تزریق فیلردر گونه

تزریق فیلردر گونه

تزریق فیلردر گونه به چه معنا است؟

آیا تزریق فیلردر گونه عوارض جانبی حادی را به همراه دارد؟

 چه مراقبت هایی باید بعد از تزریق فیلردر گونه صورت گیرد؟

 در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون تزریق فیلردر گونه گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

زمانی که برجستگی استخوانی گونه فرد کم است یا از بافت نرم روی آن بدلیل سالمندی یا کاهش حجم کاسته شده است از فیلرها می توان جهت حجم دهی بر روی استخوان گونه یا برجستگی خارجی گونه استفاده نمود. اخیرا برای حجم دهی گونه به وسیله فیلر به منظور برجسته سازی استخوان گونه و رفع کاهش حجم میان صورت، پهن کردن و لیفت میان صورت، کاهش حفره زیر چشم، کاهش شدت چینهای نازولبیال و خطوط ماریونت (تاحدی) و به طور کامل لیفت میان صورت شرح می دهد.

تزریق-فیلر-به-گونه

باید بگوییم که استخوان گونه، لبه خارجی و تحتانی اربیت، عضله اربیکولاریس یا گردی چشم و عصب اینفرا اوربیتال شاخص های مهم آناتومیک تزریق در این ناحیه هستند. عوامل دخیل در ایجاد ظاهر جوان در نمای سه رخ یک فرد شامل گونه های برجسته، پلک تحتانی کوتاه و صاف بودن گونه می باشد. استفاده از این تکنیک با کاهش فیلر مورد نیاز جهت رفع چین های نازولبیال همراه است.

روش تزریق فیلر در گونه

در این روش پزشک پوست باتجربه با تکنیک شامل تزریق یک جا (مخزنی) ۲/۰ سی سی از فیلر در چهار ناحیه مجزا تحت عنوان V1 تا  V4 همزمان با کشیدن پوست گونه به سمت خلف و بالا اقدام به تزریق می نماید. کشیدن پوست سبب ایجاد خال جوش در بافت و در نتیجه لیفت گونه می گردد. بسته به درجه کاهش حجم منطقه برخی از بیماران نیاز به حجم های بیشتر از ۲/۰ سی سی داشته و بعضی نیازمند حجم های کمتر هستند. در این تکنیک تزریق های یکجا در عمق و بر روی پریوست استخوان ماگزیلاری صورت می گیرد. اولین قدم مشخص کردن محل اتصال پلک به گونه و علامت زدن آن بر روی صورت بیمار است. محل اتصال پلک به گونه مشخص کننده محل تبدیل پوست نازک پلک به پوست ضخیم گونه است که اغلب منطبق بر حد تحتانی دایره تیره زیر چربی اربیت می باشد.

آیا تزریق فیلر بر گونه ها عوارض جانبی را به همراه می آورد؟

تزریق در این ناحیه بسیار ایمن است چرا که دور از عروق می باشد. استفاده از مانور ریفلاکس و آسپیره کردن سرنگ جهت مشاهده احتمالی خون در طول تزریق، باعث ایمن نمودن تزریق می کند و سبب جلوگیری از آسیب مستقیم به عروق ناحیه می گردد.

اما یکی از عوارض آن ممکن است که مقداری کبودی و تورم ایجاد شود که جای نگرانی ندارد و به مرور برطرف می شود اضافه می کنیم که اگر به دکتر پوست آماتور مراجعه نمایید ممکن است که عدم قرینگی در گونه ایجاد شود که رخداد این امر بسیار نادر می باشد.

یکی از مراقبت های تزریق ژل یا فیلر در گونه این می باشد که بلافاصله بعد از تزریق فیلر از کمپرس یخ استفاده کند و از ماساژدادن محل تزریق شده اجتناب ورزد.

چکیده مطلب

برای تزریق فیلر در گونه بهتر است که چند هفته صبر کنید تا تورم و کبودی کاملا برطرف شود و سپس تکرار را انجام دهید. در صورتی که مایل باشید با وجود کبودی تزریق صورت گیرد، ایرادی ندارد.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، تزریق فیلر به گونه، بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های ۳ -۴۴۹۶۱۶۲۲ تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

پاسخ

بیست − پانزده =

Call Now Button