تزریق ژل خط خنده

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

تزریق ژل خط خنده

همانطور که می دانید حالتی مانند خنده چهره فرد را زیبا و دوست داشتنی می کند . اما خندیدن زیاد یا صحبت کردن زیاد باعث ایجاد خطوطی پرانتزی از کنار بینی تا گوشه لبها می شود . افزایش سن نیز می تواند در ایجاد این خط دخیل باشد . این موضوع تاثیر منفی بر زیبایی فرد می گذارد حال برای از بین بردن خط خنده باید چه بکنیم ؟ با ما در ادامه همراه باشید .

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست در غرب تهران  با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

از بین بردن خط خنده با تزریق ژل

یکی از رو شهای از بین بردن این خطوط استفاده از تزریق ژل یا فیلر می باشد . میزان تزریق این مواد باید استاندارد باشد . اگر تمام عمق خط خنده را با ژل یا فیلر پر کینم حجم لب کم به نظر می رسد . برای اینکه خط خنده به طور طبیعی پر شود به نحوی که تاثیر منفی بر سایر بافت ها نباشد از دو روش می توان استفاده کرد :

  1. اندولیز انجام شود. این کار برای این است که عضلاتی که در صورت ریختند با این روش به جای اصلی خود بازگردند .و عمق خط خنده کاهش یابد .
  2. استفاده از ژل هایی که اسید هیالورونیک برای پرکردن خط خنده می باشد .

روش انجام تزریق ژل خط خنده

در ابتدا دکتر پوست میزان عمق خط خنده را بررسی می کند و در صورتی که بسیار عمیق باشد برای هر طرف یک سی سی تزریق می شود .

عکس تزریق ژل خط خنده

عکس تزریق ژل خط خنده

آیا تزریق ژل خط خنده دائمی است ؟

تزریق ژل برای پر کردن خط خنده دائمی نیست و نیاز به تمدید دارد . معمولا در صورتی که تزریق به درستی انجام شود و ژل دارای کیفیت خوبی باشد تا یک سال ماندگاری دارد و بعد از آن برای تمدید باید به مطب دکتر پوست مراجعه کرد .

اقدامات پس از تزریق ژل خط خنده

  • بعد از تزریق ژل ، تورم و قرمزی در محل تزریق مشاهده می شود اما بعد از 24 ساعت طبیعی است و برطرف می شود .
  • بعد از تزریق ژل محل تزریق را ماساژ ندهید و تماس زیادی با صورت نداشته باشید .

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل

یکی دیگر از روش های پرکزدن خط خنده تزریق چربی می باشد که از ناحیه از بدن که دارای تجمع چربی می باشد برداشته شده و به خط خنده تزریق می شود . این روش برای پر کردن گونه و زاویه سازی صورت روش موثرتری است . اما برای پرکردن خط خنده تزریق ژل بهتر می باشد . زیرا چربی در این قسمت بعد از یک ماه افت کرده و نیاز به ترمیم مجدد پیدا می کند که مقرون به صرفه نیست .

نتیجه

خط خنده برای هر فردی حتی در جوانی ایجاد می شود ولی قبل از اینکه بسیار عمیق شود بهتر است برای پر کردن آن اقدام کرد . بهترین روش برای پرکردن خط خنده تزریق ژل می باشد که توصیه می شود به دکتر پوست مراجعه کنید .

دکتر سمیه زمانی نیا

دکتر سمیه زمانی نیا در سال 82 در دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. وی از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه پوست و مو به خصوص پیوند موی طبیعی آغاز کرد. دکتر سمیه زمانی نیا دارای مدرک پیوند موی طبیعی به روش fut جراحی و غیر جراحی FUE از انجمن جامعه جراحان ایران است. او همچنین عضو انجمن علمی لیزر پزشکی ایران نیز می باشد.
مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

Call Now Button