لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال

در گذشته ( دهه ۵۰ تا ۶۰ ) از روش های تخریب شیمیایی مانند انواع تری کلورو استیک یا گلیکولراستیک در سطح پوست زده می شد و زمانی که پوست ترمیم می شد قورام و رنگ پوست بهتر می شد . اما از آنجائیکه آسیب مواد شیمیایی قابل کنترل نیست و بستگی به درجه حرارت ، رطوبت ، تغییرات سطح پوست و عوامل فردی تغییر پیدا می کند اما آسیب لیزر با تغییر پارامترهای مانند انرژی و دانسیته نقاط قابل کنترل است . بنابراین لیزر گزینه مناسب و بدون عوارضی برای جوانسازی پوست می باشد .

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های ۳ -۴۴۹۶۱۶۲۲ تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

روش های جوانسازی پوست

به طور کلی می توان روش های جوانسازی پوست را به دو گروه عمده تقسیم کرد :

  1. روش هایی که برای درمان چروک های عمیق تر به کار می رود مانند تزریق ژل و بوتاکس
  2. روش هایی که برای نوسازی و قوام سازی پوست به کار می رود که معمولا باعث یک آسیب کنترل شده در پوست می شوند . پوست در این زمان شروع به ترمیم قسمت آسیب دیده توسط این روش می شود در نتیجه مجدد کلاژن سازی صورت می گیرد و پوست جوان تر می شود . امروزه بهترین روشی که برای این منظور استفاده می شود لیزر CO2 فرکشنال می باشد .

فیلم لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال

در این روش طیفی از امواج الکترومغناطیسی را به شکل ستون هایی از تخریب به نسج وارد می کند که می توانند از ۸۰ تا ۱۲۰ میکرو عمق داشته باشند . با استفاده از این لیزر آسیبی سطحی به پوست وارد می شود . هنگامی که این آسیب کنترل شده شروع به ترمیم می کند نتایجی که بیمار مشاهده می کند مانند بهتر شدن قوام پوست می باشد مانند پارچه ای که تاروپودش تغییر پیدا می کند ، رنگ پوست بهتر می شود .

کاربرد لیزر فرکشنال

  • تغییرات رنگدانه ای مانند کک و مک با این روش کاهش می یابد .
  • رنگ پوست صورتی تر می شود .
  • رنگ زردی که در اثر تابش نورآفتاب ایجاد شده از بین می رود.

عکس قبل و بعد لیزر صورت

 

عکس قبل و بعد لیزر-فرکشنال

عکس قبل و بعد لیزر-فرکشنال

نتایج لیزر فرکشنال

روش های دیگر با تعداد جلسات بیشتر بیمار نتایج بهتری را مشاهده می کند اما با لیزر فرکشنال تنها با یک جلسه نتایج قابل مشاهده می باشد . بیمار بعد از ۲ هفته بعد از عمل نتایج را مشاهده می کند .۴ هفته بعد از عمل اون قسمتی از نتایج که در اثر ورم نسجی از دست می رود و تا ۱۸ تا یک سال پوست به بهتر شدن ادامه می دهد .

نتیجه 

در میان روشهای جوانسازی پوست برای از بین بردن چروک ها و لک های پوستی ایمن ترین روش لیزر فرکشنال می باشد که فرد به سرعت می تواند نتایج را مشاهده کند .

پاسخ

شانزده − 10 =

Call Now Button