بهترین دکتر کاشت مو در تهران

مدت زمان مطالعه 10 دقیقه

امروزه در کشور ما بیش از 22 مرکز تخصصی پوست و مو وجود دارد. در حال حاضر بیش از 1000 نفر متخصص و دکتر پوست در کشور وجود دارد، در گذشته برای برخی بیماری های پوستی درمان های کمی وجود داشت آن هم در یک یا دو مرکز در کل کشور که از داروهای ترکیبی استفاده می شد، امروزه با گسترش مراکز پوستی و افزایش تعداد متخصصین در این رشته ، بسیاری از بیماری ها درمان پذیر هستند. حال سوال اینجاست بهترین دکتر پوست چه کسی است ؟ و کاشت مو چگونه انجام می شود؟ ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

قیمت کاشت مو دکتر زمانی نیا

یکی از شایع ترین دلیل مراجعه بیماران به دکتر پوست درمان بیماری های پوستی است. بیماری های پوستی فرد را از جامعه جدا می کند. جالب است بدانید برخی از بیماری های پوست و مو درمان نمی شود بلکه کنترل می شود. البته بسیاری از بیماری های پوست و مو با درمان های نوین قابل درمان هستند. امروزه کشور ما جزو کشورهای برتر دنیا در درمان بیماری های پوستی می باشد. یکی از این موارد سلول های بنیادی است که به جرات می توان گفت ایران در رده سه کشور دنیا قرار گرفته است. از این طریق می توان لک های پوستی را از بین برد. همین باعث شده است که افرادی از اروپا  برای درمان بیماری های پوستی به کشور ما می آیند تا اقدامات درمانی انجام دهند. یکی از دلایل مراجعه آنها اینست که داروهای پوستی در اروپا تحت پوشش بیمه نیستند در صورتی که در کشور ما تحت پوشش بیمه می باشد.

مراحل کاشت موی سر

کاشت مو به روش های گوناگونی انجام می گیرد و تا محدوده ای از مراحل کاشت مو در کاشت موی سر، کاشت ریش و سبیل، یکسان هستند اما تفاوت های مهمی هم دارند، انتخاب یک روش درمانی مناسب علاوه بر صلاح دید پزشک به میزان ریزش مو نیز بستگی دارد، در ادامه به مرحل کاشت موی سر اشاره شده است:

 • کاشت مو کم تهاجمی: یکی از روش هایی که بدون کمترثین برشی واحهای فولیکول مواستخراج می شود، آن است که سراخ های باقطری بسیار اندک ایجاد شده و واحد فولیکول مو استخراج می شود و سپس کاشت مو در نقاط کم مو انجام می شود.
 • کاشت مو با ایجاد برش: یک راه مناسب برای کاشت مو، ایجاد برشی در پوست ناحیه ی پوست سر است که گرافت ها به صورت نواری از این ناحیه برداشته شود، فولیکول های برداشته شده مرتب، دسته بندی و برای کاشت  آماده سازی می شوند. سپس محل برش ایجاد شده باید بخیه زده سود، بدین ترتیب این روش نسبت با روش قبلی دوره نقاهت طولانی تری خواهد داشت.

ریزش مو مشکلی است که 85 درصد مردان و 40 درصد زنان را تحت تاثیر قرار داده است. از روش های متعددی برای درمان این بیماری استفاده می شود. جراحی کاشت مو یکی از موثرترین روش ها و نوعی جراحی کم تهاجمی است که در آن موهایی را که از سایر قسمت های سر برداشته شده به نواحی کم پشت یا بدون مو پیوند می زنند. پزشکان از دهه 1950 این پیوندها را انجام می دهند، اما در سال های اخیر تکنیک ها بسیار تغییر کرده است که اصلی ترین و رایج ترین انواع آن شامل متد های زیر است:

 • استخراج واحد فولیکولی (FUE)
 • پیوند واحد فولیکولار (FUT)

 

پیوند واحد فولیکولار (Follicular Unit Transplantation (FUT

روش کاشت واحد فولیکولار FUT که به آن جراحی فولیکولار واحد استریپ (follicular unit strip surgery (FUSS یا روش نواری نیز گفته می شود، یک عمل کم تهاجمی است که برای کمک به پوشاندن لکه های طاس ناشی از ریزش مو به کار می رود. در این تکنیک، جراح یک نوار باریک از پوست ناحیه پشت سر یا اطراف سر بیمار را به صورت افقی برش داده و خارج می کند. اندازه دقیق نوار به تعداد فولیکول های مورد نیاز بیمار برای پوشاندن نقاط طاس بستگی دارد. عرض این نوار معمولاً از 1 تا 1.5 سانتی متر (0.4 تا 0.6 اینچ) بیشتر نیست. سپس این نوار باریک را کنار گذاشته و پوست سر را با بخیه می بندد. این ناحیه بلافاصله توسط موهای اطراف پنهان می شود.

در مرحله بعد، تیم جراح نوار پوست سر برداشته شده را به 500 تا 2000 واحد پیوند کوچک تقسیم می کند که هر کدام موهای جداگانه یا چند مو دارند. فولیکول های مو که به صورت جداگانه از نوار خارج شده اند، دوباره در پوست سر شما قرار می گیرند و با توجه به نیاز بیمار در مناطق گیرنده دوباره کاشته می شوند. تعداد و نوع کاشت، به نوع مو، کیفیت، رنگ و اندازه منطقه پیوند بستگی دارد. این جراحی در پوشاندن خط موی عقب رفته ناشی از طاسی الگوی مردانه بهترین عملکرد را دارد.

 

مراحل انجام کاشت مو

جراحی های کاشت مو بین 4 تا 8 ساعت طول می کشد. جراحی FUT به طور کلی سریع تر از جراحی FUE انجام می شود. قبل از جراحی ممکن است برای بیمار داروی آرامبخش تجویز شود برای بی حس شدن پوست سر از بی حسی موضعی استفاده می شود. به همین دلیل بیمار در حین انجام عمل هوشیار و بیدار است.

 چه کسی کاندید مناسبی برای روش FUT است؟

در هر دو روش پیوند FUT و FUE بیمار باید به اندازه کافی روی سر خود مو داشته باشد تا بتوان از آنها برای پیوند استفاده کرد.

مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (که معمولاً طاسی با الگوی مردانه نامیده می شود) بهترین کاندید برای روش FUT هستند. این حالت در مردان معمولاً در الگوی ریزش موی نوروود مشخص شده و یا خط مو به شکل M با ریزش مو در شقیقه ها ظاهر می شود. ریزش مو در زنان معمولاً از الگوی لودویگ پیروی می کند که باعث ریزش مو در قسمت بالای سر می شود. اگر یک بیماری مانند اختلال تیروئید یا آلوپسی آره آتا باعث ریزش موی بیمار شده باشد، احتمالاً جراحی FUT گزینه مناسب نخواهد بود.کاشت مو برای زنان

 مقایسه نحوه انجام روش های کاشت مو FUE و FUT

FUT و FUE هر دو از جمله روش های کاشت مو هستند که در آنها فولیکول های مو پیوند می شوند و نتایج در هر دو روش طبیعی به نظر می رسد. با این تفاوت که در FUT، جراح یک نوار از پوست پشت یا کناره های سر بیمار را برش می دهد و سپس فولیکول های مو را از این نوار استخراج می کند. اما در جراحی FUE، جراح پوست سر را به صورت نواری خارج نمی کند و به جای آن فولیکول های مو را به طور مستقیم از پوست سر خارج می کند.

 

استخراج واحد فولیکولی (FUE)

در روش FUE واحدهای فولیکول از مناطق مختلف سر برداشته می شود. به علاوه، جراح هر واحد فولیکولی را به صورت منفرد و یکی یکی برش می دهد و خارج می کند با این کار، جای زخم بسیار کوچکتر و کمتر قابل مشاهده است. بعد از آماده شدن فولیکول ها، ناحیه گرافت مو تمیز و بی حس می شود و سپس جراح با چاقوی جراحی یا سوزن، سوراخ یا شکاف در ناحیه طاسی ایجاد می کند و هر پیوند را با ظرافت در هر یک از سوراخ ها قرار می دهد. این فرآیند ممکن است بسیار طولانی تر از روش FUT باشد و بعضی اوقات، عمل FUE در چندین جلسه انجام می شود. این روش در بیماران با ریزش موی محدود برای مثال برای درمان بیماران مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک در کلاس 3 الگوی نوروود در مردان و یا منطقه مثلثی شکل ریزش مو به ویژه در قسمت جلوی پیشانی در زنان استفاده می شود. به دلیل اینکه تعداد فولیکول های قابل برداشت در FUE بسیار کمتر از FUT است بنابراین نمی تواند برای پوشاندن مناطق بسیار بزرگ طاس استفاده شود.

مزایای روش FUE در مقایسه با FUT

FUE در حال حاضر نسبت به سایر روش های کاشت مو رواج بیشتری پیدا کرده است. برخی از مزایای FUE عبارتند از:

 • زمان ترمیم و بهبودی در ناحیه اهدا کننده سریع تر و تقریبا هفت روز است.
 • درد کمتر بعد از جراحی
 • باعث ایجاد زخم قابل توجهی نمی شود.
 • نیاز به بخیه ندارد.
 • خونریزی در حین یا بعد از عمل وجود ندارد.
 • عوارض کمتری دارد.
 • موهای سایر اعضای بدن نیز برای پیوند قابل استفاده است.
 • حتی اگر تراکم موی بیمار کم باشد باز هم می توان از این روش استفاده کرد.
 • آسیب عصبی، بی حسی یا درد دائمی ایجاد نمی کند.
 • می توان مدل موهای کوتاه در ناحیه اهدا کننده داشت.
 • یک تا دو هفته بعد از عمل می توان به فعالیت ورزشی برگشت.

تاثیر کاشت مو در چهره افراد

مزایای روش FUT

برخی از مزایای FUT عبارتند از:

 • اگر به تعداد زیادی فولیکول مو برای پیوند نیاز باشد، ممکن است گزینه بهتری باشد.
 • مدت زمان جراحی کوتاه تر
 • هزینه جراحی ارزان تر
 • در یک مرحله انجام می شود.

مقایسه جای زخم یا اسکار در روش های کاشت مو FUE و FUT

FUE کاملاً گزینه بهتری برای افرادی است که نمی خواهند جای زخم قابل توجهی بعد از عمل داشته باشند، زیرا در این روش از از میکروپانچ های کوچک به اندازه 0.6-0.8 میلی متر برای خارج کردن فولیکول مو استفاده می شود. بنابراین جای زخم اسکارهای FUE کوچک در اندازه میکروسکوپی و گرد هستند، در حالی که اسکارهای FUT طولانی و خطی می باشند. ایجاد زخم در روش FUE کمتر است زیرا جای زخمها کوچک هستند و در پوست سر پراکنده می باشند و به همین دلیل به چشم نمی آیند. اما اسکارهای ناشی از FUT بزرگتر و همه از یک محل هستند که باعث می شود به ویژه بعد از کوتاه کردن و اصلاح موها بیشتر به چشم بیاید.

هزینه کاشت موی سر

ممکن است هزینه فرایند و مراحل کاشت مو قابل توجه باشد، اما برای آنکه موی کاشته شده در نهایت دقت و کیفیت باشد اغلب شامل هزینه قابل توجهی است زیرا تاثیرات بسیاری زیاد و مهمی در زیبایی طبیعی فرد دارد.

بهترین دکتر کاشت مو

بهترین دکتر کاشت مو

مراحل رشد مو بعد از کاشت مو

موهای کاشته شده زمانی برای تطبیق دادن با بدن دارد بعد از این زمان مانند موهای طبیعی شروع به رشد می کند . معمولا بعد از 2 هفته موها شروع به رشد می کند .

عوارض کاشت مو

 • تورم : بعد از کاشت مو محل جراحی ورم دارد ولی نگران نباشید بعد از 2 هفته برطرف می شود .
 • قرمزی : به دلیل برش های محل جراحی قرمزی محل زخم طبیعی است و بعد از 2 هفته خود به خود درمان می شود .
 • خارش : به دلیل رشد فولیکول های مو خارش ایجاد می شود و بعد از 14 روز برطرف می شود .

متخصص لیزر پوست در تهران

یکی از شایع ترین کاربرد های پوست و مو زیبایی است. امروزه لیزر یکی از پرکاربردترین روش های درمانی و زیبایی می باشد که عوارض خاصی برای فرد ندارد. لیزرهایی از قبیل لیزر فرکشنال ، لیزر co2 و… برای مواردی از قبیل از بین بردن جای جوش و اسکار، جوانسازی پوست ، رفع مشکلات پوستی استفاده می شود. حال برای انجام این روش ها باید به چه کسی مراجعه کنیم ؟ در پاسخ باید گفت بسیاری از متخصصین پوست و مو دوره های استفاده از دستگاههای لیزر را آموزش می بینند. این موضوع بسیار مهم می باشد زیرا در صورتی که کیفیت دستگاه لیزر خوب باشد اما نحوه استفاده از آن درست نباشد، نه تنها تاثیر خاصی ندارد بلکه ممکن است فرد را دچار عوارض کند . به همین جهت برای استفاده از خدمات درمانی یا زیبایی که از لیزر استفاده می شود، به کلینیک پوست و مو یا مطب دکتر پوست مراجعه کنید. برای اطلاع از نشانی متخصص لیزر پوست در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید.

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست در غرب تهران با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

بهترین فوق تخصص مو در تهران

مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فرد دارد. نوع سبک زندگی ، برنامه غذایی ، ژنتیک نقش مهمی در ریزش مو دارد . این مشکل بیشتر در مردان مشاهده می شود. امروزه برای این مشکل از روش کاشت مو استفاده می شود . افرادی که تاسی کامل دارند یا قسمتی از سر آنها فاقد مو می باشد، می توانند با استفاده از این روش مشکل خود را برطرف کنند  . پیوند مو نیز در کلینیک ها و مطب دکتر پوست انجام می شود. حال برای یافتن بهترین دکتر کاشت مو در تهران چه باید کرد ؟برای این کار بهتر است ابتدا نمونه کارهای انجام شده توسط پزشک ای کلینیک را مشاهده کنید و قبل از انجام هر کاری با پزشک مشاوره کنید سپس تصمیم بگیرید.

پاسخ

Call Now Button