کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

مردانی که به طور ارثی مو در صورت ندارند یا به دلایلی دچار ریزش مو در این نواحی شده اند چه باید کرد ؟ امروزه کاشت ریش و سبیل برای این افراد استفاده می شود که مانند موی طبیعی خود رشد پیدا می کند . برای آشنایی بیشتر با این روش با ما در ادامه همراه باشید .

علت ریزش ریش و سبیل چیست ؟

عواملی از جمله موارد ذیل منجر به ریزش ریش و سبیل می شود :

 • حوادثی از جمله ضربه ، سوختگی ، بردیگی
 • جراحی
 • جای زخم و اسکار
 • نبود فولیکول های مو به صورت مادرزادی
 • وجود بیماری هایی که منجر به کمبود هورمون مردانه می شود و در نهایت ریزش مو در ریش و سبیل را دارد .

کاشت ریش و سبیل

برای کاشت ریش و سبیل ابتدا از قسمت پشت سر فولیکول های مو برداشته می شود و به صورت تارموهایی از هم جدا شده و در صورت لزوم کوتاه می شود . سپس موهای جدا شده با ایجاد سوراخ های ریزی در بالای لب و چانه با استفاده از سوزهای بسیار ظریفی قرار می گیرد . این موها باید در زاویه و خواب مو کاشته شود . این کار نیاز به دقت بالای پزشک دارد .

عکس کاشت سبیل و ریش

آیا ریش و سبیل کاشته شده دچار ریزش می شود ؟

از آنجائیکه برای کاشت از موی طبیعی خود فرد استفاده می شود رشد کرده و در حالت عادی دچار ریزش نمی شود اما بعد از کاشت باید مراقبت های لازم را داشت.

چه افرادی برای کاشت ریش و سبیل اقدام می کنند ؟

 • افرادی که به صورت ارثی فاقد مو در صورت هستند .
 • افرادی که ریش یا سبیل پراکنده ای دارند .
 • افرادی که ریش های کم پشتی دارند.

عوارض بعد از کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل مانند هر روش پیوند دیگری دارای عوارض طبیعی است که موقتی است و بعد از مدتی برطرف می شود . این عوارض احتمالی شامل مواردی از جمله :

 • خونریزی
 • ورم صورن
 • احساس درد

در صورتی که کاشت توسط دکتر پوست یا با تجربه انجام نشود ممکن است باعث شود جای بخیه و جای اسکار بر صورت باقی بماند . همچنین امکان ایجاد اسکار در ناحیه سر وجود دارد . امروزه استفاده از تکنیک های جدید عوارض احتمالی را به حداقل رسانده است .

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

 • به مدت ۶ ماه بعد از کاشت از تیغ های معمولی برای شیو کردن و اصلاح ریش و سبیل استفاده نکنید .
 • تا دو روز اول بعد از جراحی استراحت کنید و از فعالیت های روزمره بپرهیزید .
 • ریش و سبیل کاشته شده را ۱۰ روز بعد از عمل برای کمک به رشد با قیچی کوتاه کنید .
 • از خیس یا مرطوب شدن منطقه کاشته شده بپرهیزید .
 • نقاط قرمز رنگی در ناحیه کاشت ایجاد می شود که نگران نباشید بعد از دو تا سه هفته از بین می رود.
 • برای خوابیدن چند بالش زیر سر بگذارید و به کمر بخوابید . برای این کار از شخصی کمک بگیرید .

آیا کاشت ریش و سبیل امکان پذیر است؟

کاشت ریش و سبیل چیست؟

مدت زمان کاشت ریش چقدر است؟

رعایت چه نکاتی بعد از کاشت ریش و مو الزامی است؟

در این مقاله سعی نموده ایم به پاسخ این سوال آیا کاشت ریش و سبیل امکان پذیر است؟ بپردازیم جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه بفرمایید. پس با ما همراه شوید.

یکی از مواردی که باعث جذابیت آقایان می شود، داشتن ریش و سبیل می باشد که باعث افزایش اعتمادبه نفس در آنان نیزمی خواهد شد، اما در بعضی مواقع رشد ریش و سبیل در مردان به کندی رخ می دهد. این پیامد می تواند براساس برخی عوامل محیطی و ژنتیکی باشد که آنان را از داشتن ریش و سبیل بی بهره می کند به همین دلیل این عارضه باعث هدایتشان به سوی کلینیک های زیبایی و دکتر پوست جهت کاشت می شود.

آیا کاشت ریش و سبیل امکان پذیر است؟

علل ریزش یا نداشتن ریش و سبیل

 • انجام برخی از جراحی ها
 • سوختگی و زخم
 • داشتن برخی از بیماری ها
 • ضربه و بریدگی
 • عدم داشتن فولیکول های کافی برای رشد مو
 • عوامل ارثی و مادرزادی
 • نداشتن هورمون آندروژن مردانه

روش کاشت ریش و سبیل

دکتر پوست در ابتدا فولیکول های سر را جهت کاشت در قسمت صورت دریافت می کند و در صورت سوراخ هایی ایجاد می نماید تا فولیکول ها را با سوزنی ریز و نازکی پیوند دهد این پروسه بسیار حساس و نیاز به دقت بالایی دارد چرا که جهت کاشت موها باید با زاویه خواب یکی باشد. اگر این مورد به خوبی رعایت شود، کاشت ریش بسیار طبیعی خواهد شد.

کاندیدای کاشت ریش و سبیل به روش طبیعی

کاشت ریش بسیار مناسب افرادی است که در جریان عوامل بیرونی و محیطی مانند : ضربه ، بریدگی ، اسکار و… ریش خود را از دست داده اند، مناسب می باشد، چراکه باعث مخفی شدن آنان شده و قسمت های عیب دار را پوشش می دهد.

این روش برای افرادی که دوست دارند در چانه ته ریش داشته باشند و از کم پشتی آن رنج می برند، بسیار مناسب است.

این روش مناسب افرادی است که خواهان افزایش بیش از حد در شکل و فرم چهره اند. در واقع می توان گفت این روش برای متقاضیانی تجویز می شود که خواهان موی صورت ضخیم و پرتری در ناحیه صورت هستند.

شایان ذکر است که بگوییم مدت زمان این پروسه بسته به تعداد فولیکول هایی است که استخراج شده است، به طوری که هر چه میزان آن زیاد باشد و مدت آن زیاد است اما در کل باید ذکر نماییم که کاشت ریش در یک جلسه صورت می گیرد و هیچ گونه عوارض جانبی و درد و ناراحتی را برای فرد به همراه ندارد.

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

تمیز نگه داشتن محل کاشت (اگر این مورد به خوبی رعایت نشود، ممکن است باعث عفونت شود).

عدم رفتن به استخر و سونای گرم

اجتناب از نوشیدن مشروبات الکلی و استعمال دخانیات و قلیون

خودداری از رقیق کننده خون

و…

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

چه مراقبت هایی بعد از کاشت ریش و سبیل نیاز است؟

بسیاری از مردان ریش و سبیل خود را می تراشند اما بسیاری نیز دوست دارند که ریش انبوه و پرپشت داشته باشند و سبیل برای آن ها یک نماد زیبایی خاصی به حساب می آید. همانطور که می دانید ریش و سبیل در بعضی از مردان به صورت پرپشت و کامل رشد نمی کند. این ایرادها دیگر امروز جای نگرانی ندارند و همانگونه که کاشت مو به یک عمل بسیار پرطرفدارتبدیل شده است می توان برای منظم کردن و جبران کمبودهای ریش و سبیل هم از همان تکنیک های کاشت مو بهره برد. هرگاه دکتر پوست خوب برای کاشت ریش و سبیل خود را انتخاب کردید، دیگر خیالتان راحت باشد چرا که یک دکتر پوست می داند شما چه می خواهید.

همانطور که گفتیم برای کاشت ریش و سبیل از همان تکنیک کاشت مو استفاده می شود. پس لازم است در اینجا شما را با چند نکته درباره مراقبت های لازم و رعایت نکات ضروری پس از کاشت ریش و مو آشنا کنیم.

شرایط موهای مناطق دهنده یا منبع یا بانک مو در شکل نهایی ریش و سبیل موثر است. تشخیص انتخاب منبع مو برای کاشتن آن ها در منطقه صورت را به متخصص بسپارید. این موهای جدید پیوندی همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد و دچار ریزش نخواهند شد پس دیگر جای نگرانی ندارد.

مراقبت های لازم پس از کاشت ریش و سبیل

استفاده از برخی داروها بعد از کاشت ریش و سبیل

 • آنتی بیوتیک : پژوهش ها نشان داده که عموما احتمال ایجاد عفونت بعد از کاشت ریش و سبیل نیزمانند کاشت مو وجود دارد پس استفاده از داروی آنتی بیوتیک می‌‌تواند از عفونت پوستی جلوگیری کند. فرد باید از یک روز پیش از عمل روزی ۲ بار و به مدت ۵ روز از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کند.
 • داروی مسکن:  افراد می‌توانند برای از بین بردن درد ناشی از جراحی، از داروهای مسکن به تجویز پزشک متخصص زیبایی استفاده کنند.

بعد از کاشت ریش و سبیل چکار باید کرد؟

عدم لمس کردن، مالیدن، و خراش دادن چانه و گونه‌

دوری از نور مستقیم خورشید

اجتناب ازفعالیت بدنی زیاد و ورزش

خودداری از رقیق کننده‌های خون یا داروهای مشابه

عدم استعمال سیگار و دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی

دوری ازشنا كردن و استفاده از وان و حمام با آب داغ

اجتناب از  سونای خشک و مرطوب

برای کاشت ریش طبیعی چه کار کنیم؟

به منظور ایجاد تراکم در موهای صورت به روش کاشت مو،  بهتر است به متخصصان زیبایی و کلینیک های معتبر مراجعه کنید. دکتر مو و زیبایی ابتدا وضعیت ریش و موهای صورت را بررسی کرده و بهترین روش کاشت ریش و سبیل را با توجه به شرایط فرد در اختیارتان قرار خواهند داد .

تا جایی که امکان دارد بهترین کلینیک کاشت مو و ریش را انتخاب کنید زیرا عدم  تخصص و مهارت کافی در این کار می تواند نتیجه نامطلوبی را به دنبال داشته و حتی عوارض بدی را هم به بار آورد.

چکیده مطلب

برای دستیابی به نتایج خوب و موفقیت آمیز کاشت ریش و سبیل تاکید می کنیم که متقاضی زمانی را برای بهبودی و مشاوره ها با دکتر یا جراح خود اختصاص دهد به همین دلیل بهتر است تا یک هفته از انجام برخی فعالیت ها و حتی سرکار رفتن نیز اجتناب نماید.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های ۳ -۴۴۹۶۱۶۲۲ تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

پاسخ

ده − دو =

Call Now Button