مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

قبل و بعد از کاشت مو فرد باید اقداماتی انجام دهد. این مراقبت ها بسیار مهم می باشد . زیرا در نتیجه عمل تاثیر گذار می باشد .در ادامه به طور مفصل به این موضوعات می پردازیم.

آمادگی برای کاشت مو

افرادی که فشار خون یا دیابت دارد محدودیتی در انجام کاشت مو ندارند اما باید به دکتر پوست خود اطلاع دهند . البته این جراحی را به شرطی می توان انجام داد که این بیماری ها کنترل شده باشد . بدین معنا که فرد فشار خون بالا ( ۲۰-۲۲ ) نداشته باشد . این مسئله مهم است زیرا اگر فرد فشار خون بالایی داشته باشد و کاشت مو انجام دهد ، داروهایی که بعد از عمل باید مصرف کند باعث افزایش فشار خون می شود . به همین دلیل باید فشار خون باید قبل از جراحی کنترل شود . افرادی که بیماری قلبی دارند بهتر است این جراحی را انجام ندهند زیرا داروی اصلی که در کاشت مو استفاده می شود ( اپی نفرین ) که اثر مستقیمی روی قلب و عروق می گذارد . ولی در صورتی که در شرایط خاصی انجام شود می توان جراحی کرد .

  • تا یک ماه استخر و سونا نروید .
  • از قرار گرفتن در معرض سرما و گرما شدید و آلودگی هوا و گرد و خاک خودداری کنید .
  • از انجام ورزش سنگین اجتناب کنید .
مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

شستشو بعد از کاشت مو

روز سوم بعد از کاشت مو پانسمان را باز کنید . سپس در یک ظرف شامپو بچه ریخته و با آب جوشیده ولرم هم زده و کف درست کنید . با همان ظرف با فاصله کم و آهسته کف ها روی سر بریزید . سه دقیقه صبر کنید . سپس با ظرف چند بار آب جوشیده ولرم را روی سر ریخته تا کف ها کاملا شسته شود . تا ۱۴ روز این کار را انجام دهید . روز ۱۴ پس از برداشتن بخیه ها توسط پزشک به حمام رفته و به مدت ۲ ساعت هر ۱۰ دقیقه کف غلیظ با شامپو بچه و آب ولرم روی سر بریزید. پس از ۲ ساعت فرچه نرم را از بالا به پایین روی موها بکشید. چند بار آهسته این کار را انجام دهید تا پوسته دور مو شل شده و جدا شود .

طریقه خوابیدن بعد از کاشت مو

سعی کنید هنگام خوابیدن سر خود را زیاد حرکت ندهید و در یک حالت بخوابید . بهترین حالت خوابیدن به صورت نیمه نشسته است . این وضعیت را تا ۳ الی ۴ روز بعد از جراحی داشته باشید .

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های ۳ -۴۴۹۶۱۶۲۲ تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

مراحل رشد مو بعد از کاشت مو

موهای کاشته شده زمانی برای تطبیق دادن با بدن دارد بعد از این زمان مانند موهای طبیعی شروع به رشد می کند . معمولا بعد از ۲ هفته موها شروع به رشد می کند .

عوارض کاشت مو

  • تورم : بعد از کاشت مو محل جراحی ورم دارد ولی نگران نباشید بعد از ۲ هفته برطرف می شود .
  • قرمزی : به دلیل برش های محل جراحی قرمزی محل زخم طبیعی است و بعد از ۲ هفته خود به خود درمان می شود .
  • خارش : به دلیل رشد فولیکول های مو خارش ایجاد می شود و بعد از ۱۴ روز برطرف می شود .

پاسخ

4 + 8 =

Call Now Button