تزریق بوتاکس دور چشم

تزریق بوتاکس دور چشم

آیا تزریق بوتاکس دور چشم دارای عوارض جانبی می باشد؟

محل دقیق تزریق بوتاکس دور چشم کجاست؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون تزریق بوتاکس دور چشم گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس بهتر است که با ما همراه باشید.

هیپرتروفی عضله گردچشمی (اربیکولاریس اکولی) سبب پری ناحیه پلک تحتانی در هنگام لبخند زدن یا نگاه گوشه چشمی می گردد که در هنگام استراحت بارز نیست.

عضله گرد چشمی (اربیکولاریس اکولی) چشم را احاطه کرده و به سه قسمت تقسیم می گردد: اربیتال، پره سپتال و پره تارسال. هیپرتروفی بخش پره تارسال عضله منجر به پری پلک تحتانی در هنگام لبخند زدن فرد می شود.

تزریق بوتاکس دور چشم

نحوه تزریق بوتاکس دور چشم

توکسین بوتولینوم در محاذات خط عمود بر مرکز مردمک حدود ۳ میلی متر زیر خط رویش مژه تحتانی تزریق می شود. در هر پلک یک تزریق صورت می گیرد. تزریق درست زیر جلد انجام می شود.

احتیاطات لازم جهت تزریق بوتاکس دور چشم

تزریق در عضله اربیکولاریس پره تارسال منجر به پهن شدن فاصله دو پلک می گردد در نتیجه در افرادی که دچار شلی زمینه ای پلک تحتانی هستند، اسکلرای آن ها بیش از حد در معرض دید است یا افراد با سابقه خشکی چشم از تزریق پرهیز کنید.

شایان ذکر است که بگوییم در صورتی که به یک پزشک پوست حاذق و باتجربه برای این پروسه مراجعه شود، هیچ گونه مراقبت های خاصی را بعد از تزریق نیاز ندارد و تنها باید از دستکاری و ماساژ دادن محل تزریق باید اجتناب شود.

آیا تزریق بوتاکس دور چشم دارای عوارض جانبی و خطرات خاصی می باشد؟

بهتر است که تزریق را نزد یک دکترپوست باتجربه صورت گیرد زیرا در صورت مراجعه به پزشکی آماتور ممکن است که باعث پهن شدن فاصله بین دو پلک گردد این عارضه به سبب خشکی چشم است که پزشک آماتور نتوانسته است که تشخیص دهد.

تزریق در افراد با شلی پلک تحتانی یا سندرم چشم خشک باید با احتیاط صورت گیرد. پس از تزریق ممکن است که مقداری کبودی و تورم رخ دهد، که امری طبیعی است و به مرور و با گذر چند ساعت کاهش پیدا می کند.

نکاتی در مورد تزریق بوتاکس دور چشم

پیش از تزریق تون پلک تحتانی را چک کنید. تشخیص دقیق این بیماران در میان بیمارانی که از پف زیر چشمی شکایت دارند حیاتی است.

بیماران باید جهت افتراق بین فتق چربی زیر چشمی و هیپرتروفی عضله اربیکولاریس اکولی تحت مشاهده قرار گرفته  و درمان صحیح صورت گیرد.

به دلیل دامنه وسیع تر اثر دیسپورت، در این ناحیه تزریق بوتاکس ترجیح داده می شود.

چکیده مطلب

تزریق بوتاکس دور چشم اغلب در محاذات خط عمود در وسط مردمک در بافت زیر جلدی سطحی تزریق می گردد تا برجستگی ناشی از هیپرتروفی عضله گرد چشمی یا اربیکولاریس اکولی کاهش یابد.

امروزه طبق شاخص های زیبایی، تزریق بوتاکس بسیار پرطرفدار می باشد. جهت مشاوره و مراجعه با دکتر سمیه زمانی نیا دکتر پوست با شماره های ۳ -۴۴۹۶۱۶۲۲ تماس حاصل فرموده و یا با اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست

پاسخ

یازده + هجده =

Call Now Button