علت ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو چیست؟

علت ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو چیست؟

یکی از علل جراحی و اقدامات زیبایی در صورت، حس تنوع طلبی افراد است که آنان را به سوی انجام انواع عمل های تهاجمی و غیر تهاجمی می کشاند.

اخیرا یکی از این نوع پروسه های زیبایی در چهره، کاشت و یا پیوند ابرو به صورت کاملا طبیعی می باشد. ما در این مقاله سعی نموده ایم که به توضیح جامع و مفصل پیرامون کاشت ابرو و همچنین علت ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو بپردازیم. جهت کسب اطلاعات لازم در این زمینه بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید و لطفا ما راهمراهی کنید…

علت ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو

کاشت ابرو روش های زیاد و متنوعی دارد، که به دو روش سنتی و نوین در حال انجام است. باید بگوییم که پیوند ابرو یکی از چالش برانگیزترین روش های زیبایی به شمار می آید.

کاشت ابرو پروسه ای است غیر تهاجمی برای افرادی که فاقد ابرو و یا ابروهای بسیار کم هستند، بسیار مناسب و بهترین نتایج را برای متقاضی به همراه می آورد.

فرد در ابتدا باید به یک  متخصص ویا پزشک پوست زیبایی باتجربه مراجعه نماید تا پزشک با استفاده از سوزن های بسیار نازک جدا نمودن فولیکول های مو از سر خود شخص می نماید. سپس به صورت یکی یکی یا دو تا دوتا در موضع ابرو به صورت کاملا طبیعی پیوند داده می شود.  در این روش پزشک جهت اجرای دقیق از میکروسکوپ برای تعیین مکان مناسب استفاده می کند و در آخر جهت زاویه سازی و رشد دقیق نقاط را بررسی می کند.

توجه داشته باشید که تار مو باید در جای مناسب خود و مطابق جهت ابرو صورت گیرد. بهتر است که هم سطح پوست پیوند ایجاد شود و فرد بعد از آن مراقبت ها و نکات را رعایت کند تا نتیجه ایده آل باشد.

یکی از سوالات رایج در این زمینه علل ریزش ابرو است که بسیار از پزشک پوست پرسیده می شود و متقاضی خواهان دانستن آن می باشد.

به گفته بهترین پزشک پوست برای کاشت ابرو این است که پروسه ریزش ابرو همچون ریزش مو شایع نمی باشد و می توان گفت که علل متعددی برای ریزش وجود دارد.

اما علل ریزش ابرو شامل:

  • علل ژنتیکی و وراثتی
  • برخی از مشاغل همچون قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و یا بخارات
  • کندن ابرو به دلیل وسواس فکری
  • داشتن برخی از بیماری های پوستی مانند: لوپوس یا سالک پوستی
  • آسیب و صدمه دیدن ابرو بر اثر سوختگی و یا فرآیندهای زیبایی مثل تاتو و هاشور
  • برخی درمان ها مثل شیمی درمانی و رادیوتراپی
  • علل هورمونی
  • کمبود برخی از ویتامین ها در بدن
  • مصرف برخی از داروها و قرص ها
  • و…

هدف از کاشت ابرو

کاشت ابرو برای سه هدف کلی صورت می گیرد که شامل:

ترمیم کامل: این روش برای افرادی مناسب است که به صورت ژنتیکی و وراثتی بدون ابرو متولد شده اند. همچنین برای کسانی که ابروی کم و یا به علت سوختگی ابروهای خود را از دست داده اند، صورت می گرد.

ارتقا و افزایش: این روش نیز برای افرادی مناسب است که از تراکم ابروی خود راضی نیستند و خواهان ابروهای پهن و کلفت در صورت می باشند.

اصلاح جزئی: این روش نیز برای افرادی صورت می گیرد که فقط نیاز به اصلاح کم و جزئی دارند تا دیگر برای پر نمودن برخی موقعیت ابروهای خود از مداد ابرو استفاده نکنند.

آیا کاشت ابرو عوارض و خطراتی دارد؟

در صورتی که فرد به پزشک پوست و متخصص زیبایی حرفه ای خود مراجعه کند هیچ گونه عوارض و معایبی را برای او به همراه نخواهد آورد، اما اخیرا با ظاهر شدن پزشکان آماتور برای این پروسه حساس، برخی از عوارض همچون عفونت در محل پیوند به دلیل استفاده از وسایل چندبار مصرف شده، ایجاد کرده اند که برطرف شدن آن خود نیاز به مراجعه به پزشکان دیگر را در پی داشته است. همچنین اگر متقاضی بلافاصله بعد از پیوند صورت را شست و شوی دهد، باعث عفونت و در نتیجه تبدیل شدنش به التهاب خواهد شد.

استفاده از روش های FIT و FUT  ممکن است که خونریزی را به همراه داشته باشد، که بعد از گذر چند ساعت کاملا برطرف می شود و جای نگرانی ندارد.

اما مهم ترین عارضه کاشت ابرو، عدم نداشتن خواب یکسان بین ابروها می باشد که اگر فرد بعد از آن مراقبت ها را به خوبی انجام دهد، برطرف می شود. برای این که هیچ گونه عوارض و خطراتی را برای فرد ایجاد نشود، بهترین گزینه بعد از پرس و جو و دیدن نمونه کار پزشک به او مراجعه شود، چرا که پروسه کاشت ابرو حساس است و هر پزشکی توانایی این عمل را ندارد.

آمادگی قبل از کاشت ابرو

پیوند و یا کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو که بر روی جمجمه صورت می گیرد نیاز به برخی مراقبت ها و نکات قبل و بعد از این پروسه دارد که فرد باید آن را به خوبی انجام دهد که شامل:

به هیچ وجه قبل از کاشت ابرو از دارو و یا مکملاتی که باعث رقیق شدن خون می شود، استفاده نکنید.

اجتناب از دخانیات، دو سه هفته قبل از کاشت ابرو الزامی می باشد.

متقاضی باید تا 48 ساعت قبل از پیوند ابرو از مشروبات و نوشیدنی های الکلی مصرف نکند.

بهتر است که در مراجعه به کلینیک و یا مطب پزشک، فرد در ناحیه صورت به خصوص موضع ابروها هیچ گونه آرایش و یا پمادی استفاده نکرده باشد.

جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های 3 -44961622 تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

پاسخ

7 − 4 =

Call Now Button