تزریق ژل

تزریق ژل

امروزه طبق شاخص های زیبایی، تزریق ژل به منظور حجیم کردن، قرینه سازی و زاویه پردازی اجزا صورت بسیار  پرطرفدار می باشد. ژل ها و فیلر های مورد استفاده  در انواع و کیفیت های متنوع در بازار موجود می باشد.

تزریق-ژل

تزریق-ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل

مطمئناً پس از هر تزریق یا جراحی مراقبت هایی پیش بینی می گردد که ما در اینجا به تعدادی از آنها خواهیم پرداخت:

  1. قبل از تزریق ژل بهتر است پزشک خود را از بروز حساسیت های دارویی مطلع فرمایید.
  2. پس از تزریق به منظور کاهش کبودی و ورم های به وجود آمده، می توان از کیسه های آب سرد و یا یخ بر روی مکان تزریق استفاده کرد.
  3. خواب کامل و راحت در شب هنگام بعد از تزریق ژل و استفاده از بالشتک های بلند در زیر سر نیز می تواند ورم ناشی از تزریق فیلر را کاهش دهد.
  4. پس از تزریق، بیمار می بایست محل تزریق ژل  را به خوبی ماساژ دهد.

تجربه تزریق ژل

در ذیل به تعدادی از تجربیات شخصی بیماران خواهیم  پرداخت:

  1. پیش زمینه ها و علایق خود را با پزشکتان در میان بگذارید. مانند زمانی که به منظور کوتاهی مو به آرایشگاه مراجعه می کنید، حتماً با خود نمونه کارهایی از پزشک معالجتان به همراه داشته باشد. این کار منجر به دخیل شدن نظر شما در هنگام تزریق ژل خواهد شد. اما همزمان می بایست از عملی بودن خواسته هایتان با بهره گیری از مشورت های پزشک معالج اطمینان حاصل کنید. سعی کنید انتخاب مدل از میان نمونه کارهای پزشک معالجتان باشد.
  2. قبل از درمان از قرص هایی نظیر آسپیرین، ایبو بروفن و ویتامین E در مقدار زیاد استفاده نکنید. همچنین پزشکان بیماران را از قرص هایی که باعث رقیق شدن خون می گردند به علت احتمال خونریزی پس از تزریق، منع می کنند.
  3. تا یک یا دو هفته بعد از تزریق ژل از رفتن به مهمانی خودداری کنید. کمی صبر کنید تا عوارض ناشی از تزریق ژل از بین برود.
  4. از سختگیری در رابطه با اندازه لب ها پرهیز کنید چراکه مدتی طول می کشد تا به اندازه آنها عادت نمایید. برای نتیجه گیری در مورد تزریق ژل به  صورت خود باید حداقل یک هفته صبر کرد. زیرا در اوایل تزریق ممکن است با تورم و کبودی مواجه شوید.
امروزه طبق شاخص های زیبایی، تزریق ژل به منظور حجیم کردن، قرینه سازی و زاویه پردازی اجزا صورت بسیار  پرطرفدار میباشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های ۳ -۴۴۹۶۱۶۲۲ تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

آیا تزریق ژل درد دارد

تزریق ژل همانند تزریق هر ماده دیگری به بدن انسان ممکن است کمی ناملایمتی داشته باشد. اما بیمار می تواند برای جلوگیری از احساس درد پیش از تزریق با مشورت پزشک متخصص از بی حسی های موضعی بهره مند گردد.

هزینه تزریق ژل

تزریق ژل یا فیلر  با توجه به نوع مواد به کار رفته و دستمزد پزشک متخصص متغییر است. امروزه با گسترش روز افزون استفاده از ژل در نواحی مختلف صورت، مراکز غیر قانونی و آرایشگاه ها که هیچگونه تضمینی در قبال عواقب پس از تزریق به بیمار نمی دهند اقدام به تزریق ژل می نمایند. گرچه اینگونه مراکز با قیمت کم تری این کار را انجام می دهند ولی با استفاده از مواد غیر مجاز، بیمار را در خطر مرگ قرار می دهند.

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

 

پاسخ

یک + هشت =

Call Now Button