آیا تزریق بوتاکس ضرر دارد؟

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

آیا تزریق بوتاکس ضرر دارد؟

آیا بوتاکس عوارضی هم دارد؟

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

تزریق بوتاکس برای چه کسانی خطر دارد؟

در این مقاله به توضیح مفصل در مورد آیا تزریق بوتاکس ضرر دارد؟ پرداخته شده است، جهت کسب اطلاعات لازم و بیشتر بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

بوتاکس نوعی سم باکتریایی است که باعث شل شدن ماهیچه و عضلات  صورت و دیگر اجزا می شود و عملکرد دفاعی در راستای برطرف کردن چین و چروک دارد. باید بگوییم اگر تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پیشانی استفاده شود، کارایی بهتری را ایجاد می کند.

از جمله سوالاتی که اغلب متقاضیان این پروسه را درگیر نموده این می باشد که، آیا تزریق بوتاکس عوارض و یا ضرری دارد؟ چه کسانی بیشتر با تزریق بوتاکس آسیب می بینند؟

در ابتدا متذکر می شویم که اگر به یک دکتر پوست خوب مراجعه شود، هیچ گونه عوارض حادی را ایجاد نمی کند بلکه برعکس نتایج مثبت را به ارمغان می آورد. اما فرد باید نکات قبل و بعد از تزریق را رعایت کند تا نتیجه ی مطلوبی به همراه داشته باشد.

آیا تزریق بوتاکس ضرر دارد؟

نکاتی در مورد تزریق بوتاکس

فرد باید به پزشک پوست حاذقی مراجعه کند که در زمینه تخصص زیبایی بورد داشته باشد، بعد از آن باید برای مشاوره به مطب دکتر مراجعه نماید.

بهتر است که نمونه کارهای پزشک رااز نزدیک مشاهده نماید تا دریابد که چقدر در حرفه ی خود تبحر دارد و تزریق را طبیعی اعمال کرده است.

در تزریق هرچقدر که پزشک لک و کبودی کمتری را روی پوست ایجاد کند، نمایان گر این است که به پزشک باتجربه و خبره مراجعه کرده است.

دکتر قبل از شروع، ناحیه تزریق را با پماد لیدوکائین، آغشته می نماید تا فرد هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نکند و محل تزریق بی حس شود.

عوارض تزریق بوتاکس

همان طور که قبلا اشاره نمودیم تزریق بوتاکس عوارض حادی را ایجاد نمی کند اما برخی از علائم و نشانه ها با تزریق ایجاد می شود که شامل:

 • تورم
 • التهاب
 • مقداری کبودی
 • سنگین شدن ناحیه تزریق

شایان ذکر است که بگوییم تزریق بوتاکس را می توان از 18 سالگی شروع کرد. اما بیشتر پزشکان این سن را برای تزریق توصیه نمی کنند. چرا که جوانان فقط از این پروسه جهت بالا کشیدن ابروها و تغییر چهره می خواهند.

بوتاکس را چه افرادی نباید تزریق کنند؟

 • خانم های باردار و شیرده.
 • افرادی که دارای اختلال عصبی اند.
 • افراد مبتلا به فلج عضلات.
 • افرادی که دارای عفونت فعال اند.
 • افراد دارای بیماری های نقص سیستم ایمنی.
 • برخی از افراد که دارای بیماری خاص اند.
 • کسانی که دارای آلرژی های فعال اند.

چکیده مطلب

بوتاکس علاوه بر جنبه زیبایی دارای بعد درمانی نیز هست و در بیشتر درمان ها از این سم استفاده می شود. دکتر در بیشتر مواقع در کنار تزریق بوتاکس، لیزر جوانسازی پوست را نیز اعمال می کند تا اثرات ماندگاری تر و بیشتری را برای فرد به ارمغان بیاورد.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، تزریق بوتاکس  بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button