لیزر آر اف فرکشنال

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

لیزر آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال چیست؟

آیا برای جوانسازی پوست لیزر فرکشنال گزینه ی مناسبی می باشد؟

آیا لیزر آر اف فرکشنال عوارض جانبی را به وجود می آورد؟

مراقبت های لیزر آر اف فرکشنال چگونه است؟

در این مقاله به توضیح جامع و مفصلی پیرامون لیزر آر اف فرکشنال پرداخته شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

یکی از دستگاه هایی که اخیرا برای زیباسازی و جوانسازی پوست، اصلاح شلی پوست، درمان چین و چروک پوستی، رفع آفتاب سوختگی، بستن منافذ باز صورت، رفع چروک دور چشم، رفع تیرگی پوست، سلولیت، اسکار و آکنه، ترمیم پوست کمک شایانی نموده است، دستگاه لیزر آر اف فرکشنال می باشد که افراد زیادی از آن استقبال نموده اند.

عملکرد مهم دستگاه آر اف فرکشنال (rf) برای ایمن سازی لایه های زیرین و کلاژن سازی جهت جوانسازی پوست می باشد که باعث تحریک پوست و افزایش کلاژن می شود.

لیزر آر اف فرکشنال

قسمت هایی که می توان با دستگاه آر اف درمان نمود، شامل:

  • صورت
  • دست ها
  • سینه
  • بازوها
  • پاها

استفاده از لیزر آر اف فرکشنال، به متقاضی درمان مناسبی را می دهد و برای تعیین تعداد جلسات باید از پزشک پوست مشاوره دریافت کرد.

یکی از راههای مناسب جهت اطلاع پیدا نمودن از این که آیا کاندیدای مناسبی برای لیزر آر اف فرکشنال هستید یا خیر؟ مراجعه به یک دکتر پوست خوب حاذق و باتجربه است تا با معاینه و بررسی میزان و تعداد جلسات برای رسیدن به نتایج ایده آل را بدهد.

عوارض لیزر آر اف افرکشنال

لیزر آر اف فرکشنال عوارض جانبی حادی را ایجاد نمی کند اما ممکن است که برخی علائم بعد از لیزر که شامل: مقداری اسکار و آکنه، پوسته پوسته شدن پوست، تغییر رنگ، حساسیت ظاهرشود که باید بگوییم جای نگرانی ندارد و خیلی زود برطرف می شود.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر آر اف فرکشنال

ابتدا دکتر پوست با استفاده از یک الکل اقدام به پاکسازی پوست صورت می نماید تا کاملا تمیز شود.

بهتر است بعد از درمان با لیزر آر اف فرکشنال از قرار گیری در معرض مستقیم آفتاب جلوگیری شود، در صورت ضرورت بهتر است که از ضد آفتاب های توصیه شده استفاده شود.

پرهیز از مصرف برخی داروها که باعث تشدید التهاب می شود.

نباید تا 72 ساعت به هیچ وجه در معرض مواد شیمیایی قرار گرفت.

برای اینکه لایه بیرونی پوست به درستی ایجاد شود، باید از هیچ گونه لوازم آرایشی در ناحیه صورت استفاده نشود.

شستشوی صورت بلامانع است، اما از صابون و مواد شوینده استعمال نشود.

به هیچ وجه بعد از لیزر آر اف فرکشنال نباید از کمپرس یخ استفاده شود چرا که ممکن است عوارض جانبی را به وجود بیاورد.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، لیزر آر اف فرکشنال  بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.

پاسخ

Call Now Button