کاشت ابرو با موی طبیعی

مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

آیا کاشت ابرو با موی طبیعی عوارض جانبی دارد؟

مدت زمان کاشت ابروبا موی طبیعی چقدر است؟

در این مقاله به توضیح جامع و مفصل پیرامون کاشت ابرو با موی طبیعی گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

یکی از راههایی که می توان ابروهای کم پشت و نازک خود را اصلاح کرد، کاشت یا پیوند ابرو می باشد که هیچ گونه درد و ناراحتی را ندارد. اخیرا این روش درمانی و زیبایی در بین زنان از استقبال زیادی برخوردار شده است به طوری که آقایان نیز به آن تمایل نشان می دهند. کاشت ابروی طبیعی همچون کاشت مو و یا کاشت ریش می باشد با این تفاوت که چون پروسه ی حساس است نیاز به دقت و ظرافت زیادی در کار را دارد.

فیزیولوژی ابرو

  1. مو های ابرو چهار ویژگی خیلی مهم دارند که هنگام کاشت ابرو باید حتما به آن ها توجه کرد.
  2. میزان رشد ابرو در بخش های مختلف ابرو بسیار متفاوت است.
  3. مو های ابرو به صورت چند تایی یعنی ممکن است به صورت 2 تایی یا 4 تایی رشد کنند که این ویژگی بر خلاف موهای دیگر بدن است.
  4. موهای ابرو روی صورت می خوابد و مانند موهای سر به صورت عمودی رشد نمی کند و دلیل آن این است که مو های ابرو با زاویه ی زیادی نسبت به پوست صورت از فولیکول رشد می کنند.

از دیگر عوامل ریزش یا تحلیل ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بیماری های عمومی یا سیستمیک
  • سوختگی
  • تاتو و هاشور ابرو
  • عفونت
  • کندن و برداشتن بیش از حد ابرو ها
  • اختلال در رشد ابرو ها به صورت مادر زادی
علل ریزش ابرو

عوامل ریزش ابرو

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک روش درمانی به شمار می آید که در آن موهای قسمتی از ناحیه سر را به ناحیه ی ابرو منتقل می کنند. کاشت ابرو همانند کاشت مو می باشد. در کاشت مو فقط مو ها رو به ناحیه ی ابرو منتقل نمی کنند بلکه ارگان های بسیار کوچکی هم منتقل می شوند که وظیفه ی آن ها ساخت مو می باشد. این ارگان های بسیار کوچک فولیکول نام دارد به همین سبب مو هایی که در ناحیه ی ابرو کاشته می شود تا اخر عمر فرد به رشد خود ادامه می دهند و مانند ابرو های طبیعی انسان نیاز به کوتاه کردن و مرتب کردن دارند.

ویژگی های کاشت ابرو

یکی از مهم ترین ویژگی های کاشت ابرو رشد موی ابرو می باشد. به طور کلی ابرو از سه بخش سر تنه و دم تشکیل شده است که در هر کدام از این بخش ها میزان رشد مو متفاوت است.

بخش سر

داخلی ترین ناحیه ی ابرو بخش سر نام دارد که طول آن حدود 5 تا 7 میلی متر می باشد. موهای این ناحیه به سمت بالا رشد می کنند و به صورت کلی از قسمت های دیگر ابرو نازک تر است و از نظر رنگی روشن تر می باشد.

بخش تنه

ناحیه ی مرکزی ابرو بخش تنه نام دارد که ط.لش حدود 5/2 سانتی متر می باشد. این بخش متراکم ترین و پهن ترین بخش ابرو می باشد. در قسمت هایی از تنه که به بینی نزدیک تر است مو ها به سمت بالا و خارج صرت رشد می کنند. در وسط تنه زاویه ی لایه ی میانی با قوس استخوان ابرو هم راستا می باشد و همچنین در این ناحیه موهای مرز بالا ی ابرو به سمت پایین و موهای مرز پایین به سمت بالا رشد می کنند.

بخش دم

دم ابرو به ناحیه ی حدودی 2 سانتی متر اخر که خم ابرو اغاز می شود می گویند در این ناحیه ابرو تراکم کمی دارد و دارای موهای نازکی می باشد. این بخش با بالا رفتن سن رفته رفته نازک تر می شود و همچنین موهای این بخش به صورت افقی رشد می کند.

زاویه ی رشد مو ابرو از دیگر ویژگی های ابرو می باشد لازم است بدانید که زاویه ی رشد مو ابرو و زاویه ی قرار گیری آن با موی صورت کاملا متفاوت است. زاویه ی رشد موی ابرو به گونه ایی است که روی صورت بخوابد.

بهترین نوع مو برای پیوند زدن به ابرو موهای پشت گوش می باشد زیرا زاویه ی رشد آن با زاویه ی رشد موی ابرو مطابقت دارد. همچنین بهتر است بدانید که پزشک هنگام کاشت ابرو طبیعی فولیکول های مو را با زاویه ی مناسب مو ابرو خواهد کاشت.

نمونه ای از ابرو کاشت شده به شکل طبیعی

نمونه کاشت ابرو

نمونه ای از کاشت ابرو به روش طبیعی

نکات مهم قبل از کاشت ابرو

اغلب افرادی که خواستا کاشت ابرو هستند معمولا دارای ابرو های باریک و کم تراکم هستند و یا اینکه اصلا ابرو ندارند و یا جای سوختگی و زخم روی قسمت ابرو دارند. افرادی که ابرو های کم تراکم و باریک هستند ممکن است بر اثر علت های مختلفی به عارضه دچار شده باشند مانند اصلاح بیش از اندازه و …

بیشترین مراجعه از طرف خانم ها می باشد زیرا ابرو در زیبایی ظاهر بسیار تاثیر گذار است و خانم ها بیشتر در به کم پشتی ابرو ها دچار هستند. در اقایون بیشتر به دلیل کم پشت شدن انتهای ابرو بر اثر کهولت سن مراجعه می کنند برای کاشت ابرو.

روش کاشت ابرو با موی طبیعی

دکتر پوست در ابتدا موهای کنار گوش را برای پیوند جمع آوری می کند زیرا که موهای آن ناحیه نرم می باشد. در وهله ی اول یک شکاف در سر ایجاد می شود تا به راحتی بتوانند مو را خارج کنند سپس زیر میکروسکوپ می برند تا پیازهای مو را جدا کنند و در قسمت ابروها بکارند تا به صورت طبیعی و نرمال جلوه دهد. یکی از دلایلی که پزشک برای کاشت ابرو از موی سر فرد استفاده می کند در این است که چون موی خود متقاضی است به مرور شروع به رشد می کند و می تواند به راحتی آن را مرتب و حتی اصلاح کند.

این پروسه مانند کاشت مو است و بعد از مدتی تمام ابروهای پیوند خورده، ریزش می کند و بعد از 3 الی 4 ماه مجددا شروع به رویش می کند. اما نتاج این فرآیند بعد از 6 ماه  قابل مشاهده است.

مدت زمان کاشت ابرو با موی طبیعی

متقاضی با مراجعه به دکتر پوست در ابتدا مشاوره های لازم را به فرد می دهد و سپس پروسه را شروع می کند. مدت زمان این پیوند 4 تا 7 ساعت می باشد که برای این که فرد هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نکند از بی حسی های موضعی و یا پمادهای حاوی لیدوکایین استفاده می نماید. پزشک با گرفتن 200 تا 400 مو اقدام به کاشت آن در ناحیه ابرو می کند.

آیا کاشت ابرو با موی طبیعی عوارض جانبی را به همراه دارد؟

عوارض کاشت ابرو مانند کاشت مو نمی باشد و عوارض کاشت ابرو بسیار کمتر و گذرا تر است.

عوارض کاشت ابرو به اندازه ایی کم و بی خطر است که بعد از انجام این کار فرد می تواند مانند سابق به فعالیت های خود بپردازد. دشمن اصلی فولیکول های مو استرس و اضطراب می باشد به همین خاطر بهتر است که پس از انجام کاشت ابرو به مدت 1 هفته از استرس و اضطراب فرد دور بماند. پس از جراحی به دلیل بیهوشی یا استفاده از دارو های بی حسی ممکن است فرد در ناحیه پیشانی و ابروی خود احساس تورم داشته باشد همچنین به دلیل جراحی زخم و کبودی هایی در ناحیه مورد نظر ممکن است به وجود آید که اصلا نگران کننده نمی باشد و با گذشت زمان رفع می شود.

ممکن است در قسمتی که ابرو کاشته می شود احساس خارش به وجود آید که یک امر طبیعی است و با گذراندن مراحل بهبودی این خارش از بین می رود. اما اگر این خارش ادامه دار باشد باید به پزشک مراجعه شود تا از اینکه علتش عفونی نباشد اطمینان حاصل کرد.

بعد از جراحی کاشت ابرو فرد متوجه رشد نا مناسب موهای آن ناحیه می شود و این مسئله به خاطر برداشت گرافت ها از ناحیه ی سر می باشد که کاملا یک موضوع طبیعی می باشد و فرد می تواند با برداشتن یا کوتاه کردن آن ها ظاهر مناسبی به ابرو هایش بدهد. ممکن است فاصله های بسیار کمی در داخل ابرو ها مشاهده شود که این موضوع هم کاملا طبیعی می باشد و به مرور زمان مو های این ناحیه حالت طبیعی خود را به دست می اورند.

اما بهتر است بدانید شدت ضعف تمام این موارد به میزان تخصص و تجربه ی پزشک بستگی دارد.

از دیگر عوارض کاشت ابرو می توان به مواردی مانند درد و ونریزی اشاره نمود.

چکیده مطلب

 کاشت ابرو با موی طبیعی روشی تخصص و حرفه ی می باشد وهر پزشکی قادر به انجام آن نیست چرا که باید با فیزیولوژی مو و جهت رویش مو آشنا باشد. از این جهت متذکر می شویم که حتما باید به پزشک پوست باتجربه مراجعه شود، در برخی موارد افرادی را مشاهده کرده ایم که با کاشت ابروی غیر اصولی و صحیح شکل صورت زشت و نامناسب شده است.

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button