچ شده و مانند روش FUT کاشت مو انجام می شود.


روش ترکیبی برای کاشت مو

همانظور که از نام این روش بر می آید این روش شامل ترکیب دو روش قبلی است. در مواردی که هیچ کدام از روش های مذکور نتواند به تنهایی نتیجه بخش باشد متخصص کاشت مو تصمیم می گیرد که هر دو روش را به صورت ترکیبی بکار گیرد.

در این روش در بخش های وسیع تری از سر، کاشت مو انجام می شود.


کاشت مو در آقایان

پیوند مو طبیعی

 

کاشت مو از جمله اعمال زیبایی است که در این روزها مردانی که دچار ریزش شدید شده اند برای این جراحی اقدام می کنند.

کاشت موی طبیعی با بکارگیری بهترین ابزار آلات و توسط متخصصین خبره انجام می شود و میزان مهارت و تجربه پزشک در دریافت یک نتیجه ایده آل بسیار مهم است. در ادامه این مقاله در بخش های مختلفی که تدارک دیده ایم اطلاعاتی دقیق و تخصصی را در زمینه کاشت مو در آقایان در اختیارتان قرار می دهیم.

 


کاشت مو در آقایان چگونه انجام می شود؟

روند کاشت مو به این نحو است که از بخش های پس سری و پشتی سر مقادیری از موهای خود فرد برداشت می شود. سپس همین موها در نواحی جلویی سر و در بخش هایی که کم پشت هستند، کاشت انجام می شود.

البته روش برداشت و کاشت نیز بر اساس تکنیک ها و روش های متعددی قابل انجام است. تکنیک انتخابی توسط متخصص کاملا با توجه به شرایط موها و میزان ریزش و مقدار مورد نیاز کاشت مو تعیین می شود.


هزینه کاشت مو در آقایان

پیوند مو در آقایانبرای برآورد هزینه های مربوط به کاشت مو عوامل متعددی دخیل هستند. برای مثال:

 • میزان کاشت و تراکم مو؛ به میزانی که تراکم مو زیاد باشد هزینه های مربوط به کاشت نیز افزایش خواهد داشت. زیرا که تعداد ساعات کاشت و نیز دشواری و پیچیدگی روند کاشت بیشتر می شود.
 • روش کاشت مو: هر کدام از روش هایی که در بخش قبلی به آن پرداختیم هزینه های اختصاصی به خود را دارد. در نتیجه در تعیین هزینه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بنابراین در ابتدا باید تحت معاینات و بررسی متخصصین قرار گیرید تا روش و نیز میزان کاشت مو برای شما مورد ارزیابی قرار گیرد تا هزینه ها مشخص شوند.


فرآیند رشد مو بعد از کاشت مو چگونه است؟

رشد مو بعد کاشت

 

 

موهای کاشته شده زمانی برای تطبیق دادن با بدن دارد بعد از این زمان مانند موهای طبیعی شروع به رشد می کند.

معمولا بعد از 2 هفته موها شروع به رشد می کند.

عوارض کاشت مو

 • تورم : بعد از کاشت مو محل جراحی ورم دارد ولی نگران نباشید بعد از 2 هفته برطرف می شود .
 • قرمزی : به دلیل برش های محل جراحی قرمزی محل زخم طبیعی است و بعد از 2 هفته خود به خود درمان می شود .
 • خارش : به دلیل رشد فولیکول های مو خارش ایجاد می شود و بعد از 14 روز برطرف می شود .

متخصص کاشت مو

بهترین دکتر کاشت مو

 

مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فرد دارد. نوع سبک زندگی ، برنامه غذایی، ژنتیک نقش مهمی در ریزش مو دارد. این مشکل بیشتر در مردان مشاهده می شود. امروزه برای این مشکل از روش کاشت مو استفاده می شود. افرادی که تاسی کامل دارند یا قسمتی از سر آنها فاقد مو می باشد، می توانند با استفاده از این روش مشکل خود را برطرف کنند. پیوند مو نیز در کلینیک ها و مطب دکتر پوست انجام می شود. حال برای یافتن بهترین دکتر کاشت مو در تهران چه باید کرد ؟برای این کار بهتر است ابتدا نمونه کارهای انجام شده توسط پزشک ای کلینیک را مشاهده کنید و قبل از انجام هر کاری با پزشک مشاوره کنید سپس تصمیم بگیرید.

 


خاتمه

ایکن کاشت مودر بخش کامنت ها که در زیر همین مقاله تدارک دیده ایم توصیه می کنیم اگر تجربه ای در زمینه کاشت مو دارید با دیگران به اشتراک بگذارید.

آیا از کاشت موی خود راضی هستید؟ به نظر شما بهترین روش برای کاشت مو کدام است؟

به علاوه این که در صورتی که پرسشی در زمینه کاشت مو در آقایان برای شما ایجاد شده است می توانید در همان بخش با ما درمیان بگذارید. زیرا که در کوتاه ترین زمان پاسخ آن را در زیر کامنت تان خواهیم آورد.


سوالات متداول درباره کاشت مو 

در صورتی که همچنان سوالی در ذهن دارید در کامنت برای ما بنویسید.

1- ممکن است موی کاشته شده با پوست سر سازگاری نداشته و فایده ای نداشته باشد؟

قبل از شروع فرایند کاشت مو، ابتدا دکتر پوست به دقت وضعیت پوست و میزان گیرایی برای پیوند مو را بررسی کرده و در صورتی که این اقدام برای بیمار مفید باشد، کاشت مو انجام خواهد گرفت.

2- کاشت مو محدودیت سنی دارد؟

اگر ریزش مو در نواحی بانک مو تثبیت نشده باشد ممکن است بعد از فرِایند کاشت دچار ریزش شود، بنابراین بهتر است بیمار حداقل 27 سال سن داشته باشد.

3- آیا کاشت مو عارضه ی خطرناکی دارد؟

کاشت مو توسط افراد متخصص و باتجربه انجام می شود و یک روش ایمن است و عوارضی همچون حساسیت های پوستی و.. قبلا توسط پزشک بررسی خواهد شد.

4- بهترین روش برای کاشت مو چیست؟

باتوجه به علت ریزش مو، بررسی وضعیت جسمی و پوستی بیمار و سن فرد، بهترین روش انتخاب می شود که ممکن است برای هر فرد روشی ویژه مناسب باشد.

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button