مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

چه مراقبت هایی بعد از کاشت ریش و سبیل نیاز است؟

بسیاری از مردان ریش و سبیل خود را می تراشند اما بسیاری نیز دوست دارند که ریش انبوه و پرپشت داشته باشند و سبیل برای آن ها یک نماد زیبایی خاصی به حساب می آید. همانطور که می دانید ریش و سبیل در بعضی از مردان به صورت پرپشت و کامل رشد نمی کند. این ایرادها دیگر امروز جای نگرانی ندارند و همانگونه که کاشت مو به یک عمل بسیار پرطرفدارتبدیل شده است می توان برای منظم کردن و جبران کمبودهای ریش و سبیل هم از همان تکنیک های کاشت مو بهره برد. هرگاه دکتر پوست خوب برای کاشت ریش و سبیل خود را انتخاب کردید، دیگر خیالتان راحت باشد چرا که یک دکتر پوست می داند شما چه می خواهید.

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

همانطور که گفتیم برای کاشت ریش و سبیل از همان تکنیک کاشت مو استفاده می شود. پس لازم است در اینجا شما را با چند نکته درباره مراقبت های لازم و رعایت نکات ضروری پس از کاشت ریش و مو آشنا کنیم.

شرایط موهای مناطق دهنده یا منبع یا بانک مو در شکل نهایی ریش و سبیل موثر است. تشخیص انتخاب منبع مو برای کاشتن آن ها در منطقه صورت را به متخصص بسپارید. این موهای جدید پیوندی همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد و دچار ریزش نخواهند شد پس دیگر جای نگرانی ندارد.

مراقبت های لازم پس از کاشت ریش و سبیل

استفاده از برخی داروها بعد از کاشت ریش و سبیل

  • آنتی بیوتیک : پژوهش ها نشان داده که عموما احتمال ایجاد عفونت بعد از کاشت ریش و سبیل نیزمانند کاشت مو وجود دارد پس استفاده از داروی آنتی بیوتیک می‌‌تواند از عفونت پوستی جلوگیری کند. فرد باید از یک روز پیش از عمل روزی ۲ بار و به مدت ۵ روز از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کند.
  • داروی مسکن:  افراد می‌توانند برای از بین بردن درد ناشی از جراحی، از داروهای مسکن به تجویز پزشک متخصص زیبایی استفاده کنند.

بعد از کاشت ریش و سبیل چکار باید کرد؟

عدم لمس کردن، مالیدن، و خراش دادن چانه و گونه‌

دوری از نور مستقیم خورشید

اجتناب ازفعالیت بدنی زیاد و ورزش

خودداری از رقیق کننده‌های خون یا داروهای مشابه

عدم استعمال سیگار و دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی

دوری ازشنا كردن و استفاده از وان و حمام با آب داغ

اجتناب از  سونای خشک و مرطوب

برای کاشت ریش طبیعی چه کار کنیم؟

به منظور ایجاد تراکم در موهای صورت به روش کاشت مو،  بهتر است به متخصصان زیبایی و کلینیک های معتبر مراجعه کنید. دکتر مو و زیبایی ابتدا وضعیت ریش و موهای صورت را بررسی کرده و بهترین روش کاشت ریش و سبیل را با توجه به شرایط فرد در اختیارتان قرار خواهند داد .

تا جایی که امکان دارد بهترین کلینیک کاشت مو و ریش را انتخاب کنید زیرا عدم  تخصص و مهارت کافی در این کار می تواند نتیجه نامطلوبی را به دنبال داشته و حتی عوارض بدی را هم به بار آورد.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های ۳ -۴۴۹۶۱۶۲۲ تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

پاسخ

11 − پنج =

Call Now Button