کاشت ابرو

کاشت ابرو

برخی افراد خواهان داشتن ابروهای پر هستند، چرا که ابروها سن واقعی هر فردی را نشان می دهند. ابروها از جمله اجزای صورت هستند که حالت چهره فرد را نشان می دهند، و هم چنین از رسیدن عرق روی پیشانی به داخل چشم نیز پیشگیری می کنند.

در برخی افراد شاهد نازک شدن موی ابرو و یا ریزش ابرو هستیم، که می تواند به دلایل زیر باشد:

 • شانه زدن ابرو خلاف جهت رویش مو
 • آسیب و ضربه های وارد شده به سر
 • ابتلا به برخی بیماری ها
 • افزایش سن

افرادی که ناراحت نازک شدن تارهای مو ابروی خود هستند و یا دچار ریزش ابرو می شوند، می توانند کاشت مو را انجام دهند.

کاشت ابرو

مشاوره پیش از کاشت ابرو 

 • پیش از تصمیم به انجام کاشت ابرو، حتما بایستی با متخصص پوست مشاوره داشته باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که فرم ابروی هر فردی منحصر به فرد است. وضعیت، میزان تقارن و پر بودن ابرو، متناسب با ظاهر و صورت فرد تعیین خواهد شد.
 • در طول جلسات مشاوره، ابتدا فرم دلخواه ابرو از فرد پرسیده خواهد شد، چرا که حین کاشت می توان تغییراتی را در ظاهر و فرم ابرو ایجاد کرد.
 • کاشت ابرو نیز همانند کاشت مو، تحت بی حسی موضعی انجام می شود، تا فرد آرامش بیشتری داشته باشد. کاشت مو، روش بسیار ساده ای است و نتیجه آن تا حد بسیار بالایی به دقت و مهارت جراح بستگی دارد.

نحوه انجام کاشت ابرو

به طور میانگین، ۲۵۰ تا ۴۰۰ تار موی برای هر ابرو، جهت حفظ ظاهر طبیعی ابرو نیاز می باشد. بسته به اندازه و ظاهر فعلی ابروها، این تعداد تار مو متغیر خواهد بود. هر تار مو بایستی در جهت رویش مو کاشته شود و کاملا بر روی سطح پوست قرار بگیرد. برای پر به نظر رسیدن ابرو، تارهای مو باید به صورت فشرده در کنار هم کاشته شوند.

جهت پیشگیری از ایجاد اسکار چه در ناحیه ای که مو برداشته می شود، و چه در ناحیه ابرو که کاشت انجام می شود، از سوزن های بسیار باریک و ظریفی استفاده می شود. مو در کاشت ابرو معمولا از قسمت پشت گوش ها برداشته می شود.

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب می باشد؟

افرادی که بنا به دلایل ژنتیکی، برداشتن بیش از حد ابرو، ضربات وارده به سر و یا ابتلا به برخی بیماری ها، دچار ریزش ابرو شده اند، بهترین گزینه های انجام کاشت ابرو هستند. اما افرادی که از ظاهر ابروهای خود راضی نیستند نیز می توانند کاشت ابرو را انجام دهند.

کاشت ابرو

کاشت ابرو

 مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 • احتمال مشاهده مقدار جزئی کبودی و التهاب برای مدت زمان کوتاهی در ناحیه ابروها وجود دارد. با این حال، کاشت ابرو روشی نسبتا سریع و بدون درد می باشد. موهای کاشته شده رشد طبیعی خود را دارند، به همین خاطر تمامی اقداماتی که قبل از کاشت بر روی ابروها انجام می شده است، مانند برداشتن و کوتاه کردن، اکنون نیز بایستی انجام شوند، تا فرم ابرو به هم نخورد.
 • تقریبا یک هفته بعد از کاشت، نتایج قابل مشاهده می باشد. احتمال تشکیل پوسته های ریز در اطراف موهای کاشته شده وجود دارد که البته به راحتی و موقع استحمام شسته می شوند.
 • کاشت ابرو، تصمیم کاملا شخصی است و با توجه به سلایق فرد انجام می شود، و به این معناست که میزان ضخامت، پر بودن و فرم ابروها با توجه به خواسته فرد تعیین می شود.
 • زمانی که صحبت از زیبایی و جوان تر شدن ظاهر صورت می شود، اهمیت به ظاهر ابرو بیشتر خواهد شد. ابروها علاوه بر نشان دادن حالت چهره و احساسات، سن واقعی را نیز نشان می دهند. ابروها به مرو زمان و با افزایش سن، نازک تر می شوند و از حجم آن ها کاسته می شود.
 • در صورتی که دچار ریزش ابرو شده اید و یا حس می کنید که تار موی ابروهایتان نازک شده، و هنوز خطوط و چین و چروک بر روی صورت تان ظاهر نشده، حتما کاشت ابرو را انجام دهید.

برخی سوالات متداول کاشت ابرو

 • در کاشت ابرو، موی اهدایی از کدام ناحیه استفاده می شود؟

زمانی که حجم کمی از مو دچار ریزش شده باشد و یا موی یکی از ابروها نازک باشد، می توان موی اهدایی را از ابروی دیگر برداشت. در خانم ها موی اهدایی از قسمت های پشت گوش نیز گرفته می شود، چرا که موی این ناحیه در خانم ها نازک تر بوده و برداشتن مو از این ناحیه باعث طبیعی شدن ظاهر ابرو خواهد شد.

در آقایان، ناحیه موی اهدایی بر اساس میزان ضخامت فعلی ابروها تعیین می شود. مردها نسبت به خانم ها ابروهای پر و ضخیمی دارند.

 پیوند ابرو، نتایج دائمی را به همراه دارد. درست مانند تمام موهای طبیعی بدن رشد می کنند.جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست شماره های ۳ -۴۴۹۶۱۶۲۲ تماس بگیرید.برای ارتباط با دکتر به اینستاگرام مراجعه کنید .
 • چه تعداد گرافت در هر کاشت مو نیاز می باشد؟

معمولا در کاشت ابرو، ۵۰ تا ۱۰۰ گرافت نیاز می باشد. که البته این تعداد برای هر فرد و با توجه به فرم و ضخامت دلخواه ابرو متغیر می باشد.

 • مدت زمان انجام کاشت ابرو چقدر می باشد؟

مدت زمان کاشت ابرو، به میزان حجم موی کاشته شده بستگی دارد و تقریبا پنج تا شش ساعت طول به طول می انجامد.

 • نتیجه حاصل از پیوند ابرو چه مدت باقی می ماند؟

پیوند ابرو، نتایج دائمی را به همراه دارد. درست مانند تمام موهای طبیعی بدن رشد می کنند. با این حال، تارهای مویی که در ناحیه ابرو پیوند زده می شوند، از اندازه اصلی و اولیه ابرو بلندتر نخواهند شد، چرا که تارهای مو کاشته شده ویژگی ها و مشخصه موهای اطراف خود را می گیرند. جهت حفظ طول و فرم مناسب و دلخواه ابرو، باید مانند ابروی طبیعی آن را اصلاح کنید.

 • آیا در ناحیه اهدایی که گرافت ها از آن برداشته می شود، کچلی به وجود می آید؟

نه، به هیچ عنوان. جراح هر تار مو را هنگام برداشتن به گونه ای انتخاب می کند که در تراکم موهای آن ناحیه تفاوتی ایجاد نشود.

کاشت ابروی طبیعی

آیا می توان بعد از کاشت ابرو صورت را شست؟

علت ریزش و یا تحلیل ابرو چه می باشد؟

چه نکاتی را باید بعد از کاشت ابرو رعایت کرد؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون کاشت ابروی طبیعی گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

ابروها بعد از چشم ها بخش مهم زیبایی صورت است که امروزه بعد از کاشت مو از استقبال بی نظیردر بین خانم ها برخوردار شده است.

تحلیل ابرو به علل زیادی رخ می دهد که یکی از مهم ترین آن نازک کردن بیش از حد ابرو و یا تاتو نمودن آن می باشد که آسیب زیادی را به ابرو می رساند. این پروسه باعث می شود که خانم ها برای جبران آن به کاشت ابروی طبیعی روی آورند.

کاشت ابروی طبیعی

علل ریزش یا تحلیل ابرو عبارتند از:

 • کم پشتی ژنتیکی ابرو
 • کم کاری تیروئید
 • آلوپسی آرئاتا
 • ضربه و آسیب
 • تریکوتیلومانیا یا کندن ابروها در حالت عصبی

شایان ذکر است که بگوییم که همه افراد می توانند کاشت ابرو را انجام دهند و دکتر پوست ازبهترین محل فولیکول های سر، مو را انتخاب کرده و در بهترین قسمت ابرو می کارد. دکتر هیچ گاه از موهای مجعد و فر برای کاشت استفاده نمی کند و زمانی که پیوند را انجام می دهد در آقایان اغلب افقی و روی لبه استخوانی حدقه چشم صورت می گیرد اما زنان در قسمت لبه استخوانی فاصله گرفته و قوس ابرو صورت می گیرد.

روش کاشت ابرو چگونه است؟

دکتر پوست در ابتدا ابرو را به سه قسمت مساوی تقسیم می نماید که شامل: تاج و بدنه و دم ابرو است.

در ابتدا در قسمت تاج، ابرو را به صورت زاویه دار رو به بالا می خوابانند تا حالت عمودی به خود نگیرد.

اما در قسمت بدنه ابرو اقدام به زاویه کردن و خواباندن تاج و دم ابرو می کنند تا مو به صورت مماس در صورت کاشته نشود. در این مرحله از موهایی استفاده می شود که ضخیم و مجعد نیست.

در مرحله آخر فقط منافذ ابرو نسبت به موها باید بسیار نازک و کوچکتر باشد زیرا که اگر این اصول رعایت نشود در حالت رشد ابرو شاهد رشد و خروجی ابروهایی با حالت ضخیم و غیر طبیعی خواهیم بود. دکتر پوست تاکید می کند که کاشت باید خیلی به هم نزدیک و پرتراکم باشد و پوست نیز در زیر ابرو قابل رویت نباشد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو عبارتند از:

بعد از پروسه کاشت مقداری خونریزی و تورم رخ می دهد، که جای نگرانی ندارد و به مرور برطرف می شود.

اگر بعد از کاشت ابروی طبیعی خارش و سوزش رخ دهد، تحت هیچ شرایطی نباید ناحیه کاشت را خاراند.

بهتر است که تا ۴ روز از شستن کامل صورت به خصوص قسمت ابروها خودداری شود تا محل با پوست صورت همخوانی پیدا نماید.

چکیده مطلب

کاشت ابرو هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد مخصوصا این که پزشک پوست در ابتدا ناحیه کاشت را بی حس می نماید تا متقاضی  دردی را متوجه نشود. چون ناحیه دور چشم بسیار حساس است به همین دلیل ممکن است که مقداری ورم و کبودی رخ دهد که با گذر چند روز کاملا محو خواهد شد.

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

پاسخ

ده − دو =